خانه / بورس و سهام / فرصت ورود به سهام پرپتانسیل را از دست ندهید

فرصت ورود به سهام پرپتانسیل را از دست ندهید

به گزارش ساتین : امروز بازار سهام با افزایش عرضه رو به رو شد و در ابتدای بازار صف های خرید با عرضه های صورت گرفته به سمت تعادل و بعضاً روند منفی سوق پیدا کرد.

یک کاشناس بازار سرمایه در این خصوص به خبرنگار بورس نیوز گفت: بازار سرمایه روند صعودی خود را از شهریور 91 با شیب تندی آغاز کرد بطوریکه با مشاهده شاخص صنعت می توان شیب زیاد حرکتی را به خوبی مشاهده کرد بنابراین با این صعود تند انتظار ریزش و اصلاح در مقاطع مختلف را باید داشته باشیم.

قاسم نژاد ادامه داد: با مشاهده روند حرکتی در شاخص صنعت می بینم که در اصلاح ها، محدوده حمایتی 67 هزار واحد بسیار قوی بوده و شاخص واکنش خیلی محکمی نشان می دهد به طوریکه ریزش اخیر پنجمین تماس با این خط حمایتی صورت گرفته است و انتظار داریم بازار در همین محدوده دوباره به روند صعودی خود برگردد.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص اهداف شاخص کل ابراز داشت: انتظار داریم شاخص کل در محدوده 80 هزار واحد دوباره واکنش نشان دهد و در جهت صعودی تغییر حرکت دهد و پیش بینی می شود بتواند تا محدوده 89 هزار واحدی و حداکثر تا محدوده 92 هزار واحد به رشد خود در سال جاری ادامه دهد.

وی پیرامون وضعیت بازدهی بازار سرمایه در سال آینده اظهار داشت: به طور کلی میانگین بازدهی در بازار سرمایه براساس تورم هر سال به اضافه 5 تا 6 درصد بالاتر محاسبه می شود با توجه به اینکه پیش بینی های صورت گرفته از نرخ تورم در سال آینده در محدوه 35 درصدی می باشد، انتظار بازدهی 40 درصدی از بازار سرمایه انتظاری معقول خواهد بود.

در پایان قاسم نژاد به سرمایه گذاران توصیه کرد که صبور باشند و از فرصت هایی که در اصلاح های بازار پیش می آید برای خرید سهام شرکت هایی که از لحاظ بنیادی توانایی ادامه و رشد روند سودآوری خود را دارند استفاده کنند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*