خانه / بورس و سهام / چشم انداز سود آوری در “معدنی دماوند”

چشم انداز سود آوری در “معدنی دماوند”

به گزارش ساتین : شرکت معدنی دماوند در گزارشات 9 ماهه سود هر سهم خود را از 2001 ریال به 1312 ریال کاهش داده است، همچنین شرکت در گزارش 9 ماهه سال مالی 92 مبلغ 866 ریال از رقم مذکو را پوشش داده است.

مدیر مالی شرکت معدنی دماوند به خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: اصلی ترین دلیل برای کاهش سود هر سهم در گزارشات 9 ماهه خارج شدن دستور فروش کارخانه اسیدبوریک شرکت واقع در تاکستان و زمین زنجان به دلیل عدم ثبات قیمت ملک می باشد بنابراین سود حاصل از فروش این املاک تا زمان ثبات قیمت ها در بازار ملک از پیش بینی ها حذف گردیده است.

مصطفی رستمی ادامه داد: از دیگر دلایل کاهش سود هر سهم تأثیر نوسانات نرخ سرب در بورس لندن و کاهش نرخ ارز بر مهمترین محصولات تولیدی شرکت یعنی کنسانتره سرب بوده است که باعث شده در این مدت شرکت با کاهش مبلغ اقدام به تعدیل قیمتی نماید.

این مقام مسئول در خصوص افزایش سرمایه برای طرح توسعه، “کدما” عنوان کرد: شرکت طرح توسعه ای جهت تجهیز ماشین آلات خطوط تولیدی و افزایش ظرفیت اسمی تولید در نظر دارد که مکاتبات و پیگیری ها انجام گرفته و در صورت جمع بندی توسط بنیاد مستضعفان اسلامی به عنوان سهامدار عمده نتایج اعلام خواهد شد.

همچنین شرکت معدنی دماوند در نظر دارد جهت اجرای طرح مذکور، سرمایه شرکت را از مبلغ یک میلیارد تومان به پنج میلیارد تومان از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران افزایش دهد.

وی در خصوص دیگر برنامه های شرکت برای نقدینگی حاصل از افزایش سرمایه ابراز داشت: به طور کلی شرکت در حال رشد و توسعه می باشد بنابراین برای این منظور نقدینگی وارد شده مصرف خواهد شد.

رستمی پیرامون کشف رگه های جدید استخراجی در معادن تحت تملک خاطر نشان کرد: با توجه به اتمام رگه های قبلی استخراجی و خرید ماشین آلات جدید، شرکت اقدام به کشف و ایجاد رگه های جدید نموده است بنابراین طبق ماده 132 قانون مالیاتی معادن درخواست معافیت مالیاتی داده ایم که در جریان رسیدگی توسط کارشناسان دارایی است که پیش بینی می کنیم تا پایان سال وضعیت آن مشخص گردد.

این مقام مسئول افزود: طی سال 91 با شرکت سیمان تهران قراردادی جهت حمل و بارگیری سنگ آهک منعقد شده که بر سودآوری مجموعه تأثیر بسزایی داشته است به طوریکه هم باعث افزایش فروش گردید و هم افزایش اشتغال را به همراه داشت.

در خاتمه رستمی پیرامون چشم انداز وضعیت شرکت معدنی دماوند در آینده نزدیک اظهار داشت: با توجه به اینکه شرکت در سال 88 مشمول ماده 141 قانون تجارت بود توانستیم با فعالیت و افزایش تولید و افزایش بهره وری حجم تولید و فروش را تا حدی بالا ببریم که اکنون حتی سود انباشته هم داریم همچنین با طرح های توسعه ای که شرکت در دست اجرا دارد و همین طور سهولت در تأمین مواد اولیه و کنار رفتن رقبای کوچک محلی می توان چشم انداز عالی برای افزایش سودآوری این شرکت معدنی در سال آینده متصور بود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*