خانه / بورس و سهام / مدیرعامل “کچاد”: خودمان را با شرایط وفق می دهیم

مدیرعامل “کچاد”: خودمان را با شرایط وفق می دهیم

به گزارش ساتین : مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت: بهره مالکانه 30 درصدی سنگ آهنی ها که دیروز در جریان بودجه سال 93 در صحن علنی مجلس تصویب شد، از نرخ بهره پرداختی شرکتهای سنگ آهنی در سال 92 کمتر است.

محمود نوریان با اشاره به اینکه در سال 92، شرکت های معدنی و سنگ آهنی، نرخ بهره مالکانه را از محل درآمد پرداخت می کردند، ادامه داد: با توجه به اینکه در سال 93، برخلاف سال 92، نرخ بهره براساس درصدی از فروش و نه درصدی از درآمد (همانند سال 92) تعیین شده است، بنابراین نرخ بهره مالکانه که شرکت های معدنی و سنگ آهنی در سال آینده باید پرداخت کنند، از سال 92 کمتر خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد:شرکت های پرداخت کننده حق بهره مالکانه خود را با قوانین مصوب وفق می دهند و امسال نیز راهکارهایی به منظور پرداخت مبلغ مذکور و کاهش اثرات منفی پرداخت ها توسط شرکت های سنگ آهنی در نظر گرفته خواهد شد.

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو ابراز داشت: با وجودی که رقم پرداختی سال 93 از سال 92 کمتر است، اما شرکت های سنگ آهنی و معدنی ترجیح می دادند که رقمی کمتر از 30 درصد در صحن علنی مجلس به تصویب برسد تا شرکت ها منابع کافی برای اجرای پروژه های خود داشته باشند.

مرجع : سنا

لازم به ذکر است نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی نوبت عصر دیروز مجلس، در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه 93 کل کشور با جزء 2 بند الف تبصره 10 مبنی بر پرداخت 30 درصد مبلغ فروش محصولات استخراج کنندگان معادن سنگ آهن و واریز آن به خزانه داری کل کشور است موافقت کردند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*