خانه / حوادث / خودکشی دختر روی مزار پدرش

خودکشی دختر روی مزار پدرش

رئیس پلیس فتا استان خوزستان با اشاره به مرگ مشکوک دختر افسرده گفت: عامل ترغیب این خودکشی که در فضای مجازی فعالیت داشت شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ حسنوند با بیان اینکه دختری که با فوت پدرش دچار افسردگی شده بود و در نتیجه این افسردگی و ترغیب فردی که با وی در شبکه اجتماعی ارتباط داشت اقدام به خودکشی کرده بود، اظهار کرد: این دختر که پدر خود را از دست داده بود، روزی به سر مزار پدرش در یکی از شهرستان‌های استان می‌رود و دچار افسردگی شدید می‌شود. وی همان جا بر سر مزار پدر با پسری که در شبکه اجتماعی با وی ارتباط داشت تماس برقرار کرده و شرح حال خود را با وی در میان می‌گذارد.

وی افزود: پسر به او پیشنهاد می‌کند با قرص برنج خودکشی کند و دختر هم با تهیه قرص برنج بر سر مزار پدر اقدام به خودکشی می‌ کند و جان خود را از دست می‌دهد.

سرهنگ حسنوند تصریح کرد: با شناسایی و دستگیری متهم و تحقیقات اولیه سوالاتی مطرح شد که در جواب، فرد دستگیر شده اظهار کرد قصدش شوخی بوده و انگیزه جدی در این موضوع نداشته است.

رئیس پلیس فتا در توصیه به کاربران تاکید کرد: به هیچ عنوان در این فضا کاربران را ترغیب به اعمال خطرناک و مجرمانه نکنند، چرا که علاوه بر تهدیدات جدی برای کاربر مورد نظر، در صورت هرگونه اتفاقی آن‌ها مسئول بوده و باید حداقل نزد وجدان خود شرمسار باشند.

وی با بیان اینکه ترغیب افراد به خودکشی یا اعمال مجرمانه در فضای مجازی جرم بوده و با این افراد برخورد قانونی صورت می‌گیرد، گفت: خانواده‌ها باید نسبت به فعالیت سایبری فرزندان خود حساس باشند و آن‌ها را در این فضا همراهی کنند.

یک نظر ثبت شده

 1. صبر نماز ذکر توکل امید

  … وَلَا تُلْقُوا بِأَیْدِیکُمْ إِلَى التَّهْلُکَهِ ۛ … ﴿١٩۵﴾ «بقره» …و خود را با دست خود به هلاکت میفکنید، … (۱۹۵)
  … وَلَا تَقْتُلُوا أَنفُسَکُمْ ۚ إِنَّ اللَّـهَ کَانَ بِکُمْ رَ‌حِیمًا ﴿٢٩﴾ «نساء» … و خودتان را مکشید، زیرا خدا همواره با شما مهربان است. (۲۹)
  وَاسْتَعِینُوا بِالصَّبْرِ وَالصَّلَاهِ ۚ وَإِنَّهَا لَکَبِیرَهٌ إِلَّا عَلَى الْخَاشِعِینَ ﴿۴۵﴾ «بقره» از شکیبایی و نماز یاری جویید. و به راستی این [کار] گران است، مگر بر فروتنان: (۴۵)
  … ۗ وَلَذِکْرُ‌ اللَّـهِ أَکْبَرُ‌ ۗ وَاللَّـهُ یَعْلَمُ مَا تَصْنَعُونَ ﴿۴۵﴾ «عنکبوت» …، و قطعاً یاد خدا بالاتر است، و خدا مى‌داند چه مى‌کنید.(۴۵)
  وَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّـهِ ۚ وَکَفَىٰ بِاللَّـهِ وَکِیلًا ﴿٣﴾ «احزاب» و بر خدا اعتماد کن، همین بس که خدا نگهبان [تو]ست. (۳)
  وَلِرَ‌بِّکَ فَاصْبِرْ‌ ﴿٧﴾ «مدثر» و براى پروردگارت شکیبایى کن. (۷)
  … فَلَا تَکُن مِّنَ الْقَانِطِینَ ﴿۵۵﴾ قَالَ وَمَن یَقْنَطُ مِن رَّ‌حْمَهِ رَ‌بِّهِ إِلَّا الضَّالُّونَ ﴿۵۶﴾ «حجر» … پس، از نومیدان مباش.(۵۵) [ابراهیم] گفت: «چه کسى -جز گمراهان- از رحمت پروردگارش نومید مى‌شود؟» (۵۶)

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*