خانه / سیاسی / علی اصغر مونسان کیست؟ +سوابق

علی اصغر مونسان کیست؟ +سوابق

حسن روحانی رئیس‌جمهور در حکمی علی‌اصغر مونسان را به عنوان «معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری» منصوب کرد.

علی اصغر مونسان متولد ۱۳۴۹ در تهران است.  وی در رشته مهندسی عمران از دانشگاه صنعتی شریف فارغ التحصیل شد سپس  فعالیت های اجرایی خود را با ریاست کارگاه در پروژهای عمرانی آغاز کرد و با مدیریت این پروژه ها ، مسئولیت های اجرایی در سازمان ها و ارگان های مختلف ادامه داد که از جمله می توان به: معاون اجرایی شرکت مانا (سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران)، عضویت هیات مدیره و معاون اجرایی شرکت دی ( بنیاد مستضعفان)، مسئولیت های اجرایی در فاز اول منطقه پارس جنوبی ( پالایشگاه پارس جنوبی) و منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، همچنین عضو هیئت مدیره و معاون فنی و اجرایی شرکت هریس اشاره کرد.

نسبت علی اصغر مونسان با روحانی معاونان رئیس جمهور علی اصغر مونسان رئیس جدید سازمان میراث فرهنگی دولت حسن روحانی بیوگرافی علی اصغر مونسان

در سوابق علی اصغر مونسان، عضویت در هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آتی ساز ( بنیاد مستضعفان ) و مدیر عاملی  سازمان مهندسی و عمران شهر تهران به چشم می خورد .

علی اصغر مونسان  پیشتر مدیرعامل سازمان فنی- مهندسی شهرداری تهران بوده  و سپس به شرکت توسعه فضاهای فرهنگی تهران منتقل شد.
او پس از مدتی مسوولیت معاونت اموراجتماعی فرهنگی شهرداری تهران را برعهده گرفت. مدیر عامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران بر عهده داشت مهندس مونسان در سال ۱۳۹۱ مدیر نمونه شهرداری تهران انتخاب شد. مونسان با حکم وزیر ورزش دولت یازدهم به سمت در سال ۱۳۹۳ عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپویس انتخاب شد.

طاهره قیومی مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل در یادداشتی تأکید کرده است

علی اصغر مونسان هیچ نسبت فامیلی با دکتر روحانی رئیس جمهوری ندارد و مسوولیت مدیرعاملی سازمان منطقه آزاد کیش تنها بر اساس کارنامه علمی و عملی و سابقه مدیریتی به وی سپرده شده است. وی تصریح کرد: آنچه این روزها گفته یا نوشته می‌شود که آقای مونسان نسبت فامیلی با مسوولان نظام (شخص رئیس جمهور) دارد تنها گمانه زنی و نادرست است.

۲ دیدگاه

  1. ننوشتید فامیل رییس جمهوره.ننوشتین بازار ها و گردشگری کیش رو نابود کرده.ننوشتین…

  2. با عرض ادب و احترام
    متاسفانه رؤسائی که تاکنون برای این سازمان تعیین شدند غالباً با تخصص های غیرمرتبط و ناآشنا به امورتخصصی، منابع انسانی و حقوقی هستند و بیشترین اقدامات خود را بر سخنرانی ها و شعارهای تکراری ، بازدیدهای بی ثمرو ارائه آمار و ارقام های کاذب می گذارند.
    یکی از بزرگترین مشکلات سازمان میراث فرهنگی خصوصاً در استانها (که رؤسای بی تخصص غالباً از آن فرار می کنند)علاوه بر موضوعات مرتبط با وظایف ذاتی سازمان، مشکل پرسنل این سازمان است که تحقیقاً بیشترین نارضایتی در بین ادارات کشور در این سازمان موج میزند ، تنوع قراردادها ، حقوق و دستمزدهای بسیار پائین ، نابرابری در پرداخت ها و غیره می باشد که تاکنون هیچ رئیسی انتصابی به این حوزه نزدیک هم نمیشود چند صباحی می ماند دوباره جابجا می شود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند %s *

*