خانه / آخرین اخبار / عراقچی: از طارمی می‌خواهم در پرسپولیس بماند

عراقچی: از طارمی می‌خواهم در پرسپولیس بماند

سیدعباس عراقچی ،معاون حقوقی و امور بین‌الملل وزارت امور خارجه کشور از طرفداران پر و پا قرص پرسپولیس است در گفت‌وگو با روزنامه خبرورزشی حرف‌هایی فوتبالی زده است که گزیده‌ای از آن‌ها را می‌خوانید.

* مبالغی که فیفا به ایران اختصاص داده و نقل و انتقال آن به صورت دلاری است، مشکلاتی داشته که در دوره قبل جام جهانی‌ به طرق دیگری حل کردیم و این بار هم ان شاءا… حل خواهد شد ولی موانعی که هست، به خاطر برجام نیست.

* من به فوتبال خیلی علاقه داشتم و بازی هم می‌کردم. تا همین چند سال پیش هم با بروبچه‌های فامیل سالن گرفته بودیم و می‌رفتیم ولی بعد از جریان مذاکرات کمتر فرصت شد و البته سن‌مان هم بالا رفته و نمی‌توانیم. البته فوتبال را هیچ‌وقت حرفه‌ای بازی نکردم. ورزش حرفه‌ای نداشتم ولی خیلی علاقه‌مندم و علاقه‌مند به پیگیری هستم.

* خیلی مشهور است که من و آقای مجید تخت‌روانچی (معاون اروپا و آمریکا وزارت امور خارجه) خیلی پرسپولیسی هستیم! 

* در جریان مذاکرات مکرر اتفاق می‌افتاد که مسابقات باشد و خاطرات زیادی از این جهت در ذهن دارم. مثلاً بازی‌های جام جهانی‌ که در برزیل بود، یادم می‌‌آید که آلمان قهرمان شد. خانم اشمیت که با ما مذاکره می‌کرد، ایشان آلمانی بود. یادم می‌‌آید بازی نیمه‌نهایی بود که خیلی مهم بود و ما هم وسط مذاکره بودیم. وسط مذاکرات متوجه شدیم خانم اشمیت با لپ‌تاپی که مقابلش بوده در حال تماشای فوتبال است! (با خنده) یک دستیاری هم داشت که سوئیسی ولی آلمانی‌زبان بود که طرفدار آلمان بود و این دو نفر وسط مذاکرات دنبال می‌کردند.

* بازی‌های داخلی را هم دنبال می‌کنم. یک بار هم چند سال پیش با پسرم رفتم استادیوم، منتها از آن بازی‌هایی بود که آدم وسطش (با خنده) مجبور می‌شود گوش‌هایش را بگیرد! اگر فرصت بشود واقعاً علاقه‌‌اش را دارم چون دیدن بازی از داخل استادیوم با دیدن تلویزیون خیلی فرق می‌کند. آن هیجان و فضایی که بر استادیوم حاکم است، بسیار جالب است و تنها صحنه تکرار گل را ندارد! اگر یک مقدار مسائل فرهنگی در آن رعایت شود که فکر می‌کنم روز به روز هم بهتر می‌شود، حتماً محیط جذابی برای همه خواهد بود.

* این چند روزه خیلی نقل و انتقالات را دنبال نکردم. شنیدم آقای رضاییان رفته استقلال ولی دیدم رفته یک تیم بلژیکی. در تیتر اخبار دیدم که نوشته رضاییان آبی‌پوش شد که فکر کردم رفته استقلال ولی وقتی خبر را خواندم، دیدم تیم بلژیکی رفته که آبی می‌پوشد!

* به عنوان یک هوادار از آقای طارمی خواهش می‌کنم در پرسپولیس بماند به خاطر اینکه خیلی خوب است و من هم خیلی خوشم می‌‌آید از این بازیکن. عرق و انگیزه زیادی دارد و خیلی باغیرت بازی می‌کند و شم گلزنی هم دارد. خیلی خوب خودش را در موقعیت گلزنی قرار می‌دهد هرچند که در ضربات آخر یک مقداری آدم را حرص می‌دهد (با خنده) ولی فکر می‌کنم آینده درخشانی دارد و می‌تواند یکی از مهاجمان درجه یک کشور باشد. خیلی دوست دارم که در پرسپولیس بماند.

* قهرمانی دوباره پرسپولیس خواست همیشگی ماست و با نفراتی که جذب این تیم شدند، فکر می‌کنم دوباره در لیگ جدید، پرسپولیس قهرمان شود.

* فدراسیون‌های ما یک مقدار به لحاظ عملکرد بین‌المللی در بعضی جاها ضعف دارند و حتماً باید بخش بین‌الملل خودشان را تقویت کنند. شاهد بوده‌‌اید که ما از این قضیه چقدر ضربه خوردیم. لیست بازیکنان دیر رسیده و تیم محروم شده، ناداوری شده، نتوانستند به خوبی دفاع بکنند. بعضی وقت‌ها نامه‌نگاری‌هایی که می‌شود و می‌بینیم، تأسف می‌خوریم. نه اصول صحیح نامه‌نگاری رعایت شده، نه منطقی توانسته‌اند در آن بیاورند. اغلاط املایی دارد و… فکر می‌کنم خوب است همه فدراسیون‌ها بخش بین‌الملل‌شان را تقویت کنند و از وزارت امور خارجه کمک بگیرند.

* مردم نیاز به هیچ توصیه‌ای ندارند. این‌قدر ماشاءا… در صحنه‌ها و عرصه تشویق هستند که برای بسیاری از کشورها آرزوست که مثلاً تیم والیبال‌شان مسابقه می‌دهد، مردم اینچنین بیایند و تشویق کنند و این عظمت و هیاهو را ایجاد کنند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*