خانه / آخرین اخبار / نتیجه بازی پرسپولیس با نفت تهران +فیلم خلاصه بازی

نتیجه بازی پرسپولیس با نفت تهران +فیلم خلاصه بازی

در هفته ای که بازی پارس جنوبی ـ سپاهان و تراکتور ـ استقلال هم بدون گل تمام شد، پرسپولیس نیز با این تساوی بدون گل، شاخه های زمستانی لیگ را آبیاری کرد!

در سمت مقابل نیز برانکو ایوانکوویچ در شرایطی که فرشاد احمدزاده و گادوین منشا را به دلیل بی انضباطی و مهدی طارمی و احمد نوراللهی را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد، با غیبت بشار رسن که راهی کشورش شده تعداد غایب‌های تیمش به ۵ نفر رسیده است. با این حال او که با فاصله هشت امتیازی در حال حاضر در صدر جدول قرار دارد، امیدوار است بتواند با پیروزی احتمالی در این بازی به این تعداد بیفزاید.

استادیوم آزادی / تماشاگر: محروم

داور: سیدرضا مهدوی       کمک داوران: سعید قاسمی و جلیل شعرانی

اخطار: محسن مسلمان (۴۷) و شجاع خلیل زاده (۸۸) از پرسپولیس و احمد امیرکامدار (۷۸) از نفت تهران

 

پرسپولیس:

 • علیرضا بیرانوند
 • سیدجلال حسینی
 • شجاع خلیل‌زاده
 • محمد انصاری
 • حسین ماهینی
 • محسن ربیع‌خواه
 • کمال کامیابی‌نیا
 • محسن مسلمان
 • سیامک نعمتی( ۷۳- احسان علوان زاده)
 • وحید امیری
 • علی علیپور

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

 

نفت تهران:

 • شهاب عادلی
 • احمد آل نعمه
 • فرید محمدی زاده
 • احمد کامدار
 • عیسی آل کثیر
 • امین منوچهری (۹۲ سینا خادم پور)
 • سامان آقازمانی ( ۶۶- فرشاد هاشمی)
 • هاشم بیگ زاده
 • محمد نصرتی
 • امیرحسین فشنگچی(۷۲- حمید خدابنده لو)
 •   حامد آقایی

سرمربی: هومن افاضلی

شرح بازی:

هومن افاضلی در اولین تجربه مربیگری خود در نفت تهران توانست پرسپولیس را در نیمه اول متوقف کند و اجازه ایجاد موقعیتی خطرناک روی دروازه این تیم نداد. در شرایطی که برانکو ۵ بازیکن ستاره خود را در اختیار نداشت و مهمترین مولفه موفقیت این تیم روی سکوها نیز به دلیل محرومیت غایب بودند، آنها در ۴۵ دقیقه ابتدایی نتوانستند موقعیتی روی دروازه‌ حریف شکل دهند و تعدد پاس های اشتباه و سردرگمی در محوطه جریمه نفت باعث شد تا در نهایت نتیجه بدون گل در نیمه اول رقم بخورد.

کاملا می‌شد پیش بینی کرد که تساوی بدون گل در نیمه اول باعث شود تا شاگردان برانکو در نیمه دوم کاملا حریف را تحت فشار قرار دهند تا از توقف مدعیان دیگر برای بالا بردن فاصله امتیازی سود ببرند. با این حال بازی یک گله دو تیم در نیمه دوم و روی دروازه نفت تهران با ایجاد موقعیت صد در صدی از سوی پرسپولیس همراه نبود و تنها ضربات کمال کامیابی نیا و وحید امیری برای این تیم بوی گل می‌داد که با واکنش شهاب عادلی راهی به دروازه نیافت.
نفت تهران که از تساوی مقابل شاگردان برانکو راضی به نظر می‌رسید در نیمه دوم تنها آل کثیر را درون زمین پرسپولیس داشت تا روی سرعت این مهاجم و ایجاد ضدحمله روی دروازه بیرانوند حساب باز کند و دیگر بازیکنان زردپوش با ایجاد سد چند لایه دفاعی مانع از شکل گیری حملات پرسپولیس می‌شدند تا در نهایت این نفت تهران باشد که به هدف نهایی خود رسیده باشد و با تساوی بدون گل به کار خود به این بازی خاتمه دهد.

بازیکن برتر:

وحید امیری در روز بد پرسپولیس بارها با دوندگی خود تیمش را در شرایط برتری مقابل حریف قرار داد و می‌توانست در دو صحنه نیز برای سرخ‌ها موفق به گلزنی شود که با بدشانسی آن را از دست داد. در این بین عملکرد خوب محمد نصرتی در قلب دفاعی نفت که با رهبری فوق العاده خود مانع از شکل گیری حملات پرسپولیس می‌شد نباید نادیده گرفته شود. نصرتی که در این بازی بازوبند کاپیتانی نفت را نیز بر بازو داشت، توانست خط دفاعی این تیم را مقابل برترین خط حمله لیگ سازماندهی کند و مانع از ایجاد خطر روی دروازه نفت شود.

دقایق حساس:

دقیقه ۱۲: در شلوغی داخل محوطه جریمه، وحید امیری صاحب توپ شد و در حالی که به شدت از سوی مدافعان نفت تحت فشار قرار گرفته بود نتوانست ضربه مناسبی به توپ بزند و در ادامه نیز پاس علیپور توسط مدافعان زردپوش دفع شد.

دقیقه ۱۷: نفت تهران روی ضدحمله توسط عیسی آل کثیر صاحب موقعیت شد که ضربه این بازیکن از پشت هجده قدم راهی به چارچوب نیافت و به بیرون رفت.

دقیقه ۱۹: در موقعیت ضدحمله وحید امیری قصد عبور توپ از مدافع روبروی خود را داشت که تکل سامان آقازمانی باعث شد تا پای امیری روی مچ او برود. در این صحنه داور اعتقادی به خطا نداشت در حالی که بازیکنان هر دو تیم به شدت به نحوه قضاوت او معترض بودند.

دقیقه ۲۶: شوت کمال کامیابی نیا زمینی و کم قدرت به راحتی در اختیار شهاب عادلی قرار گرفت.

دقیقه ۳۴: شوت راه دور احمد کامدار به راحتی در اختیار علیرضا بیرانوند قرار گرفت.

دقیقه ۴۰: اینبار شوت از پشت محوطه جریمه توسط سیامک نعمتی در اختیار شهاب عادلی قرار گرفت تا این هجوم سرخپوشان نیز سودی برای آنها نداشته باشد.

دقیقه ۴۵: ارسال پاس دیدنی از سوی وحید امیری برای کامیابی نیا در حالی که هیچ بازیکنی را مزاحم خود نمی‌دید با ضربه این هافبک پیش تاخته همراه نشد و توپ از جلوی پایش رد شد.

دقیقه ۵۶: استپ علی علیپور در شش قدم محوطه جریمه نفت و در ادامه پاس به بیرون او برای وحید امیری با بدترین ضربه ممکن از سوی این بازیکن همراه شد و توپ راهی به دروازه نیافت.

دقیقه ۵۷: اینبار ضربه فنی وحید امیری را شهاب عادلی به شکلی خطرناک دفع کرد و در برگشت نیز حمله وران پرسپولیس نتوانستند آن را تبدیل به گل کنند تا مدافعان نفت آن را راهی میانه زمین کنند.

دقیقه ۶۱: ضربه راه دور محسن مسلمان با کمترین اختلاف ممکن از بالای تیرک افقی دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۶۲: اینبار پرتاب اوت بلند وحید امیری در موقعیتی خطرناک و از جلوی دروازه نفت عبور کرد و دو مهاجم پرسپولیس در زدن ضربه نهایی ناکام ماندند.

دقیقه ۷۴: شوت کمال کامیابی نیا اینبار می‌توانست شهاب عادلی را تسلیم کند که این دروازه بان با شیرجه‌ای مناسب آن را راهی کرنر کرد.

دقیقه ۸۷: ضربه سر علی علیپور در آستانه ورود به دروازه توسط دروازه بان راهی کرنر شد.

 

نتیجه بازی دیروز پرسپولیس خلاصه بازی امروز پرسپولیس برنامه بازیهای لیگ برتر باشگاه نفت تهران بازیکنان نفت تهران بازی پرسپولیس امروز ساعت چنده اخبار لیگ برتر فوتبال اخبار پرسپولیس

اتفاق ویژه:

پرسپولیس در روزی که هوادارانش را در اختیار نداشت نتوانست چهارمین برد پیاپی خود مقابل نفت در این فصل را جشن بگیرد. آنها که در سوپرکاپ، جام حذفی و بازی رفت لیگ نفت را با هدایت حمید درخشان شکست داده بودند، اینبار مقابل نفت که هومن افاضلی را روی نیمکت داشت در یک بازی پرانتقاد به تساوی رضایت دادند.
برانکو ایوانکوویچ در پایان این دیدار به شدت به عملکرد داوری معترض بود و با پس زدن دست داور چهارم و اعتراض شدید به داور وسط آن را نشان داد. سرمربی کروات سرخپوشان اعتقاد داشت داور می‌توانست در دقایق پایانی یک پنالتی به سود تیمش اعلام کند که از آن عبور کرده و نادیده گرفته است.

 

نکات ویژه:

 •  پرسپولیس و نفت چهارمین تقابل خود را در این فصل پشت سر می‌گذارند و شاگردان برانکو در هر سه دیدار قبلی به برتری دست یافته‌اند.
 • عیسی آل کثیر برترین گلزن نفت محسوب می‌شود که در آخرین تقابل دو تیم یک پنالتی تیمش را از دست داد. نفت در این فصل نتوانسته دروازه پرسپولیس را باز کند.
 • علی علیپور با ۱۱ گل برترین گلزن پرسپولیس است که در سه تقابل قبلی این فصل بین دو تیم در سوپرکاپ، جام حذفی و بازی رفت سه گل به ثمر رسانده است.
 • علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، وحید امیری، کمال کامیابی نیا از جمع پرسپولیس سابقه حضور در نفت تهران را در کارنامه دارند.
 • سامان آقازمانی، محمد نصرتی، امیرحسین فشنگچی، حامد آقایی نیز ار جمع نفت تهران سابقه بازی در پرسپولیس را در کارنامه دارند.

حواشی:

 • در ابتدای بازی از سوی سازمان لیگ از کادرفنی کروات سرخپوشان به مناسبت سال نوی میلادی تجلیل به عمل آمد و به آنها تبریک گفته شد.
 • هومن افاضلی که سابقه همکاری با برانکو را در تیم ملی در کارنامه دارد پیش از بازی به شدت از سوی او مورد استقبال قرار گرفت و خوش و بش گرمی با یکدیگر داشتند.

فیلم خلاصه بازی پرسپولیس ۰ – نفت تهران ۰

***

سابقه و نتایج بازی های رودرروی نفت تهران و پرسپولیس

جام حذفی ایران ۱/۱۶ نهایی

نفت تهران   ۰    –    ۲    ( پرسپولیس   ۱۶:۴۵   ۱۳۹۶/۰۷/۲۹ )

لیگ برتر سوپر جام

نفت تهران    ۰   –   ۳     پرسپولیس  (  ۲۱:۰۰   ۱۳۹۶/۰۴/۳۰  )

لیگ برتر جام خلیج فارس

نفت تهران   ۰     –     ۳    پرسپولیس   ( ۲۰:۴۵    ۱۳۹۶/۰۵/۱۹ )

پرسپولیس    ۲   –    ۰     نفت تهران  ( ۱۷:۲۵    ۱۳۹۵/۱۲/۱۵  )

نفت تهران    ۰     –     ۳    پرسپولیس  ( ۱۸:۰۰    ۱۳۹۵/۰۷/۲۴ )

پرسپولیس و نفت تهران در لیگ برتر ۱۶ بار به مصاف هم رفتند که ۷ برد برای پرسپولیس به ثبت رسیده و ۶ بازی هم با نتیجه تساوی خاتمه یافته است.

نفتی ها هم سه بار موفق به کسب پیروزی مقابل پرسپولیس شده اند که شاید بتوان مهم ترین برد نفت در لیگ برتر را پیروزی تیم علیرضا منصوریان در لیگ پانزدهم و بازی برگشت قلمداد کرد که نفت با کسب پیروزی دو بر صفر مانع از قهرمانی پرسپولیس در لیگ شد.

پرسپولیس و نفت البته در دهه ۶۰ هم تقابل هایی با یکدیگر داشتند که همواره با برتری پرسپولیس همراه بوده است. گلزنی های علی پروین در این بازی ها از جمله اتفاقات خاطره انگیز برای هواداران پرسپولیس است.

پرسپولیس در سال ۶۰ مقابل نفت به برتری دو بر یک با گل های فتح آبادی و کارگر دست یافت و در سال ۶۱ هم با هت تریک ناصر محمدخانی به  پیروزی سه بر صفر رسید و در جام حذفی با گل های پروین و فتح آبادی دو بر صفر برنده شد. پرسپولیس در سال های ۶۲ و ۶۶ هم با تک گل پروین و کارگر در دو بازی به برتری یک بر صفر رسید.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*