خانه / بازار / مزایای گیربکس جدید تندر ال ۹۰ و رنو ساندرو (jhq) چیست؟

مزایای گیربکس جدید تندر ال ۹۰ و رنو ساندرو (jhq) چیست؟

گیربکس جدید jhq  ، گیربکس تندر پلاس ، قیمت گیربکس ال ۹۰ ، گیربکس جدید ال نود ، گردگیر پلوس ساندرو استپ وی

رنو قرار است به زودی از نسل جدید گیربکس‌های دستی در تندر و ساندرو که در ایران تولید می شوند استفاده کند.

گیربکس JHQ نسل نو گیربکس های دستی در دنیاست و مزایای زیادی نسبت گیربکس JH3 دارد که تا پیش از این در محصولات مذکور استفاده می شده است.

معایب ال 90 مشخصات تندر 90 پلاس مجله خودرو گیربکس دستی گیربکس جدید ال نود گیربکس jhq چیست گردگیر پلوس چیست قیمت گیربکس ال 90 تعویض گردگیر پلوس ال 90

گیربکس JHQ هم اکنون در ساندرو استپ وی استفاده می شود و قرار است از این به بعد در نسخه های دستی خودروهای تندر۹۰، تندر۹۰ پلاس و ساندرو نیز به کار گرفته شود.

در ادامه به مهمترین مزایای این گیربکس جدید نسبت به نمونه قبلی اشاره شده است.

طول عمر بیشتر گیربکس

پوسته محفظه دیفرانسیل گیربکس JHQ از نوع بسته است (closed differential housing) بنابراین در صورت آسیب دیدن گردگیر پولوس، روغن گیربکس تخلیه نمی شود و آسیبی متوجه گیربکس نخواهد شد. به زبان ساده تر می توان گفت در مدل جدید نگهداری ساده تر و طول عمر آن بیشتر است.

عملکرد بهتر پدال کلاچ

پدال کلاچ در مدل JHQ به حالت هیدرولیک تبدیل شده است. این موضوع باعث شده طول عمر سیستم پدال کلاچ بیشتر شود و هنگام گرفتن کلاچ، فشار کمتری به پا وارد می شود.

مصرف کمتر روغن گیربکس

مصرف روغن گیربکس در مدل JHQ مقدار قابل توجهی کاهش یافته، به طوری که از ۳.۴ به ۲.۳ لیتر رسیده است. این مسئله منجر به کاهش آلایندگی زیست محیطی می شود و برای مصرف کننده نیز صرفه اقتصادی دارد.

معایب ال 90 مشخصات تندر 90 پلاس مجله خودرو گیربکس دستی گیربکس جدید ال نود گیربکس jhq چیست گردگیر پلوس چیست قیمت گیربکس ال 90 تعویض گردگیر پلوس ال 90

تعویض دنده آسانتر

تعویض دنده در گیربکس JHQ از حالت میله اتصال به مدل کابلی تبدیل شده که این امر تعویض دنده را برای راننده آسانتر می کند.

 

۳ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

  1. سلام برا من گیربکس جدیده از همون اول دنده ۴ یکم زوزه داشت الان که ۱۰۰۰ تا کارکرده دنده ۳نیز زوزه افتاده البته زیاد نیست ولی رو اعصابه دنده۳صدا کاملاواضح شنیده میشه

  2. گیربکس های جدید jhq پدال کلاج بعد از مدتی سفت می شود و مثل روزهای اول نمی ماند و نیز دنده ها به سرعت عوض نمی شود که این باعث افت شدید شتاب گیری می شود.

  3. با سلام و وقت بخیر
    بهتر نیست به این ماشین که تا حال خوب و مشتری را راضی نگه داشته مثلا متخصص ها دست نزن و وبهتر بگم گند نزن از نظر قانون و شرع بخدا مشمول الذمه هستن وقتی جنس ایراد دار درست مکنی و بلد نیستی درست نکن تا وقتی که بتونی درستش رو تولید کنی از جیب مردم ازمون و خطا نکنید این شرکت رنو هم فکر کنم اعتبار و خوش نامی دیگه براش مهم نیست که نظارت یا نمیکنه یا کم کرده

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*