خانه / بورس و سهام / دوران رکود بازار بورس طولانی نخواهد بود

دوران رکود بازار بورس طولانی نخواهد بود

به گزارش ساتین : مدیر نظارت بر بازارها و بورس های سازمان بورس با اشاره به این که دوران رکود بورس طولانی نخواهد بود گفت: تنها راه بازگشت اعتماد به بازار سرمایه و سهامداران شفاف‌سازی و ارائه اطلاعات است.

محمودرضا خواجه نصیری در گفت‌وگو با  تسنیم در مورد بسته شدن نماد پتروشیمی‌ها در جریان معاملات روز گذشته بازار سرمایه گفت: پس از انتشار خبر تصمیم مجلس در خصوص تعیین کف 15 سنت برای خوراک پتروشیمی ها و سردرگمی و ابهام سهامداران این گروه در بورس، نماد شرکتهای پتروشیمی برای بررسی و شفاف‌سازی بیشتر متوقف شد.
مدیر نظارت بر بازارها و بورس های سازمان بورس افزود: تلاش ما بر این است در کمترین زمان ممکن کار بررسی و شفاف‌سازی گروه پتروشیمی در بورس انجام شود تا با بازگشایی دوباره نماد این شرکتها و رفع ابهامات و نگرانی، لطمه ای به سرمایه گذاران وارد نشود و این اتفاق در گرو نهایی شدن نرخ خوراک پتروشیمی‌هاست.
وی اضافه کرد: وقتی نماد شرکتی بنا به دلایل مختلف در بازار سرمایه بسته می‌شود، باید شفاف‌سازی انجام شود و اطلاعات مورد نیاز در دسترس سرمایه‌گذاران قرار گیرد تا سهامداران بر اساس آن تصمیم‌گیری و اقدام به خریدوفروش سهام کنند.
خواجه نصیری در خصوص دلایل افت این روزهای بازار سرمایه نیز گفت: شوک اصلی وارد شده به بازار نرخی بود که مجلس برای خوراک پتروشیمی ها اعلام کرد و در حال حاضر سرمایه‌گذاران در شرایطی بسر می‌برند که از این مصوبه هراسان هستند.
مدیر نظارت بر بازارها و بورس های سازمان بورس تاکید کرد: تنها راه بازگشت اعتماد به بازار سرمایه و سهامداران شفاف‌سازی و ارائه اطلاعات است.
وی افزود: همیشه باید کانون ترس و هراس را در بورس و بازار سرمایه مورد توجه قرار داد تا مشکل حل شود و به نظر می‌رسد در مقطع کنونی اگر نمایندگان مجلس مصوبات بهتری را در زمینه مسایل مربوط به بازار سرمایه داشته باشند و دولت نیز با ارائه بسته‌های پیشنهادی از بورس حمایت کند اطمینان دوباره به بازار سرمایه بازخواهد گشت.
خواجه نصیری تصریح کرد: بازار سرمایه پتانسیل خوبی برای رشد دوباره دارد چرا که بازارها و فعالیتهای موازی از جمله طلا، مسکن، خودرو و ارز کماکان جذابیتی برای ورود نقدینگی ندارند.
وی با بیان این که دوره رکود بازار سرمایه طولانی نخواهد بود گفت: امیدواریم نهادهای مختلف با اقدامات علمی و عملی از بازار حمایت کنند و اطمینان دوباره را به بورس بازگردانند.
مدیر نظارت بر بازارها و بورس های سازمان بورس اضافه کرد: شرکتهای زیادی در بورس وجود دارند که به لحاظ بنیادی در سال 93 دورنمای خوبی دارند و باید برای تحقق این امر با شفاف‌سازی، اعتماد را به بازار سرمایه بازگرداند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند %s *

*