خانه / بورس و سهام / سال 93 را با سه صنعت بورسی آغاز کنید

سال 93 را با سه صنعت بورسی آغاز کنید

به گزارش ساتین : در حالیکه به نظر می رسید روند معاملات بازار سرمایه کشور طی هفته جاری تغییر جهت محسوسی نسبت به دو هفته اخیر داشته باشد اما این اتفاق با بازگشت شاخص کل بازار سرمایه به روند نزولی در معاملات روز گذشته رخ نداد بطوریکه در حالی شاخص در معاملات روز شنبه با رشد 1366 واحدی مواجه شد که روز گذشته 558 واحد آن را پس گرفت.

در همین راستا، قهرمانی، مدیر سرمایه گذاری صندوق صبا، در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: به اعتقاد بنده روند شاخص تا پایان سال به صورت پله ای پیش خواهد رفت و در حالت کف، شاخص کل به 80 هزار و 800 واحد و در حالت سقف نیز به 90 هزار واحد خواهد رسید در واقع ادامه روند شاخص بستگی به اخبار مربوط به نرخ خوراک، بهره مالکانه و همچنین مذاکرات ایران و 1+5 در اواخر بهمن ماه در وین دارد و چنانچه شرایط بازار خوب پیش برود در سناریوی خوشبینانه، شاخص کل تا 98 هزار واحد نیز صعود خواهد کرد البته در شرایط سناریوی بدبینانه و با انتشار اخبار منفی و جو بد بازار حتی امکان ریزش شاخص تا 79 هزار واحد نیز وجود دارد که احتمال سناریو خوشبینانه بسیار بیشتر از سناریوی بدبینانه می باشد.

قهرمانی افزود: بطور کلی می توان گفت که تا پایان سال 92 شاخص کل با شیب ملایم صعودی همراه خواهد بود و سناریوی خوشبینانه به وقوع می پیوندد. همچنین بازار سرمایه در سال 93 نیز بر سایر بازارهای موازی از جمله بازار ارز، سکه و مسکن ارجحیت بیشتری خواهد داشت و به نظر می رسد بازدهی شاخص کل در سال 93 حدود 50 الی 60 درصد باشد.

وی در خاتمه تصریح کرد: به نظر می رسد که با دیدگاه میان مدت سرمایه گذاری در صنعت خودرو، پالایشگاهی و پتروشیمی با سودآوری مطلوبی برخوردار باشد. لازم به ذکر است صنعت پالایشگاهی به دلایل طرح های توسعه و افزایش قیمت حامل های انرژی و صنعت پتروشیمی نیز به دلیل رفع ابهامات در خصوص نرخ خوراک و همچنین رفع تحریم ها و قوانین هدفمندی یارانه ها و صنعت خودرو نیز به دلیل رفع تحریم ها و روابط تجاری با کشورهای خارجی با دیدگاهی میان مدت، بازدهی مطلوبی را به همراه داشته می باشند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*