خانه / حوادث / زن لوکس سوار در دام خواستگار فریبکار /دندانپزشک دیپلمه از آب درآمد

زن لوکس سوار در دام خواستگار فریبکار /دندانپزشک دیپلمه از آب درآمد

کارمند بانک آنقدر صفحه حوادث روزنامه‌ها را خوانده بود که تصور نمی کرد کسی بتوانداز وی کلاهبرداری کند ، غافل از اینکه دندانپزشکی که به او قول ازدواج داده بود جوانی دیپلمه بود که نقشه شومی در سر داشت.

به گزارش همشهری، چند روز پیش زن جوانی نزد مأموران پلیس فتای خراسان رضوی رفت و مدعی شد که فریب مردی کلاهبردار را خورده و در دام او گرفتار شده است. این زن که کارمند یکی از بانک‌ها بود توضیح داد: مدت‌ها بود که صفحه حوادث روزنامه‌ها را می‌خواندم و آنقدر درباره شگردهای کلاهبرداری مطالعه کرده بودم که تصور نمی‌کردم کسی بتواند با این شگردها سرم کلاه بگذارد اما در نهایت خودم قربانی یکی از همین کلاهبرداران به نام جمشید شدم.او ادامه داد: مدتی قبل و از طریق یکی از دوستانم با یک سایت همسریابی آشنا شدم و از آنجا که قصد ازدواج داشتم به‌ عضویت آن درآمدم. کمی بعد جوانی برایم پیام فرستاد. او خودش را دندانپزشک معرفی کرد و مدعی شد که به‌دنبال دختری مناسب برای ازدواج می‌‌گردد. مرد جوان می‌گفت که با دیدن پروفایلم از من خوشش آمده و پیشنهاد ازدواج داد.

من هم با توجه به اطلاعاتی که داشتم، پیش از اینکه به او جواب بدهم شروع به تحقیق درباره وی کردم. از او شماره نظام پزشکی‌اش و آدرس مطبش را گرفتم و هر دوی آنها را استعلام کردم که معلوم شد وی حقیقت را گفته است. به همین دلیل به درخواستش جواب مثبت دادم و برای آشنایی بیشتر با او قرار ملاقات گذاشتم.

زن جوان ادامه داد: در یکی از قرارهای ملاقات‌مان، زمانی که در رستوران بودیم ناگهان تلفن جمشید زنگ خورد. گوشی را برداشت و بعد از مکالمه‌ای کوتاه درحالی‌که رنگش پریده بود و گریه می‌کرد، گفت که خبر داده‌اند پدرش فوت شده است. او مدعی شد که باید به سرعت خودش را برای مراسم خاکسپاری به شهرستان برساند اما همان لحظه با دستش به پیشانی‌اش کوبید و گفت:«‌ماشینم در تعمیرگاه است و نمی‌توانم آن را بگیرم». او آنقدر نقشش را خوب بازی کرد که حرف‌هایش را باور کردم. برای همین سوئیچ آزرایم را به او دادم که با آن به شهرستان برود.

حتی مدارک ماشین را هم در اختیارش قرار دادم که در بین راه مشکلی پیش نیاید و جمشید گریه‌کنان از من خداحافظی کرد و سوار بر ماشینم رفت. اما چند روز که گذشت خبری از وی نشد و حتی به تماس‌هایم هم جواب نمی‌داد. من هم راهی مطبش شدم و آنجا بود که متوجه شدم مطب متعلق به مردی شبیه جمشید است نه خود او. وقتی فهمیدم فریب یک کلاهبردار را خورده‌ام، راهی اداره پلیس شدم تا از او شکایت کنم.
با شکایت زن جوان، تیمی از مأموران برای شناسایی و دستگیری مرد کلاهبردار وارد عمل شدند. آنها در جریان بررسی‌های تخصصی دریافتند که جمشید با سوءاستفاده از شباهتش با برادرش که دندانپزشک است و همچنین استفاده از مشخصات و نشانی مطب او، خودش را در سایت همسریابی دندانپزشک معرفی کرده و این در حالی بود که خودش تا دیپلم درس خوانده بود.

با مشخص شدن این موضوع تحقیقات برای ردگیری وی ادامه یافت تا اینکه مأموران متوجه شدند مرد جوان قصد دارد خودروی آزرای شاکی را از طریق یکی از سایت‌های اینترنتی به فروش برساند. پیش از اینکه وی موفق به اجرای نقشه‌اش شود، مخفیگاه او شناسایی شد و مأموران موفق شدند وی را دستگیر کنند.

به گفته سرهنگ جهانشیری، رئیس پلیس فتای خراسان رضوی، در بررسی‌ تجهیزات کشف شده از متهم مشخص شد که او با همین شگرد با چند دختر جوان دیگر نیز در سایت همسریابی آشنا شده و خودش را دندانپزشک معرفی کرده بود که تحقیقات درباره دیگر کلاهبرداری‌های احتمالی او ادامه دارد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*