خانه / بورس و سهام / دلایل افت بازار بورس تهران / بلاتکلیفی برخی صنایع متأثر از بودجه سالانه

دلایل افت بازار بورس تهران / بلاتکلیفی برخی صنایع متأثر از بودجه سالانه

به گزارش ساتین : یک کارشناس بازار سهام با تاکید بر اینکه بورس در شرایط فعلی بدون حمایت برخی حقوقی‌ها روند اصلاحی در پیش خواهد گرفت، گفت: یکی از دلایل ابهام در برخی صنایع، لایحه بودجه سالانه است.

 طهمورث دلفانی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، با اشاره به اینکه بازار باید یک روند اصلاحی را طی می‌کرد اظهارداشت: یکی از دلایل عدم افت بازار حمایت اخیر برخی حقوقی‌ها بود.

وی ادامه داد: یکی دیگر از عوامل روند کاهشی شاخص بورس، ابطال واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک است و به همین سبب فشار فروش نیز بیشتر می‌شود.

این کارشناس بازار سهام تاکید کرد: اگر صندوق‌های سرمایه‌گذاری حمایت نشوند مدیران آن به اجبار باید سهام خود را حتی زیر قیمت خریداری شده در بازار بفروشند.

وی با بیان اینکه آینده بازار سهام به دورنمای کسب و کار و اقتصاد آینده کشور باز می‌گردد، گفت: در صورت مثبت بودن شرایط کسب و کار و مسائل اقتصادی، بازار سهام همچنان روند رو به رشدی خواهد داشت.

دلفانی گفت: وجود ابهاماتی از جمله نرخ خوراک در صنعت پتروشیمی و ابهامات دیگری در بخش صنایع پالایشی از جمله موارد مهم افت بازار به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه انتظار رکود فروش در صنایع فلزی و افزایش احتمالی حق انتفاع معادن از جمله دیگر دلایل افت بازار به شمار می‌روند، گفت: در گروه خودروسازی نیز صنایع به شدت نیازمند نقدینگی هستند.

این کارشناس بازار سهام با اشاره به اینکه سال آینده صنعت بانکداری به نسبت سایر صنایع وضعیت بهتری خواهد داشت، گفت: اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها، افزایش عملیات بانک‌ها، احتمال رفع موانع نقل و انقال پول و افزایش سودآوری این صنعت از محل سرمایه‌گذاری‌ها از جمله دلایل بهبود شرایط صنعت بانکداری خواهد بود.

وی درباره چشم‌انداز بازار بورس گفت: یکی از عوامل اثرگذار بر بازار سهام برچیدن ابهامات از لایحه بودجه سنواتی کل کشور است که در صورت شفافیت آن بازار سهام روند متعادلی را طی خواهد کرد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*