خانه / اخبار ورزشی / ساعت بازی استقلال تهران و تراکتورسازی تبریز +پیش بازی

ساعت بازی استقلال تهران و تراکتورسازی تبریز +پیش بازی

بازی تراکتورسازی و استقلال آنقدر حساسیت و تصاویر به یادماندنی و صحنه‌های جنجالی دارد که کم کم باید این بازی را هم مثل بازی سپاهان و پرسپولیس یک شبه دربی دانست. دیدار غیر همشهری‌ها با تمام حساسیت‌ها و جنجال‌های بازی دو همشهری. حالا تصاحب رده چهارم جدول را هم به اهمیت این بازی باید اضافه کرد تا مشخص شود که منتظر یکی از مهم ترین و جذاب‌ترین بازی‌های استقلال و تراکتور هستیم. یک جنگ لیگ برتری با چندین و چند دوئل کوچک و جذاب.

مرتضی تبریزی – محسن فروزان

تبریزی خاطره خوبی از اولین دیدارش با با فروزان در این فصل دارد. او اولین بازی‌اش با پیراهن استقلال را مقابل تراکتورسازی انجام داد و کمتر از نیم‌ساعت وقت لازم داشت تا اولین گل آبی‌اش را به ثمربرساند. این گل سریع آن زمان این تصور را به وجود آورد که استقلال روزهای پرگلی را با تبریزی خواهد گذراند. اما گذشت زمان نشان داد که این گل بیشتر نشانه ضعف دفاعی تراکتوری‌ها در آن برهه بوده تا شم گلزنی مهاجم استقلال. تبریزی این بار هم در حالی به فروزان می‌رسد که با گل هفته گذشته برای دروازه‌بان سابق آبی‌ها خط و نشان کشیده است.

احسان حاج‌صفی – وریا غفوری

دفاع چپ و راست تیم ملی حالا قرار است مقابل همدیگر به میدان بروند. غفوری  بعد از مصدومیتش در تمرین استقلال با شرایط ویژه‌ای به این بازی خواهد رسید اما حاج‌صفی کاملا آماده است. البته او هفته گذشته مقابل نساجی یک اشتباه منجر به گل انجام داد که به تساوی تیمش تبدیل شد اما در فاز هجومی قطعا یکی از خطرناک‌ترین بازیکنان تراکتور خواهد بود. او می‌تواند یکی از سخت‌ترین روزهای غفوری را رقم بزند. البته این یک روز سخت دونفره است. چون غفوری هم در توانایی‌های هجومی چیزی کمتر از حاج‌صفی ندارد.

مسعود شجاعی – روزبه چشمی

کاپیتان تیم ملی مرد همه کاره تراکتوری‌ها در میانه میدان است. بازیسازی که روزبه چشمی و نورافکن در این بازی باید دریبل‌ها و پاس‌های کلیدی‌اش را خراب و ارتباط او با مهاجمان تیمش را قطع کنند. مسعود شجاعی در بازی رفت استقلال یکی از بدترین بازیکنان میدان بود و تقریبا روی هر سه گل استقلال نقش مستقیم داشت. شجاعی اما نسبت به بازی رفت کاملا در ترکیب قرمزها جا افتاده است و با ۳ گل و ۳ پاس گل بعد از استوکس موثرترین بازیکن تبریزی‌هاست. البته خوش‌شانسی روزبه چشمی این است که شجاعی به واسطه سن بالایش بازیکن سرعتی محسوب نمی‌شود که چشمی را دچار دردسر کند.

اشکان دژاگه – میلاد زکی‌پور

در صورت حضور نورافکن در پست هافبک دفاعی مهار آماده‌ترین بازیکن تیم ملی در جام‌ملت‌ها به عهده زکی‌پور خواهد بود. بازیکنی که حالا با حضور یک آلترناتیو قوی به نام نورافکن، این بازی و موفقیت مقابل دژاگه برایش ماموریت مهمی محسوب می‌شود. دژاگه با میانگین ۱.۵ پاس کلیدی در هر بازی میان بازیکنان تراکتورسازی رکورددار است. در مقابل زکی‌پور هم برتری‌اش در نبردها بالاست و این آمار استقلال را امیدوار می‌کند که بتواند به برد زکی‌پور در دوئل ها با دژاگه امیدوار باشد.

آنتونی استوکس – مهدی رحمتی

سلاح مرگبار تراکتوری‌ها بعد از بازگشت مجددش به این تیم نسبت به قبل کم‌خطر ظاهر شده است. با این حال استوکس مانند یک بمب ساعتی است که هر دقیقه امکان انفجارش وجود دارد و مهدی رحمتی این را به خوبی می‌داند. البته رحمتی که فعلا و با یک بازی کمتر بهترین خط دفاعی لیگ را در اختیار دارد و تعداد کلین‌شیت‌هایش را هم دورقمی کرد و مقابل تراکتورسازی به دنبال دوازدهمین کلین‌شیت است تا سالی رویایی را در ۳۷ سالگی تجربه کند. از آخرین گلی که او دریافت کرده بیش از ۴ ماه می‌گذرد و رحمتی علاقه‌ای ندارد که استوکس این رکورد را قیچی کند.

لحظه شماری برای آغاز بازی حساس و هیجان انگیز تراکتورسازی و استقلال آغاز شده است. یکی از آن بازی هایی که لقب شش امتیازی به آن سنجاق شده و می تواند تکلیف خیلی مسائل را در فاصله ۱۲ هفته تا پایان مسابقات روشن کند.

حال در این جدال تبریزی-تهرانی، خارجی ها نقش تعیین کننده ای را ایفا خواهند کرد. خارجی هایی که در مستطیل سبز و روی نیمکت دو تیم حضور دارند و هواداران دلخوش به درخشش شان هستند. خارجی هایی که نماینده سه قاره هستند و می توانند در پایان ستاره میدان نام بگیرند.

آفریقا

بیشترین سهم به نمایندگان قاره سیاه اختصاص پیدا کرده است. درترکیب آبی پوشان تهران سه مهره آفریقایی حضور دارند که همین ابتدا باید نام یکی از آنها را خط زد. آیاندا پاتوسی هافبک اهل آفریقای جنوبی آبی پوشان هنوز ITC اش را دریافت نکرده و نمی تواند در این دیدار هم به میدان برود اما دو نفر دیگر منتظر دستور شفر هستند تا به سمت دروازه تراکتور یورش ببرند. اسماعیل گونسالوس گینه بیسائویی در دیدار برابر پیکان تعویض طلایی تیمش بود. او از اولین “تاچ” یک گل انفرادی و زیبا را ساخت تا نشان دهد گروی ثانی در راه نیست. در کنار ایسما، گادوین منشا هم حضور دارد. بازیکن نیجریه ای که سابقه گلزنی مقابل تراکتورسازی را دارد و حالا می بایست در لباس استقلال هم این کار را تکرار کند. منشا در بازی قبلی یک پاس گل داد. در سوی مقابل هم یک بازیکن آفریقایی حضور دارد که دست بر قضا معروفترین خارجی کنونی لیگ هم به حساب می آید. کوین کنستانت گینه ای همچنان به صورت اختصاصی با مربیان تراکتور کار می کند تا برای دیدار با استقلال مهیا شود. او برای انجام دادن اولین بازی در لیگ برتر ایران لحظه شماری می کند و باید دید، این اتفاق در بازی برابر استقلال رخ می دهد یا خیر.

آسیا

در اینجا بین دو تیم تعادل برقرار است. هم استقلال و هم تراکتور یک مهره از قاره کهن دارند اما بک تفاوت بزرگ. همام طارقِ آبی ها مصدوم است و فعلا اجازه بازی ندارد ولی یوکیا سوگیتایِ تراکتوری ها در بهترین فرم خود قرار دارد و یکی از امیدهای اصلی لیکنز برای باز کردن دروازه رحمتی به حساب می آید. سوگیتا مقابل نفت مسجد سلیمان گل زد تا نشان دهد در کنار گلسازی، توانایی گلزنی هم دارد. بی تردید یکی از چالش های اصلی شفر، از کار انداختن این ریز جثه ژاپنی است.

اروپا

جنگ اروپایی دو تیم در داخل زمین به صورت نابرابر خواهد بود. آقای گل تراکتوری ها یعنی آنتونی استوکس به عنوان ستاره اصلی تی تی ها یک ایرلندی دو آتشه است. بازیکنی جزیره نشین که در ۱۷ هفته گذشته توانایی بالای خود را به همه نشان داده و هشت گل او تا به اینجا گواه بر همین قضیه بوده است. استوکس در بازی رفت مقابل استقلال ناکام بود ولی حالا فقط به شکستن طلسم گل نخوردن آبی های پایتخت فکر می کند.

داستان اروپایی ها به همین جا ختم نمی شود. یک جدال تمام عیار بین سرمربیان دو تیم در پیش است. دو سرمربی ۶۹ ساله. یکی از بلژیک با موهای رنگ شده و دیگری از آلمان با گیسوان سفید، همچون برف. بی تردید دوئل فوق العاده ای است و خوش به حال حاضرین در ورزشگاه یادگار امام تبریز که رقابت این دو سرمربی کهنه کار را از نزدیک به نظاره می نشینند. هر دو سالهاست مربیگری می کنند و احتمالا استقلال و تراکتور، یکی از آخرین مقاصد کاری شان باشد.

باید دید سرنوشت این جنگ چند قاره ای هیجان انگیز به کجا و به چه نتیجه ای منتج می شود.

زمان بازی تراکتورسازی و استقلال

دیدار تراکتورسازی و استقلال ساعت ۱۵:۳۰ روز جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷ در ورزشگاه یادگار امام تبریز برگزار می شود.

نتیجه بازی استقلال ساعت بازی تراکتورسازی ساعت بازی امروز استقلال خلاصه بازی استقلال تهران برنامه بازیهای لیگ برتر اسامی بازیکنان تراکتورسازی تبریز اخبار لیگ برتر فوتبال اخبار فوتبال داخلی اخبار تیم تراکتورسازی اخبار باشگاه استقلال تهران

جنگ ویژه هافبک ها در بازی استقلال و تراکتورسازی مساله ای است که از حالا می توان پیش بینی اش کرد؛ به نظر شما ستاره های کدام تیم این نبرد میانه را پیروز می شوند؟

مسابقه ای که در آن دو تیم بالانشین جدول با اختلاف نزدیک برای ماندن در کورس قهرمانی تلاش می کنند و شانس بازنده برای رسیدن به جام لیگ هجدهم کاهش می یابد. به همین خاطر پرستاره های لیگ برتر برای کسب پیروزی در تبریز رودرروی یکدیگر قرار می گیرند و احتمالا بازی جذابی را هم انجام خواهند داد.

نکته قابل توجه در ترکیب تراکتور و استقلال حضور ستاره های پرتعداد است. تراکتورسازی با خریدهای گرانقیمت و مطرح از ابتدای فصل همه را شگفت زده کرده و البته استقلالی ها نیز در نیم فصل به خوبی تیم شان را تقویت کردند و حالا در هر پست دست کم ۲ تا ۳ بازیکن طراز اول دارند. نقطه قوت تراکتور و استقلال خط هافبک دو تیم است. جایی که بازیکنان بزرگ و پرانرژی متعددی حضور دارند و در هر لحظه می توانند با یک حرکت روند بازی را تغییر بدهند. بازیکنان نامداری که تقابل شان در مسابقه عصر جمعه قابل توجه خواهد بود.

به این اسامی نگاه کنید:

*مسعود شجاعی، اشکان دژاگه، اکبر ایمانی، مهدی مهدی پور، یوکیا سوگیتا، کوین کنستانت، دانیال اسماعیلی فر، احسان پهلوان، علیرضا نقی زاده و علی طاهران.

*روزبه چشمی، امید نورافکن، فرشید اسماعیلی، داریوش شجاعیان، محسن کریمی، وریا غفوری، علی کریمی و فرشید باقری.

داشتن این بازیکنان نامدار و قابل اتکا در خط هافبک برای هر تیمی نعمت است. نفراتی که کمربند میانی تراکتورسازی را محکم می کنند و می توانند با استفاده از قابلیت های فنی خود به هر تیمی ضربه بزنند. بی تردید جورج لیکنز و وینفرد شفر جزو مربیان خوش شانس لیگ هستند که این تعداد هافبک خوب در ترکیب خود دارند و می توانند از وجود شان استفاده کنند، اما فردا چینش هافبک های دو تیم چگونه خواهد بود؟

تراکتور؛ همان همیشگی ها

تراکتورسازی در بازی های گذشته همواره از سیستم ۱-۳-۲-۴ استفاده کرده که در این شیوه دو هافبک دفاعی حضور دارند و ۳ بازیکن پشت مهاجم نوک بازی می کند. اکبر ایمانی و مهدی مهدی پور دو هافبک تراکتور در دو بازی گذشته نیم فصل اول بودند و با توجه به اینکه کوین کنستانت به تازگی شرایط حضور در ترکیب را پیدا کرده، بعید است لیکنز به این زوج دو نفر در عقب خط هافبک خود دست بزند. در این نوع بازی تراکتور جای مهدی پور و ایمانی در طول بازی مدام تغییر می کند. به این صورت که در حملات یکی از آنها جدا شده و به محوطه جریمه حریف نزدیک می شود و در دفاع هردو به محوطه جریمه خودی می روند تا حمله حریف را خنثی کنند.

 

نتیجه بازی استقلال ساعت بازی تراکتورسازی ساعت بازی امروز استقلال خلاصه بازی استقلال تهران برنامه بازیهای لیگ برتر اسامی بازیکنان تراکتورسازی تبریز اخبار لیگ برتر فوتبال اخبار فوتبال داخلی اخبار تیم تراکتورسازی اخبار باشگاه استقلال تهران

در ترکیب تراکتور جلوی ایمانی و مهدی پور گزینه های متعددی می توانند به میدان بروند، اما بعید است در چنین بازی مهمی مقابل استقلال لیکنز بخواهد مسعود شجاعی و اشکان دژاگه با آن تجربه بالا را نیمکت نشین کند. پس احتمالا شجاعی هافبک وسط و پلی میکر تراکتور خواهد بود و دژاگه به عنوان وینگر راست بازی می کند. یوکیا سوگیتا هم به احتمال فراوان در نقش وینگر چپ تراکتورسازی بازی خواهد کرد. لیکنز البته دستش روی نیمکت هم پر است، بازیکنانی نظیر پهلوان، کنستانت و … می توانند در صورت نیاز وارد زمین شوند و روند بازی را تغییر بدهند.

 

استقلال؛ شفر بازهم می چرخاند؟

استقلال از ابتدای نیم فصل دوم با سیستم ۳-۳-۴ به مصاف حریفان رفته و میل به بردنش را نشان داده است. البته این به معنای تغییر نکردن سیستم بازی این تیم نیست. چراکه شفر همواره نشان داده علاقه زیادی دارد با توجه به شرایط هر مسابقه سیستم و نفراتش را تغییر بدهد. اگر شفر بخواهد با ۳ مهاجم بازی کند، از بین روزبه چشمی، علی کریمی و امید نورافکن یکی هافبک دفاعی خواهد بود و احتمالا فرشید اسماعیلی و داریوش شجاعیان هم جلوی او بازی خواهند کرد؛ اما این سیستم در مواجهه با تراکتورسازی که خط هافبک و مهاجم قدرتمندی دارد شاید آسیب پذیر باشد. در این صورت احتمال دارد سرمربی استقلال روی به سیستم ۱-۳-۲-۴ بیاورد و مثل همتایش در تراکتور تیم خود را به زمین بفرستد. بازی با دو هافبک دفاعی شانس بازی نورافکن، کریمی و چشمی را افزایش می دهد چون از بین آنها یک نفر بیرون می ماند که شاید علی کریمی باشد.

 

نتیجه بازی استقلال ساعت بازی تراکتورسازی ساعت بازی امروز استقلال خلاصه بازی استقلال تهران برنامه بازیهای لیگ برتر اسامی بازیکنان تراکتورسازی تبریز اخبار لیگ برتر فوتبال اخبار فوتبال داخلی اخبار تیم تراکتورسازی اخبار باشگاه استقلال تهران

نکته مهم در خط هافبک استقلال این است که بعید به نظر می رسد با هر سیستمی داریوش شجاعیان و فرشید اسماعیلی از ترکیب اصلی بیرون بمانند. دو ستاره خوش تکنیک و تاثیرگذار استقلال اگر اتفاق خاصی رخ ندهد در میانه زمین حضور خواهند داشت و فقط شاید وظایف شان تغییر کند. اگر شفر بخواهد با دو هافبک دفاعی تیمش را به زمین بفرستد، آنوقت اسماعیلی در میانه زمین به نوعی بازیساز استقلال می شود و شجاعیان به عنوان وینگر راست یا چپ توپ خواهد زد که باز هم یک پست خالی می ماند. گمانه زنی ها درباره وینگر دیگر استقلال مقابل تراکتورسازی به محسن کریمی می رسد. بازیکن ریزنقشی که مدت زیادی از فصل را به دلیل مصدومیت از دست داد اما حالا برگشته و انگیزه زیادی دارد تا بار دیگر توانایی هایش را نشان دهد. شفر هم روی نیمکت دستش برای تغییر در خط هافبک باز است و می تواند در مواقع لزوم نفرات خود را تعویض کند.

*با وجود مسائل مطرح شده پیش بینی می شود یک جنگ فوتبالی تمام عیار میان خط هافبک دو تیم شکل بگیرد که می تواند سرنوشت مسابقه فردا را تعیین کند. باید منتظر ماند و دید در نهایت کدام تیم می تواند از قدرت ستاره های میانی اش بهره بگیرد و روز خوشی را برای هوادارانش رقم بزند.

نتایج و سابقه بازیای گذشته استقلال و استقلال

۱۳۹۷/۰۵/۱۹  استقلال  ۳   —   ۰   تراکتورسازی   لیگ برتر لیگ برتر ایران (هفته ۳)

تراکتورسازی تبریز  ۰ — ۰   استقلال تهران   ۱۳۹۶-۱۰-۱۵   لیگ برتر ایران

استقلال تهران   ۱ — ۰   تراکتورسازی تبریز   ۱۳۹۶-۵-۲۰    لیگ برتر ایران

تراکتورسازی تبریز   ۱ — ۰    استقلال تهران   ۱۳۹۶-۱-۳۱   لیگ برتر ایران

استقلال تهران   ۱ — ۲   تراکتورسازی تبریز    ۱۳۹۵-۹-۱۹  لیگ برتر ایران

استقلال تهران   ۲ — ۳    تراکتورسازی تبریز   ۱۳۹۵-۲-۱۹  لیگ برتر ایران

تراکتورسازی تبریز   ۱ — ۲   استقلال تهران   ۱۳۹۴-۱۰-۱   جام حذفی

تراکتورسازی تبریز   ۰ — ۰    استقلال تهران   ۱۳۹۴-۹-۲۲   لیگ برتر ایران

استقلال تهران   ۱ — ۴   تراکتورسازی تبریز   ۱۳۹۴-۲-۲۰   لیگ برتر ایران

تراکتورسازی تبریز   ۲ — ۲    استقلال تهران   ۱۳۹۳-۸-۱۶   لیگ برتر ایران

استقلال تهران   ۱ — ۳    تراکتورسازی تبریز   ۱۳۹۳-۱-۲۲   لیگ برتر ایران

ساتین

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*