خانه / آخرین اخبار / ارتباط یادگیری و نوشیدن قهوه

ارتباط یادگیری و نوشیدن قهوه

بسیاری معتقدند وقتی می‌خواهند مشغول به بررسی و مطالعه و یادگیری موضوع خاصی شوند، نوشیدن دم‌کردنی‌های گرم، آن‌ها را در این راه یاری می‌کند. در این تعداد نوشیدن قهوه بسیار دیده می‌شود و حتی در قرارهای آشنایی کاری، نوشیدن قهوه رواج دارد.

آیا این اعتقاد واقعیت دارد؟

بله، اگر از متخصصان علم پزشکی جویا شویم، می‌بینیم که ایشان هم تأکیددارند که افزایش راندمان ذهنی ممکن است، ولی تأثیر جادویی نخواهد داشت. یکی از این موارد قهوه است!

مضرات قهوه قهوه چیست رپورتاژ آگهی ارزان خواص قهوه خرید رپورتاژ آگهی بهترین قهوه

تأثیر قهوه به همراه شکر:

سخنگوی انجمن رژیم غذایی آمریکا معتقد است، کافئین موجود در قهوه در رفع خستگی مفید است و انرژی موردنیاز فرد را تأمین می‌کند. البته این اثر کوتاه‌مدت است و به دلیل افزایش ضربان قلب، بسیاری انرژی می‌گیرند و حتی می‌تواند در بعضی از افراد حتی عصبانیت ایجاد کند. این موضوع می‌تواند برافزایش تمرکز نیز تأثیرگذار باشد.

از طرفی گلوکز موجود در شکر، می‌تواند مستقیماً بر مغز تأثیر بگذارد، زیرا گلوکز به‌عنوان منبع اصلی سوخت استفاده می‌شود. بنابراین مصرف گلوکز می‌تواند روی افزایش تمرکز و عملکرد بهتر مغز تأثیرگذار باشد. البته این تأثیرگذاری تا حدی رخ می‌دهد و مصرف بیش‌ازحد شکر می‌تواند راندمان مغز را کاهش دهد.

از طرفی در تحقیقات مشخص شد مصرف شکر به همراه قهوه، می‌تواند تأثیر کافئین را چند برابر کند. به این معنی که اگر می‌خواهید مطلبی را بهتر از حالت عادی یاد بگیرید و در ذهن خود نگه‌دارید، می‌توانید پیش از مطالعه یا در حال مطالعه یک فنجان قهوه شیرین بنوشید. هم‌افزایی قهوه و شکر، افزایش تمرکز قابل‌توجهی را فراهم می‌کند و می‌توانید تأثیر این افزایش را در یادآوری مطلب مذکور مشاهده کنید.

به همین دلیل است که در هنگام عقد قراردادها در بعضی از شرکت‌ها، قهوه سرو می‌شود. قهوه باعث می‌شود پیشنهاد‌ها و شرایط حاکم بر جلسه بهتر از حالت عادی در ذهن طرفین قرارداد تثبیت شود.

پس، پیش از مطالعه، قهوه بنوشید.

مضرات قهوه قهوه چیست رپورتاژ آگهی ارزان خواص قهوه خرید رپورتاژ آگهی بهترین قهوه

 

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*