خانه / آخرین اخبار / در خارج از ایران چطور می توان خودرو قسطی خرید؟!

در خارج از ایران چطور می توان خودرو قسطی خرید؟!

بازار داخلی خودرو چند وقتی است که مشوش و سردرگم شده است. از یک سو متقاضیان خرید خودرو به امید ارزان تر شدن قیمت ها نشسته اند و از سوی دیگر خودروسازان و مسئولانش تاکید می کنند که قیمت خودرو ارزان نخواهد شد. درکنار تمام این موارد، یک مورد اساسی را باید اضافه کرد و آن اینکه دیگر متقاضیان خودرو، پرداخت حداقل ۲۰میلیون تومان برای خودرویی با کمترین امکانات را به صرفه نمی بینند.
 در حالیکه خودروسازان داخلی با وجود بیش از ۳۰سال انحصار در صنعت، به علت گرفتاری در تحریم ها، اقدام به افزایش قیمت خودروهای خود کرده اند که خودروسازان خارجی علاوه بر درگیر شدن با بحران اقتصادی غرب،نه تنها قیمت محصولات خود را افزایش ندادند، بلکه با تولید محصولات جدیدتر و به روز کردن محصولات خود، خود را از ورشکستگی نجات دادند. در کنار آن، سعی کردند تا با آسان تر کردن شرایط فروش، مشتری های خود را از تمام اقشار جذب و در واقع خرید را برای تمام متقاضیان خودرو مهیا کنند. آنها هیچگاه به دنبال توجیه افزایش قیمت ها بدون ارتقای سطح کیفی محصولات نبوده اند. متاسفانه شرایط اقساط خودروسازان داخلی به گونه ای است که باز هم تمام متقاضیان آن را به صرفه نمی بینند؛ موضوعی که برای خودروسازان خارجی به گونه ای دیگر است.
کیاموتورز
کمپانی کیا موتورز در آمریکا، فروش اقساطی خودروهایش را بدین گونه تعیین کرده است: متقاضیان خرید قسطی کیا سورنتو ۲۰۱۴ می توانند با اقساط ۳۶ماهه صاحب خودرو شوند. آنها بعد از پرداخت ۲هزار و ۵۰۰دلار در ابتدای امضای قرارداد، ماهیانه تنها ۲۳۹دلار می پردازند. همچنین شرایط اقساط و لیزینگ کیا اسپورتیج نیز، ماهیانه ۳۹هزار دلار بعد از پرداخت حدود ۲هزار دلار در ابتداست.
متقضیان خرید لیزینگی کیا اوپتیما، بعد از پرداخت ۲هزار و ۴دلار در ابتدای خرید، می توانند با پرداخت ماهیانه ۱۹۹دلار سوار بر خودروی موردعلاقه خود شوند. کیاموتورز برای کسانی که کمترین بودجه را نیز دارند راه حل خرید در نظر گرفته است. برای مثال حتی خودروی ۱۳هزار دلاری خود را به صورت اقساط با شرایط مناسب در اختیار متقاضیان می گذارد. برای خودروی ریو، شرایط اقساط به گونه ای تعیین شده است که در ابتدا تنها ۲هزار دلار باید پرداخت کرد و سپس طی ۳۶ماه، ماهیانه ۱۵۹دلار برای خریداران تعیین کرده است.
هیوندای
هیوندای کره ای نیز شرایط خرید اقساط را طوری تعیین کرده است که خرید برای تمام اقشار اسان باشد. این در حالیست که خودروهای این برند در ایران جزء لوکس ها محسوب می شود و هرکسی توان سوار شدن بر خودروهایش را ندارد.
شرایط اقساط هیوندای اکسنت به گونه ای است که در ابتدا با پرداخت ۱۸۹۹دلار می توان سوار بر این خودرو شد و سپس تا ۳سال ماهیانه ۱۵۹دلار به حساب نمایندگی واریز کرد. برای هیوندای آزرا نیز دیگر احتیاجی به پرداخت اولیه نیست و تنها با پرداخت ماهیانه ۴۶۹دلار در ماه در طی ۳سال می توان این خودرو را خریداری کرد.
خریداری اقساط هیوندی النترا ۲۰۱۳ نیز تنها احتیاج به ۲هزار و ۱۹۹دلار پرداخت اولیه و ماهیانه ۱۵۹دلار اقساط برای ۳۶ماه دارد.
اقساط هیوندای کوپه ۲۰۱۳ نیز ماهیانه ۲۸۹دلار در کنار ۲هزار و ۶۹۹دلار پرداخت اولیه است.
تویوتا
تویوتا کمری در حالی خریدش در ایران دشوار است که در خارج از کشور با اقساط ۶۰ماهه بدون پرداخت اولیه یا پول پیش بدون اینکه کمپانی مبلغی را به قیمت خودرو اضافه کند، می توان آن را خریداری کرد. همچنین شرایط لیزینگ آن، ۲۹۹دلار برای ۲۴ماه و پرداخت ۲۴۹۹دلار در هنگام خرید، ذکر شده است.
برای سوار شدن لیزنگی تویوتا راو۴ نیز در ابتدا پرداخت ۲۹۹۹دلار الزامی است و سپس ماهیانه ۲۰۹دلار باید به حساب فروشنده واریز کرد.
تویوتا کرولا نسبت به سایرین شرایط آسان تری دارد. متقاضیان این خودرو نیز می توانند در ابتدا ۱۹۹۹دلار بپردازند و سپس در ۳۶ماه، با پرداخت ماهیانه ۱۶۹دلار حساب خود را تسویه کنند.
نیسان
گرچه نیسان تحت تاثیر لابی صهیونیستی مجبور به ترک بازار ایران شد، اما شرایط فروش اقساطی جالبی دارد. اقساط ماهیانه نیسان پث فایندر، ماهیانه ۲۷۹دلار در کنار پرداخت اولیه ۲۳۹۹دلار پرداخت اولیه است.
در شرایط لیزینگ نیسان روژ نیز پرداخت پول پیش معادل ۲۹۹۹دلار در کنار پرداخت ۲۰۹دلار تا ۳۹ماه الزامیست.
شرایط اقساط نیسان آلتیما که نامش برای ما ایرانی ها آشناتر است، ماهیانه ۱۹۹دلار در کنار ۱۹۹۹دلار پرداخت اولیه است.
فورد
نام فورد برای ما ایرانی ها بسیار اشناست. گرچه فورد در ایران لوکس محسوب می شود اما در خود آمریکا خودرویی از نوع کلاس معمولیست. به طور مثال شرایط اقساط فورد موستانگ، ۲۴۹دلار ماهیانه تا ۳۹ماه، در کنار ۲۵۴۹دلار پرداخت اولیه است.
هیوندی النترا هیوندای کوپه ۲۰۱۳ هیوندای کره ای هیوندای اکسنت هیوندای آزرا نیسان پث فایندر نیسان آلتیما لیزینگ نیسان روژ لیزنگی تویوتا راو۴ کیاموتورز قیمت خودرو فولکس جتا فولکس تیگوان فولکس پسات فورد موستانگ فورد فوژن فروش اقساطی خودرو سورنتو ۲۰۱۴ خودرو قسطی خرید لیزینگی کیا اوپتیما
متقاضیان فورد اج نیز باید در ابتدا ۲۸۷۴دلار پرداخت کنند و تا ۲۴ماه نیز ۱۹۹دلار اقساط بپردازند. فورد فوژن نیز شرایطی مشابه فورد اج دارد. برای خرید اقساطی این خودرو نیز باید ۲۸۳۴دلار پول اولیه و ۱۹۹دلار ماهیانه تا ۲سال پرداخت کرد.
فولکس واگن
این کمپانی آلمانی نیز برای خریداران و متقاضیان خودرو شرایط خوبی در نظر گرفته است. فرقی که فروش اقساطی فولکس واگن با سایر کمپانی ها دارد، این است که پرداخت اولیه یا پول نقد اولیه تعیین نکرده است و تنها با پرداخت مبلغی به صورت ماهیانه می توان سوار بر خودروهای این کارخانه شد.
برای خریداری فولکس تیگوان، فقط کافیست تا ۳۹ماه، ماهیانه ۲۹۹دلار پرداخت کنید. این رقم برای فولکس پسات ۲۴۹دلار و برای فولکس جتا ۱۹۹دلار است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*