خانه / آخرین اخبار / مهدی جهانگیری ،برادر معاون رئیس جمهور بازداشت شد

مهدی جهانگیری ،برادر معاون رئیس جمهور بازداشت شد

دلیل بازداشت مهدی جهانگیری برادر معاون رئیس جمهور چیست.

مهدی جهانگیری رییس گروه مالی گردشگری و نایب رییس اتاق بازرگانی تهران بازداشت شد. برادر معاون رئیس جمهور پیش از این در فضای افکارعمومی با اتهاماتی مواجه شده بود که کوشیده بود پاسخ‌هایی به آنها بدهد اما این پاسخ‌ها منضمم به مستنداتی نبود. برخی از اتهامات متوجه حضور او در بانک گردشگری بود.

هيات مديره بانک گردشگری سوابق مهدی جهانگیری سهامداران بانک گردشگری خانواده اسحاق جهانگیری ثروت مهدی جهانگیری برادر اسحاق جهانگیری اخبار بدون سانسور سیاسی

برادرِ معاون رئیس جمهور، بنیانگذار و موسس بانک گردشگری بوده است. شرکت سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران مشهور به سمگا نیز که بخشی از حوزه تحت مدیریت جهانگیری است، که تیرماه ۱۳۸۸ با سرمایه ۲۰ میلیارد تومانی به ثبت رسیده، ظرف مدت کوتاهی توانسته شش شرکت اقماری بزرگ تأسیس کند.

او همچنین رئیس هیات مدیره مجتمع فولاد صنعت بناب، عضو هیات رئیسه فدراسیون هندبال، رئیس هیات مدیره شرکت نگین گردشگری، رئیس هیات مدیره شرکت هدلینگ صنایع و معادن ماهان و… است و سوابق همکاری طولانی با طیف مشایی در دولت احمدی نژاد و همچنین با دولت کنونی داشته است.

هيات مديره بانک گردشگری سوابق مهدی جهانگیری سهامداران بانک گردشگری خانواده اسحاق جهانگیری ثروت مهدی جهانگیری برادر اسحاق جهانگیری اخبار بدون سانسور سیاسی

در آیین بزرگداشت روز جهانی جهانگردی که با حضور حسن روحانی رییس جمهور، مسعود سلطانی فر، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و جمعی از مدیران و فعالان صنعت گردشگری کشور، از مهدی جهانگیری، رییس گروه مالی گردشگری، به عنوان کارآفرین برتر این صنعت تقدیر و تندیس شایستگی به دست رییس جمهور به او اهدا شده بود.

درباره رقم ثروت مهدی جهانگیری رقم‌های متعددی مطرح می‌شود که با توجه به عدم دسترسی به اسناد مالی، نمی‌توان برآورد دقیقی داشت. علت بازداشت جهانگیری دقیقاً مشخص نیست اما احتمالاً بی‌ارتباط با مسائلی که پیرامون او در یک سال اخیر در سطح رسانه‌ها مطرح شده، نیست.

منبع : تابناک

یک نظر ثبت شده

  1. کَلَّا بَلْ تُحِبُّونَ الْعَاجِلَهَ ﴿٢٠﴾ وَتَذَرُ‌ونَ الْآخِرَ‌هَ ﴿٢١﴾ «قیامت» ولی نه،[شما دنیای] زودگذر را دوست می دارید.(۲۰) و آخرت را وا می گذارید.(۲۱)

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*