خانه / حوادث / علیرضا جهانبخش از سقوط هواپیما جان سالم به در برد

علیرضا جهانبخش از سقوط هواپیما جان سالم به در برد

علیرضا جهانبخش ستاره ملی پوش کشورمان که بعد از بازی ایران و ازبکستان در زادگاهش به سر می برد دیروز برای سفر به هلند کشور را ترک کرد.

با اینحال پرواز تهران- آمستردام با اتفاقی هولناک همراه بود که این حادثه می توانست تبدیل به فاجعه ای دراماتیک برای فوتبال ایران شود.

هنوز زمان زیادی از پرواز هواپیمای مذکور نگذشته بود که خلبان متوجه شد یکی از بال های هواپیما دچار آتش سوزی شده است. البته این تمام ماجرا نبود و لحظاتی بعد چرخ جلو هم ترکید تا هواپیمای بوئینگ عظیم الجثه در وضعیت اضطراری قرار بگیرد.

در این بین مهمانداران شروع به آرام کردن مسافران کردند اما دقایقی بعد خلبان ماهر این پرواز موفق شد با درایت تمام، هواپیما را با یک بال روی باند فرودگاه امام برگرداند تا خطر بزرگی از بیخ گوش مسافران این پرواز و ستاره فوتبال ایران بگذرد.

امیر هاشمی مقدم مدیربرنامه های علیرضا جهانبخش در خصوص این اتفاق، گفت: خداراشکر حال علیرضا خوب است و جای نگرانی نیست. همه چیز به خیر گذشت و علیرضا هم در حال حاضر در اردوی آلکمار است تا همراه این تیم به اسپانیا برود.

**** البته دیروز خبرگزاری فارس خبر زیر را منتشر کرد

پیش از ظهر روز (۱۸ تیر ۱۳۹۶) هواپیمای ‌ایرباس A300-600 ایران‌ایر با رجیستر EP-IBA ‌بر اثر فعال شدن هشدار سیستم حریق موتور‌ شماره دو، پس از بلند شدن‌ به فرودگاه امام خمینی (ره) بازگشت.

پرواز شماره ۷۲۵ هما‌ قرار بود مسافران را از تهران به آمستردام منتقل کند.

طبق گفته کارشناسان هواپیمای ایرباس‌ به دلیل هشدار حریق FIRE FAULT موتور شماره دو به فرودگاه امام خمینی (ره) بازگشت‌؛ در این هواپیما هنگام فرود به دلیل Overweight بودن و شرایط خاص و در اثر فشار وارده به لاستیک‌ها، پنج عدد از تایرهای هواپیما Deflate شدند و مسافران و خدمه در سلامت کامل از هواپیما تخلیه شدند.

ظاهراً ‌آتش گرفتن چرخ‌ها‌‌ بعد از لندینگ هم اطفا شده است.

‌مدیر‌کل روابط عمومی ایران‌ایر در این باره به خبرنگار فارس گفت: پس از وقوع این هشدار از سوی سیستم‌های هواپیما، با تشخیص خلبان‌، هواپیما دقایقی پس از پرواز‌، به فرودگاه امام خمینی (ره) بازگشت.

شاهرخ نوش‌آبادی با تأکید بر اینکه از نظر ایمنی ‌مشکلی‌ برای مسافران این پرواز رخ نداده است، ‌افزود: ‌مسافران این پرواز از هواپیما پیاده شده و به سالن ترانزیت رفته‌اند.

وی با اشاره به اینکه اقدامات لازم برای از سرگیری پرواز در دستور کار هما قرار گرفته است، اضافه کرد: متخصصان مهندسی و تعمیرات در حال بررسی اشکالات پیش آمده و رفع آن هستند و در صورت عدم رفع مشکل، احتمالاً هواپیمای جایگزین اختصاص می‌یابد

 

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*