خانه / بورس و سهام / گاز برخی پتروشیمی‌ها قطع شد

گاز برخی پتروشیمی‌ها قطع شد

به گزارش ساتین : مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به قطع یا محدودسازی گازرسانی به برخی از مجتمع‌های پتروشیمی، اعلام کرد: با وجود کمبود خوراک، مشکلی در تامین نیازهای بازار به محصولات پلیمری وجود ندارد.

عباس شعری‌مقدم، درباره آخرین وضعیت گازرسانی به پتروشیمی‌ها در روزهای سرد زمستانی گفت: در روزهای گذشته چند مجتمع پتروشیمی به علت افزایش مصرف گاز خانگی و تجاری با توقف یا کاهش تولید مواجه شده‌اند اما تدابیر لازم برای جبران کاهش خوراک پتروشیمی‌های گازی اندیشیده شده است و با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، هیچ کمبودی در بازار وجود ندارد.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی افزود: تولید در روزهای آتی و با میزان کاهش برودت هوا و در پی آن کاهش مصرف گاز به حالت عادی باز خواهد گشت ولی تا آن زمان، با تدابیر اتخاذشده کنترل‌های لازم بر بازار و میزان عرضه با جدیت ادامه می‌یابد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی تاکید کرد: مجتمع‌های پتروشیمی دارای ذخایر مطلوبی هستند و هیچ کمبودی در بازار وجود ندارد. این مقام مسوول همچنین از مذاکره با شرکت ملی گاز ایران و شرکت ملی نفت مناطق نفت‌خیز جنوب برای تامین خوراک مورد نیاز مجتمع‌های پتروشیمی ادامه دارد، اظهار کرد: تفاهم‌های خوبی تاکنون انجام شده است.

مرجع : مهر

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*