خانه / بورس و سهام / تقابل دو سهامدار حقوقی در معاملات “مداران”

تقابل دو سهامدار حقوقی در معاملات “مداران”

به گزارش ساتین : با مشاهده روند معاملات شرکت داده پردازی ایران این نکته جلب توجه می کند که دو سهامدار عمده در دو نقش، یکی فروشنده و دیگری خریدار ظاهر گردیده است که به بررسی این موضوع پرداختیم.

 تقابل شرکت ملی انفورماتیک و کمیته امداد امام خمینی مشهود است بطوریکه طی چند ماه گذشته شرکت ملی انفورماتیک اقدام به عرضه سهام “مداران” در محدوده های مختلف قیمتی می کند و از طرف دیگر کمیته امداد امام خمینی (ره) اقدام به حمایت و جمع آوری سهم از بازار نموده است.

در این راستا حجت رمضان زاده کارشناس بازار سرمایه و سهامدار قدیمی شرکت داده پردازی به خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: کمیته امداد امام خمینی (ره) با اعتقاد به پتانسیل های موجود در صنعت آی تی اقدام به خرید سهام و حق تقدم های شرکت های فعال در این صنعت نموده است از طرفی خود دارای زیر مجموعه هایی است که توانایی زیادی در جذب پروژه های تأثیرگذار بر سودآوری شرکت را برای شرکت داده پردازی دارند. بنابراین جابجایی بین دو حقوقی اصلی مداران لزوماً اتفاق بدی نیست و باید دید در آینده که حق تقدم های ناشی از افزایش سرمایه به سهم تبدیل می شوند چه اتفاقی در ترکیب سهامداران حقوقی خواهد افتاد.

به هر حال به نظر نمی رسد شرکت ملی انفورماتیک بیشتر از این توانایی عرضه سهام داشته باشد.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص پتانسیل های شرکت “مداران” ابراز داشت: با توجه به اینکه زیرساخت انفورماتیکی کشور در گذشته توسط شرکت شرکت های بزرگی همچون IBM به اجرا درآمده و پی ریزی شده است انتظار داریم با رفع تحریم های بین المللی شاهد از سرگیری روابط با شرکت های بزرگ در حوزه انفورماتیک و شکوفایی هرچه بیشتر این صنعت در آینده باشیم بنابراین شرکت داده پردازی با توجه به اینکه جزء بزرگترین شرکت های حوزه انفورماتیک در کشور می باشد خواهد توانست در اجرای پروژه های بزرگ در حوزه آی تی فعال تر عمل نماید.

وی همچنین با اشاره به پروژه امضای دیجیتال اظهار داشت: این پروژه طبق پیش بینی های صورت گرفته از 15 بهمن 92 کلید خواهد خورد بطوریکه از تاریخ ذکر شده کلیه حواله های بالای یک میلیون تومان باید امضای دیجیتال داشته باشند که مدت این قرارداد اجرایی با شرکت “مداران” دو سال می باشد.

مرجع : بورس نیوز

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*