خانه / بورس و سهام / پالایشگاه‌ها از واریز 20 درصد فروش به صندوق توسعه ملی معاف شدند !

پالایشگاه‌ها از واریز 20 درصد فروش به صندوق توسعه ملی معاف شدند !

به گزارش ساتین : نمایندگان مجلس شروطی را برای پالایشگاه‌های کشور به منظور معافیت از واریز سهم 20 درصدی صندوق توسعه ملی گذاشته و آن را تصویب کردند.

 در ادامه بررسی جزئیات لایحه بودجه 93 کل کشور، بند «ج» تبصره 2 به تصویب نمایندگان رسید.

بر این اساس پالایشگاه‌هایی که نفت خام و میعانات گازی را به نسبت سهم صادرات فرآورده‌های خود به قیمت مذکور در قانون هدفمندی یارانه‌ها، 95درصد قیمت تحویل روی کشتی (فوب) خلیج فارس خریداری و بهای آن رابه صورت ارز و از طریق بانک مرکزی به حساب‌های مورد تائید خزانه‌داری کل کشور واریز می‌کنند، مشمول مفاد جزء 1 بند «ه» ماده 84 قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی (مبنی بر واریز حداقل معادل 20 درصد از منابع حاصل از صادرات نفت و میعانات آن در سال‌های برنامه و تعیین مبلغ در بودجه سنواتی ) نمی‌باشند.

همچنین بخش هزینه‌ای بند «ب» تبصره 2 به تصویب رسید. بر این اساس عملکرد مالی این بند به صورت مستقل توسط شرکت دولتی نفت در مقاطع زمانی سه ماهه از پایان تیر ماه پس از گزارش سازمان حسابرسی با تائید کارگروه موضوع بند «الف» این تبصره به صورت علی‌الحساب با خزانه‌داری کل کشور تسویه می‌گردد و تسویه حساب نهایی فیزیکی و مالی حداکثر تا پایان تیر ماه سال بعد انجام می‌شود.

مرجع : فارس

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*