خانه / سیاسی / میلیون‌ها خانوار از دریافت سبد کالای رایگان حذف شدند !

میلیون‌ها خانوار از دریافت سبد کالای رایگان حذف شدند !

به گزارش ساتین : سبدبگیران آب رفتند

روزنامه وطن امروز نوشت: اطلاعیه‌های عجیب و غریب وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره سبد کالایی حتی مسؤولان این وزارتخانه را متعجب کرد، طوری که هیچ‌مسؤولی حاضر به پاسخگویی نبود. سامانه پیامکی و اینترنتی وزارت صنعت برای استعلام مشمولان سبد کالایی و اطلاعیه این وزارتخانه مبنی بر شرط حقوق 500 هزار تومانی موجب شد مسؤولان تا می‌توانند از خبرنگاران دوری کنند و پاسخ کسی را ندهند.

التهابات در وزارت صنعت، معدن و تجارت از همان زمان اعلام طرح سبد کالایی آغاز شده و تا امروز ادامه دارد. در حالی که قرار است از امروز توزیع سبد کالایی آغاز شود، وزارت صنعت و تجارت به طور ناگهانی یکی از شروط سرپرستان خانوار مشمول دریافت این سبد را درآمد ماهانه زیر 500 هزار تومان اعلام کرد.

بر اساس این اطلاعیه‌ها مشمولان دریافت سبد کالایی، سرپرستان خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)، سرپرستان خانوارهای تحت پوشش سازمان بهزیستی، ‌سرپرستان خانوارهای مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی با حقوق مستمری زیر 500 هزار تومان، سرپرستان خانوارهای کارگران مشمول قانون کار و تأمین اجتماعی با حقوق کمتر از 500 هزار تومان، سرپرستان خانوارهای کارکنان شاغل و بازنشسته نیروهای دولتی و سرپرستان خانوارهای طلاب، خبرنگاران و دانشجویان متأهل هستند.

بر اساس شرط جدید دولت مبنی بر ارائه سبد کالایی به حقوق‌بگیران کمتر از 500هزار تومانی، سبد کالایی بین 9 تا 10 میلیون سرپرست خانوار توزیع می‌شود و این در حالی است که مسؤولان قبلا اعلام کرده بودند حدود 15 میلیون خانوار مشمول این طرح خواهند شد.

از سوی دیگر قرار بود آمار طلاب، خبرنگاران، دانشجویان متأهل و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی و کارگران مشمول قانون کار و تأمین اجتماعی از طریق وزارتخانه‌های مربوط اعلام شود که محقق نشدن این کار تاکنون می‌تواند بیانگر ضعف در سیستم آماری باشد. پیش از این، دولت شرط «حقوق مستمری و حقوق کمتر از 500 هزار تومان» را برای جامعه هدف تعریف نکرده بود که با اعلام این شرط بیش از 4 میلیون نفر از جامعه هدف، از دریافت سبد کالایی خارج می‌شوند.

یک نظر ثبت شده

  1. واقعا چطور کارشناسی کردن. کدوم کارگر ساده زیر500هزارتومان حقوقشه؟ یعنی بقیه وضع رفاه خوبی دارن؟ کارشناس این موضوع تو ایرتن زندگی نمیکنه. خدا خیر بده احمدی نزاد به همه داد. واقعا تاسف باید خورد به حال این مسئولین

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*