خانه / بورس و سهام / گزارش عملکرد بازار بورس در روز چهارشنبه

گزارش عملکرد بازار بورس در روز چهارشنبه

به گزارش ساتین : با افت ۹۵۸ هزار واحدی در معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص بورس به مرز ۸۱ هزار واحد عقبگرد کرد.
در پایان دادوستدهای آخرین روز معاملاتی هفته، شاخص بورس با افت 958 واحدی به عدد 82 هزار و 212 واحد عقبگرد داشت و در این روز که با کاهش حجم معاملات همراه بود، 333 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش 133 میلیارد تومان در 44 هزار نوبت دادوستد شد.
شاخص های اصلی بازار سهام نیز امروز منفی بودند، به طوری که شاخص های صنعت 653 واحد، 50 شرکت فعالتر 39 واحد، آزادشناور 1432 واحد، 30 شرک بزرگ 55 واحد، بازار اول 748 واحد و شاخص بازار دوم 1648 واحد افت را به خود دیدند.
بیشتر نمادهای بورسی هم در روز جاری روند کاهشی داشتند و وپاسار، اخابر، فارس، وبملت و تاپیکو بیشترین تاثیر را در روند کاهشی نماگر بورس داشتند و در عوض نماد معاملاتی رانفور، فاراک و فاما بیشترین تاثیر مثبت در شاخص را در روز منفی بورس از جود بجا گذاشتند.
هر چند که به نظر کارشناسان شاخص کنونی بورس، واقعیت‌های بازار سرمایه را به طور کامل نشان نمی‌دهد اما از عملکرد ضعیف مدیران بورسی، بروز رفتارهای هیجانی از سوی سرمایه گذاران به ویژه تازه‌واردان به بورس، مصوبات بودجه ای و اصلاح قیمت سهام برخی شرکتها به عنوان مجموعه عوامل تاثیرگذار بر روند کاهشی این روزهای بازار سرمایه یاد می‌شود.

تسنیم

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*