خانه / حوادث / وقتی وارد سوله شدم افشین و مهناز را در وضعیت زشتی دیدم و …

وقتی وارد سوله شدم افشین و مهناز را در وضعیت زشتی دیدم و …

مرد سالخورده که ۷سال قبل برادرش و زن مورد علاقه او را کشته بود دیروز با جلب رضایت اولیای دم از قصاص رهایی یافت تا با حکم قضایی به زودی از زندان ازاد شود.

رسیدگی به این پرونده از بامداد نهم اذر سال ۸۹ به دنبال پیدا شدن جنازه خونین یک زن در سوله ای در حاشیه رودهن در دستور کار پلیس قرار گرفت. شواهد نشان می داد این زن با ضربه های چاقو کشته و گلویش بریده شده است. پلیس برای بررسی محل جنایت به سوله مورد نظر رفته بود که در فاصله کمی از آنجا با جنازه یک مرد جوان نیز روبه رو شد. این مرد هم با ضربه های چاقو کشته شده بود. پلیس در نخستین گام از تحقیقات به بررسی هویت قربانیان پرداخت . بررسی شماره های تلفن گوشی موبایل زن ناشناس نشان می داد وی شب قبل با آژانس به سوله مورد نظر رفته بود. به این ترتیب راننده آژانسی که این زن را به سوله برده بود شناسایی شد و تحت بازجویی قرار رگفت.

زنان خیابانی زن هرزه زن خراب اخبار رودهن اخبار جنایی

این مرد گفت: مهناز مسافرم بود. او خیلی اوقات با من تماس می گرفت تا او را به جایی که قصد دارد برود برسانم. او با مردان زیادی در ارتباط بود و به مواد مخدر هم اعتیاد داشت. او گفته بود با یک مرد جوان به نام افشین آشنا شده و با او در ارتباط است.

با اطلاعاتی که راننده آژانس به پلیس داد روشن شد جنازه مرد ناشناس نیز که در نزدیک سوله پیدا شده بود متعلق به افشین است و این زن و مرد احتمالا قربانی جنایت یک نفر شده است. تحقیقات پلیس وارد مرحله تازه ای شده و پلیس به تحقیق از بستگان افشین پرداخته بود که اظهارات ضد و نقیض برادر ۵۵ ساله افشین به نام علی نخستین سرنخ را به پلیس داد. علی سعی داشت با دروغگویی مسیر رسیدگی به پرونده را به بیراهه بکشد اما وقتی در بن بست اطلاعاتی گرفتار شد به دو جنایت اعتراف کرد.

وی گفت: مهناز و برادرم با هم در ارتباط بودند و مهناز برادرم را معتاد کرده بود. چند بار از برادر کوچکم خواستم تا ارتباطش را با زن غریبه تمام کند اما گوشش بدهکار نبود. تا اینکه بالاخره انها را کشتم.

به دنبال اعتراف های این مرد و بازسازی صحنه جنایت مادر افشین اعلام گذشت کرد و گفت حاضر به قصاص پسر بزرگش نیست. اما وقتی خانواده مهناز شناسایی شدند مادر و دختر ولی درخواست قصاص را مطرح کردند. به این ترتیب علی پای میز محاکمه ایستاد و به قصاص محکوم شد. حکم صادره در دیوان عالی کشور مهر تایید خورده و قطعی شده بود که این مرد توانست با پرداخت دیه رضایت اولیای دم را جلب کند.

به این ترتیب علی که حالا با گذشت ۷سال از این جنایت ۶۲ سال دارد دیروز از جنبه عمومی جرم در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.

در ابتدای این جلسه نماینده دادستان کیفرخواست را خواند و طبق ماده ۶۱۲ قانون مجازات اسلامی برای علی کیفر خواست.

سپس متهم سالخورده روبه روی قضات دادگاه ایستاد و در تشریح جزییات ماجرا گفت: چند بار به برادرم تذکر داده بودم ارتباطش را با زن معتاد تمام کند اما قبول نمی کرد. آخرین بار به سوله ای که پدرم داشت و از آن به عنوان انبار استفاده می کرد رفتم و برادرم و مهناز را با هم دیدند. آنها مشغول کشیدن مواد بودند و همه سوله پر از دود شده بود. من شروع به نصیحت کردن برادرم کردم اما افشین که تحت تاثیر مصرف مواد مخدر حال طبیعی نداشت چاقویی را از روی زمین برداشت و به من حمله کرد. من هم چاقو را از دستش گرفتم و یه ضربه به او زدم. همان موقع زن معتاد شروع به داد و فریاد کرد که چند ضربه هم به او زدم و گلویش را بردیم. در آن موقع برادرم از سوله خارج شده بود تا فرار کند که او را تعقیب کردم و او را کشتم.

وی در حالی که سرش را پایین انداخته بود ادامه داد: باور کنید من به خاطر آینده برادرم با او درگیر شدم. نمی خواستم با زن معتاد در ارتباط باشد اما او با چاقو به من حمله کرد و من ناچار شدم او را بزنم. حالا هم پشیمانم. من با سختی فراوان توانستم رضایت اولیای دم را جلب کنم. حالا از قضات دادگاه تقاضا دارم در مجازاتم تخفیف قائل شوند.

در پایان این جلسه هیات قضایی وارد شور شد و مرد سالخورده را به ۷سال زندان با احتساب روزهای بازداشت محکوم کرد. به این ترتیب این مرد به زودی آزاد خواهد شد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*