خانه / آخرین اخبار / پول گندم کی واریز میشود سال ۹۶

پول گندم کی واریز میشود سال ۹۶

پول گندم سال ۹۶ کی واریز میشود ،  زمان واریز پول گندم ۹۶ ، زمان واریز پول گندم کشاورزان سال ۹۶

در طول دوران کشت گندم، کشاورزان هزینه‌های زیادی را پرداخت می‌کنند و به دلیل کمبود منابع مالی بخشی از هزینه‌های خود را به بعد از برداشت و دریافت پول فروش محصول به تعویق می‌اندازند اما تاخیر ایجادشده در پرداخت مطالبات، باعث شده بسیار از گندم‌کاران با چالش جدی مواجه شوند.

به عنوان مثال کشاورزانی که تاکنون هیچ بدهی بانکی نداشته‌اند با معوقات بالایی روبه‌رو شده‌اند و چک‌هایشان برگشت خورده است. این روند عواقب بدی برای کشاورزی ایران بخصوص خودکفایی گندم به عنوان یک محصول استراتژیک دارد که باید مسئولان نسبت به این مهم توجه داشته باشند. چون با ادامه روند فعلی، پیش‌بینی می‌شود خودکفایی گندم در سال آینده احتمالا با چالش مواجه ‌شود.

دلیل بی‌رغبتی کشاورزان به کشت مجدد گندم برای سال زراعی جدید، عدم تحقق وعده‌های پیشین مسئولان بود.

سال گذشته هنگامی که مسئولان در حال تشویق کشاورزان به کشت گندم بودند، عنوان کردند ۴۸ ساعته تمام مطالبات را می‌پردازند، اما اکنون چه شد؟ بنابراین کاملا طبیعی است که کشاورزان برای سال بعد هیچ اعتنایی به گفته‌ها و وعده‌های مسئولان نکنند.

درباره تاخیر در تعیین نرخ خرید تضمینی محصولات هم باید گفت، متاسفانه این نکته هم عاملی نگران‌کننده برای آینده کشت گندم در ایران است، چون بلاتکلیفی گندم‌کاران و تجربه نامناسب امسال آنها باعث می‌شود برآورد دقیقی از هزینه و فایده کشت مجدد گندم نداشته باشند و احتمالا به دنبال کشت محصول جایگزین بروند.

البته ارائه جریمه تاخیر به مطالبات گندم‌کاران چندان مورد رضایت آنها نیست، چون بارها اعلام کرده‌اند سود پولشان را نمی‌خواهند بلکه فقط انتظار دارند پول گندم آنها سروقت پرداخت شود.

پرداخت ۷۴ درصد پول گندم‌کاران/ باقی‌مانده مطالبات طی دو ماه آتی پرداخت می‌شود

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: در سال‌جاری ۱۱۵ هزار و ۸۵۸ میلیارد ریال گندم از کشاورزان خریداری شده که تاکنون بیش از ۸۵ هزار میلیارد ریال یعنی ۷۴ درصد آن به حساب کشاورزان واریز شده و تمام تلاش شرکت، سازمان برنامه و بودجه، خزانه‌داری کل و وزارت جهاد کشاورزی تامین و پرداخت ۲۶ درصد باقی‌مانده‌ی مطالبات گندم‌کاران است که نهایتأ طی دو ماه آینده پرداخت خواهد شد.

به گزارش ایلنا،  یزدان سیف مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در دومین نشست خبری خود در سال‌جاری که  با حضور خبرنگاران و رسانه‌های خبری برگزار شد، اظهار کرد:  امسال ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار هکتار برای کشت گندم آماده شده بود که به دلیل شرایط و تنش‌های آب و هوایی و پراکنش نامناسب بارش‌ها، محصول بخشی از زمین‌ها آسیب دید و قابل برداشت نشد.

سیف افزود: امسال بیش از ۱۴۰۰ مرکز خرید برای تحویل و خرید تضمینی گندم در سراسر کشور تدارک دیده شد تا کشاورزان بتوانند با سهولت و با کیفیت محصول خود را تحویل دهند و این مراکز به‌خوبی توانستند هشت میلیون و ۸۶۵ هزار تن گندم به ارزش ۱۱۵ هزار ۸۵۸ میلیارد ریال خریداری کنند.

وی تصریح کرد: ۸۵ هزار میلیارد ریال تاکنون به حساب گندم‌کاران سراسر کشور واریز شده که معادل ۷۴ درصد کل پول گندم‌ها است و امیدواریم ۲۶ درصد باقی مانده در سریع‌ترین زمان ممکن با تلاش‌های خزانه‌داری کل کشور، سازمان برنامه و بودجه‌ی کشور، وزارت جهاد کشاورزی و شرکت بازرگانی دولتی ایران به کشاورزان پرداخت شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی از استان‌های خوزستان با یک میلیون و ۳۵۳ هزار تن، گلستان با یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن و فارس با ۹۰۰ هزار تن گندم سه استان  اول در عرضه‌ی گندم به شرکت بازرگانی دولتی ایران یاد کرد و گفت: امسال شاهد تغییر کیفیت در تولید و کیفیت در بخش لجستیک و تحویل و خرید تضمینی گندم بودیم.

سیف با اشاره به متغییرهای ظاهری ارزیابی کیفیت نان تأکید کرد: کیفیت نان کشور در هر ماه ارزیابی می‌شود و بر خلاف برخی گفته‌های غیر علمی که گندم داخلی را بی‌کیفیت ‌می‌دانند باید بگویم که در بررسی و ارزیابی کیفیت نان که بیشترین متغییر موثر بر کیفیت آن گندم است، نمره‌ی کیفیت نان‌های کشور در مقایسه با مرداد ۹۵ که ۸۲ از ۱۰۰ بود در مرداد ماه سالجاری به ۸۴ افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان این‌که شرکت بازرگانی دولتی ایران  برنامه صادرات گندم دروم به میزان ۴۰۰ هزار تن تا پایان سال را دارد که امید به تحقق۳۰۰ هزار تن آن است، اضافه کرد: در این راستا گندم کشورمان به لحاظ صادرات افزایش کیفیت داشته و کشورهای دیگر به کیفیت گندم دوروم ما واقف شده‌اند و امسال برای اولین بار به کشورهایی از جمله ایتالیا که مهد پاستا است، توانستیم گندم دوروم صادر کنیم.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: برنامه‌های خوبی برای خرید تضمینی گندم توسط بخش خصوصی با عرضه‌ی آن در بورس کالا داریم. امسال همچنین ۲۰۰ هزار تن دانه‌های روغنی خریداری شده و ۵۲۹ میلیارد تومان پول دانه‌های روغنی کلزا، آفتابگردان و گلرنگ به کشاورزان پرداخت کردیم و خرید تضمینی دانه‌ی سویا نیز به زودی شروع می‌شود و پیش‌بینی‎‌ شده تا مقدار ۱۰۰ هزار تن از این محصول  خریداری شود.

سیف عنوان کرد: در حوزه‌ی فروش کالاها به عنوان مباشر و متولی تنظیم بازار کالاهای اساسی نقش مهمی در نیمه اول ۱۳۹۶ داشته‌ایم. تمام فروش شرکت در قالب عرضه در بورس که شفافیت عملکرد را موجب شده،صورت گرفته و آرامش خوبی در بخش بازارکالاهای اساسی را شاهد بودیم.

وی با بیان این‌که خریدها به موقع انجام ‌می‌شود و با عرضه‌ی مناسب، به هر میزان تقاضا برای کالا پاسخ داده می‌شود، خاطر نشان کرد: امسال ۲۱۶ هزار تن شکر و ۳۵ هزار تن برنج عرضه کرده‌ایم و شاخص قیمت بازار، آرامش در بخش کالاهای اساسی شکر روغن و برنج را نشان می‌دهد. این عملکرد مطلوب دولت، وزارت جهاد کشاورزی و شرکت بازرگانی دولتی ایران سبب شده تا از شوک قیمتی جلوگیری شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی تشریح کرد: برای ماه‌های محرم و صفر ۲۵ هزار تن برنج در قالب طرح تنظیم بازار در حال توزیع است، ۱۰ هزار تن از این برنج متعلق به شرکت بازرگانی و ۱۵ هزار تن از آن، برنج بخش خصوصی است که شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای ۱۵ هزار تن برنج ۱۱ PR را  به قیمت ۳۱۵۰ تومان جهت هیات‌های عزاداری به متقاضیان عرضه می‌کنند و ۲۰ هزار تن شکر با قیمت هر کیلوگرم ۲۵۲۰ تومان تحویل در انبارها به هیات‌ها تخصیص داده شده است.

سیف افزود: تولید کالاهای اساسی در جهان با افزایش تولید گندم روسیه و اوکراین افزایش یافته و بازار جهانی کالاهای اساسی با مهمترین چالش کاهش کیفیت گندم دروم روبرو بوده و در کشورهای امریکایی مقادیر کمی نیز کاهش داشته،  اما در ایران کیفیت گندم افزایش یافته است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: کیفیت برنج در کشورمان طی سال‌های اخیر افزایش داشته است و بازار روغن نیز از آرامش نسبی برخودار بوده است. در کشت چغندر قند نیز امسال با افزایش ۲۰۰ هزار تنی امیدواریم بیش از ۹۰۰ هزار تن شکر استحصالی داشته باشیم؛ در حالی‌که تولید این محصول در کشور یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن بوده، این مقدار به یک میلیون و ۸۵۰ هزار تن خواهد رسید و ضریب وابستگی به واردات را کمتر خواهد کرد و تا ۵ سال آینده امیدواریم واردات به صفر برسد.

سیف در ادامه و در پاسخ به سوالات خبرنگاران در خصوص میزان ذخایر استراتژیک تصریح کرد: ذخایر خوبی در بخش گندم که بالای ۱۲ میلیون موجودی است، داریم. در سایر کالاها نیز بخش خصوصی و شرکت از ذخایر خوبی برخوردار است که بخشی در انبارها، بخشی در حال فروش و بخشی در حال تخلیه در بنادر است که این ذخیره‌ی کافی و مطمئن، نگرانی فعالان بازار برای کمبودها را از بین برده و آرامش را سبب شده است. در بخش شکر، روغن، برنج میزان ذخایر بی‌نظیر است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در خصوص قیمت تضمینی سال آینده گندم تصریح کرد: در خصوص قیمت تضمینی، محاسبات انجام شده و کار کارشناسان در وزارت جهاد انجام شده و به شورای اقتصاد داده شده و به زودی تعیین تکلیف خواهد شد؛ البته در این مورد هزینه‌های تمام شده و بهره‌وری در تصمیم‌گیری مؤثر است که به آن‌ها توجه می‌شود و این موضوعات سبب تصمیم‌گیری برای یک رقم خواهد بود.

وی با بیان اینکه تلاش وزارت جهاد کشاورزی افزایش تولید بهره‌وارنه و این سیاست دولت برای تولیدات کشاورزی است، افزود: در حوزه‌ی آموزش کشاورزان، تامین تجهیزات و مکانیزاسیون و تامین بذر و نهاده‌ها اقدامات خوبی شده تا تولید با بهره‌وری بالا در کشور انجام شود.

سیف گفت: میانگین پروتئین گندم تولید داخلی ۱.۵ درصد افزایش داشته و در خصوص اختلاط گندم‌ها مشکلی نداریم و گندم‌های تولید گلستان و خوزستان از لحاظ کیفیت مطلوب هستند، بعلاوه این‌که کیفیت نان نیز با ورود به فصل‌های سرد سال بهتر نیز می‌شود.

معاون وزیر جهادکشاوری اظهار کرد: برای عرضه‌ی گندم در بورس کالا انتقاداتی وجود دارد اما این کار باعث کوچک شدن بخش دولت، ارائه‌ی خدمت بهتر به کشاورزان و سرعت در پرداخت پول به کشاورزان می‌شود و با شفافیتی که وجود دارد اگر خوب اجرا شود بسیار مطلوب است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در خصوص سیاست واردات برنج توسط شرکت و دولت گفت: سیاست کشور کاهش تصدی‌گری دولت و واگذاری فعالیت‌ها به بخش خصوصی است و این سیاست کلی کشور است که در حال گفتگو با بخش خصوصی هستیم تا از توان بخش خصوصی بهره‌ بگیریم. لیکن الزمات اطمینان آوری در حوزه اقتصادی و اجتماعی برای تامین کالا در کشور باید به دولت داده شود تا با نظارت دولت، اهداف اقتصاد مقاومتی تحقق یابد.

وی در خصوص پرداخت پول گندم‌ها به کشاورزان خاطر نشان کرد: کشاورزانی که تا امروز به دولت گندم تحویل داده‌اند و اسمشان در سامانه ثبت شده،۵۰ درصد پول خود را دریافت کرده‌اند و کشاورزانی که تا ۲۸ خرداد ماه گندم به دولت تحویل داده اند ۱۰۰ درصد پول آنها پرداخت شده و تا ۲ ماه دیگر که آقای نوبخت نیز قول داده است، مطالبات به طور کامل پرداخت می‌شود و تأکید می‌کنم تمام ارکان تأمین کننده پول در تلاش هستند تا پول گندم هاتأمین و پرداخت شود.

سیف گفت: سازوکار انجام خرید تضمینی توسط بخش خصوصی و خرید از طریق بورس کالای ایران، وجود سامانه‌ای است تا مشخصات کامل تولیدکنندگان گندم در سامانه ثبت شود و این به دلیل آن است که گلوگاه فساد و عرضه‌ی گندم خارج از شبکه‌ی تولید داخل بسته شود که با استفاده از ظرفیت‌های مراکز جهاد کشاورزی، دفاتر خدمات دولت در روستاها این ثبت اطلاعات انجام خواهدشد و تا پایان آذر ماه اطلاعات گندم‌کاران به طور کامل برای تحویل گندم در سال آتی ثبت و برآورد تولید هر کشاورز مشخص خواهد شد.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران رقابت‌پذیری گندم ایران در بازارجهانی را دلیل تداوم صادرات آن و پذیرش آن توسط مشتریان بازار جهانی دانست و با اشاره به پرداخت یارانه در کشورهای دیگر به بخش گندم از جمله روسیه گفت: ما نیز برای گندم یارانه پرداخت می‌کنیم اما در بخش کیفیت گندم ما به حدی رسیده‌ایم که توان رقابت با سایر گندم‌های تولیدی در جهان را داریم که این موضوع صادرات گندم را برای ما به‌صرفه خواهد کرد و این نکته را باید در نظر بگیریم که با این کار ما از کشاورزان خودمان حمایت می‌کنیم.

وی درخصوص پیش‌بینی مقدار تولید گندم در سال آتی گفت: پیش بینی می‌شود سال آینده سال خوبی برای تولید گندم باشد و میزان تولید به ۱۴ میلیون تن گندم برسد. به لحاظ توان و ظرفیت‌های کارخانجات آرد،نیز بخشی از این گندم را کارخانجات آرد در سال‌های آتی می‌توانند خریداری کنند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی درخصوص انجام مناقصات برای خریدهای خارجی از برگزاری ۶ مناقصه و عملیاتی شدن ۴ مناقصه برای خرید روغن، شکر، روغن پالم و روغن سویا و شکرخام خبر داد و تشریح کرد: حجم روغن پالم خریداری شده سقف مقداری است که وزارت بهداشت تعیین کرده و ۳۰ هزار تن است.

وی در پاسخ به محدودیت‌های آب برای کشت گندم اظهار کرد: بخش عمده‌ی کشت گندم کشور به صورت دیم است و تولید گندم در واقع کمک به اقتصاد کشاورز است و کشت این محصول می‌تواند سبب ذخیره‌سازی آب‌های زیرزمینی کشور شود، زیرا گندم در فصل بارش کاشته می‌شود و با مهار آب‌های سطحی، آب به سطح زیرین زمین خواهد رسید؛ اما چالش اصلی افزایش بهره‌وری و استفاده موثر از آب‌ها است که در این خصوص اقدامات خوبی انجام شده و البته باید اقدامات بیشتری انجام شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی درخصوص میزان ثبت سفارش و کیفیت برنج وارداتی نیز تشریح کرد: امسال یک میلیون ۶۶۰ هزار تن ثبت سفارش برنج داشته‌ایم که این مقدار در گذشته یک میلیون و ۵۹۱ هزار تن بود . ممنوعیت واردات برنج در زمان برداشت این محصول در کشور به منظور حمایت از کشاورز انجام می‌شود همچنین نظارت‌های لازم در زمان واردات نیز به لحاظ رعایت شاخص‌های کیفیت و استاندارد، و وجود فلزات سنگین در برنج بسیار سختگیرانه عمل می‌شود و استانداردهای مورد نظر حتی بالاتر از استاندارد جهانی است، پس کیفیت برنج  وارداتی بسیار بالا است.

وی در خصوص خرید گندم‌های خارج از شبکه تولید گفت: این موضوع واقعیت ندارد و در این خصوص ما تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم؛ به‌طوری‌که ما توانسته‌ایم اطلاعات کشاورزان را در سامانه ثبت کنیم و گندم‌ها نیز براساس اطلاعات ثبت شده از گندم‌کاران خریداری می‌شود.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در توجیه واگذاری بخشی از مأموریت‌های شرکت به بخش خصوصی عنوان کرد: گستردگی فعالیت دولت در بخش اقتصاد، سبب پایین آمدن بهره‌وری اقتصادی می‌شود و در بخش دانه‌های روغنی، اگر بخش خصوصی تأمین این دانه‌ها را عملیاتی کند شرکت ورود نخواهد کرد، اما در صورتی که این تراز کمتر از میزان و مقدار اعلام شده باشد، شرکت ورود کرده و موضوع تامین را براساس تکالیف خود عملیاتی خواهد کرد.

۳۱ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

 1. با سلام قسط دوم گندمکاران پاکدشت و بدید والا به خدا ما هم بدهکارم آبرومون رفت

 2. واقعا که این کشور داره میره به جهنم.
  طرف اومده میگه ما شرمنده کشاورزان هستیم.شرمندگی تو به چه درد ما می خوره.اگه میخوای حال ما رو درک کنی بگو چند ماه حقوقت رو ندن.و هیچ پولی تو حسابت نباشه ببینم شرمنگی بقیه واست آب و نون میشه…

 3. مدیون هستی مدیر سایت اگه نظرم رو ثبت نکنی.اگه نگران سایتت هستی از این بعد در مورد پوشاک بچه مطلب بذار

 4. خواهش میکنیم دقیقا تاریخ واریز کردن مطالبات گندمکاران اعلام کنن هر روز میگن دو ماه دیگه به زودی ما به طلب کارامو تاریخ بگیم بانک به روز پول سود های عقب افتاده رو حساب میکنه

 5. واقعا متاسفم ک حتی حق کشاورزم پایمال میکنن تمام درامد معاش کشاورزا همیناست سال بعد گندم نمیکاریم

 6. واقعا ک حق کشاورزان رو زایه کردین خدا جوابتونو بده خودتون یه وام دو میلیونی میدین سه تا ضامن میخواین دو برابر سود میزارین روش ولی واس مردم زرنگ بازی در میارین واقعا اگه کشاورزا گندم بکارن ببینین دیگه ادم نیستن اخه این عدالته با همین کاراتون کشور رو ب فقر انداختین

 7. واقعا عجب کشوری داریم ………..؟

 8. ما کشاورزا ب خاطر خشک سالی ب اندازه کافی داخل لجن رفتیم دیگ شماها با بد قولی بدترش نکنین والا دیگ زده شدیم نمیدونیم چکار باید کرد

 9. چرا وقتی ک ما از بانک کشاورزی وام ۲۸درصدی میگیریم بابت دیر کرد باید جریمه بشیم ولی شما خودتون بابت دیرکردتون ب ما جریمه نمیدین

 10. ….. این چه وضعیتیه. شما اسم خودتون رو گذاشتین انسان. بیچاره کشاورز. اینهمه زحمت. واقعا وضع مردم رو نمیبینین

 11. پوریا کشاورز کرمانشاه

  واقعا حرفی نداریم ما مردم ایران جماعت عادت کردیم هرچی شما بگین میگیم چشم یکی از ماها جرات درست حسابی نداره کشور هرکی واسه خودش شده تمام چک کشاورزها برگشت خورده وام های بانکی عقب افتاده . ایا سم بذر کود و… به صورت قرضی بدون سود به کشاورز میدن؟؟ ن نمیدن باید فورا کارت بکشی حساب کنی واقعا خوردن نداره اینطور پول ها . تازه الان پول ذرت رو کجای دلمون بزاریم؟؟ بازار درست کردین برا خودتون بورس چ کشک چ

 12. کشور پکیده قارته شده
  اینها نمی توانند پول کشاورز زحمت کش بدهند

 13. امروز ۸ آبانه . و هنوز از اون همه وعده و وعید شما … دولت خبری نیست . میشه بفرمائید کشاورز از کجا نون شبش رو تهیه کنه ؟ شما ها خودتون یک ماه حقوق نگیرین فریادتون تا عرش میره . حالا این همه پول مردم و کشاورز بیچاره دقیقا کجاست ؟ آماده کردین برای … گر بعدی؟ آره دیگه تا یه دلیل داشته باشین بگین پول و بودجه نیست .
  فقط بدونین صدای اعتراض فقط تو این صفحه و پیج نمیمونه . یه روزی میریزه بیرون . کمپین تشکیل دادیم و به زودی با اهدف بزرگتر در خدمت دولت عزیز هستیم . پول مردم رو بدین کم وعده بدین . کم تهدید کنین. بعد با چه رویی میاین از تریبون اعلام میکنین اگه گندم وارد کنیم به نفعمونه ؟!!! خب آقا وارد کن برو اگه جنم داری وارد کن . کدوم کشور بی سرو پایی به شما … گندم میفروشه ؟
  مردم تا یه روزی تا یه جایی تحمل دارن کم خون به جگرشون کنین .
  نماینده کشاورزان یک استان بزرگ .

 14. کانادا و امریکا با همین گندم روسیه را در مورد مهاجرت یهودیان وادار به تسلیم کردند .اینقدر وارد می کنیم نکنید ….

  • دوستان خبر از وهده دیگر دولت به میان آمد . تا آخر آبان تسویه کامل خواهد شد . بابا یکی نیست به اینا بگه سال ۱۲ ماهه منم میتونم هر ماه قول بدم و کشاورز بدبخت رو امیدوار کنم و اون هم به طلب کار قول این ماه و اون ماه رو بده .
   کشاورزان استان ما دو روز در جهاد کشاورزی تجمع کردن و خواهان رسیدگی از طریق نماده استان رو داشتن . و اگه تا این ماه واقعا تسویه نشه هیچکس جلودار این بدبختا نیست نمایده استان ما هم که نتونست حتی حضوری اون ها رو آروم کنه . حتی برای اعتراض به مجلس هم رفتن و نتیجه نگرفتن . داداش من ما حرف بی ربط نمیزنیم که حرفامون نقطه چین میشه . خب حق مردم رو میخورن .
   با تشکر از مدیر سایت .
   من فقط دلسوز این مردم بیچاره ام والا نون شب ندارن بخورن . چرا هیچکس رسیدگی نمیکنه چرا /

 15. سلام دویتان .امیدوارم مدیر سایت اینقدر شرف داشته باشه این پیام رو بزاره ومن ازش ممنونم.مسولان‌به ریش ما دارن میخندند ومارا اسکول فرض میکنن.محتاج شام شبمونیم پول گندممون رو بدید واگذار بچه هاتون به حضرت عباس

 16. اقای وزیر حداقل مرد باشید بیاید معذرت خواهی کنید مثل موش قایم نشین این نا بسامانی ها رو تا ب کی باید تحمل کنیم پاسخگو باشین

  • آقا دامنکشان عذر خواهی به چه درد مردم بیچاره میخوره . میشه پول واسه کشاورز؟! اینا فکر کردن اگه این کارو کنن مردم سکوت میکنن. من نمیخوام کسی رو تحریک کنم ولی عین واقعیته . مردم دیگه حاضر نیستن پای وعده های الکی دولت جونشون رو بدن . اقتصاد مقاومتی که میگفتن این بودد داداش من . یعنی کارد به استخونتون میرسونیم حتی اعتراض هم نکنین. عذرخواهی سرشون بخوره . بیان جواب ملت رو بدن .

 17. اقا پول گندمکار بدبختو بدین خدا ذلیلتون کنه
  اینقدر مردمو اذیت نکنین بریم نزول کنیم گناهش پای اقایون

 18. اقای وزیر انشالله عزیزت بمیره

 19. مهم سوریه و لینان ما که ادم نیستیم

 20. انشالله خدا ریشه تون رو از بیخ و بُن بکنه. …. فقط به صحبت های آقای ترامپ گیر میدن …. فقط یک دقیقه در مورد اینکه چرا دولت پول کشاورزان را نمیدهد صحبت نمیکنند؟؟؟چون تو این مملکت کسی به فکر قشر ضعیف و زحمتکش جامعه نیست ….

 21. خودتون که بدقول هستید ماراهم بعد قول کردید
  ما چقدر به طلب کار بگیم این برج اون برج بیا
  ….
  کسی که نمی تواند پول چهار تا کشاورز بدهد
  این چه. مملکتی درست کردید یک مملکت ارزشش
  به ملتشه که شما نصل ملت بیچاره را دارید
  به سه هزار سال قبل می برید
  کشاورز ان بیشترشون خجالت خوانواده باید بکشیم
  چند وقت پیش یکی از همین کشاورزان بخاطر که نتوانسته
  بود خرج خانه را بدهد به قران خودکشی کرده بود
  شما باید جواب بدهید ان دنیا

 22. کشاورزان استان کرمانشاه نصف پولشون روپرداخت کردن.یعنی پنجاه درصد،نمیدونم این هفتاد و پنج درصد مال کجاست؟

 23. سلام دلیل اینک پول کشاورزان نمیدن بی کفایتی وزیر جهاد کشاورزی و خالی بودن منابع مالی دولت،ک اقای نوبخت قسم خورد ک ما منابع داریم خب اقای نوبخت کو منابع مالی ک گفتی بیا پول مردم بدبخت بدین اگ این پول میدادین دست ما سودشو چندبرابر ازمون میگرفتین هیشکی جواب مارو نمیده حتی صداوسیما دولت دستشون تو یه کاسه اس قولهای الکی ک مردم چیزی نگن،اینامنابع مالی ندارن ولی سفرها وناهار های انچنانی رو دارن یه مشت… ،ابرو جمهوری اسلامی بردین اقای نوبخت اقای حجتی مثلا وزیرین،تاکی باید صبر کنیم۵۰درصدشو دادین الباقی تا کی این ارقام ک میدین ازکجا در میاورین این۲۶درصد کین همه کشاورزا میگن پول نگرفتیم چجوری حساب میکنین ک شده۲۶درصد

 24. سلام خواهشن طلب کشاورزان زحمت کش رو بدید این قدر وعده دروغ ندید

 25. توف به این وعده مردم فریب.تاز پول برای برادران ریییس روعسا هست تا مختلص شوند .برای ما بد بختا نیست.

 26. میچیو کاکو %÷×*¥

  چطور میشه با این همه درامد وضع اینطور باشه چطور ۳ هزار میلیارد ۳ هزار میلیارد اختلاص میشه و دزدی میشه اونوقت ۱۵۰۰ میلیارد تومن ناقابل این قشر بدبخت و فقیر و ضعیف این مملکت پرداخت نمیشه !!! تازه ازین درامد کم شاید پنجاه پنجاهشو باز باید هزینه کنه و قرضاشو بده (!!!!!!!)…

 27. با سلام
  از این جهاد کشاورزی هیچ انتظار نداشته باشید
  چون که رئیس یک اداره بلند میشه با سیلی میزنه به گوش یک تولید کننده و به همه جاهم شکایت کردیم جواب نمی دن از این جهاد کشاورزی انتظار نداشته باشید پول شما را در اصرع وفقط بریزن

 28. تسلیت میگم به همه دوستان و هموطنان کرمانشاهیمون که با چه مظلومیتی زیر همین سایت صدای مظلومیت خودشون رو به گوش دولت … رسوندن. تسلیت میگم به شمایی که جلوی زن و بچه ات همیشه سرت پایین بود . تسلیت میگم به شمایی که دست پینه بسته ت زیر یه خروار خاک و آوار موند و صدای حق طلبیت زیر همین آوار خفه شد .ولی پولی که حقت بود رو چشمای خسته ت ندید. کُرد با غیرت که زندگیتو به این راحتی از دست دادی برای کشوری که تو رو مرز نشین غم هات کرد . همه ی غم هاتو با تمام وجودم درک میکنم . تمام اشک های مردانگیت را با آه کشیدن به حال آن هایی که تو را چنین بدحال کردن به یاد میسپارم . هموطنم خوب میدانم هیچی کس هیچکس پاسخ درد تورا نمیدهد . و تو مجبوری باز هم با ساز غم و رنچ و مصیبت از دست دادن عزیزت کنار بیای . آخ که دل همه ی ما از این همه مصیبت سوخت . الهی که آه تو دامن عزیزشون رو بسوزونه .

 29. یک دنیا دلم گرفته یک دنیا . از دست این دولت این مردم فقیر نگاه داشته شده . چطور اون پیرمرد بیچاره رو دیدین که باالتماس گفت بهم چادر بدین امضا میدم که برگردونم . وای خدا دلم گرفته ، دلم سوخت دلم کباب شد برای کرد های مظلوممون چطور اینا رو میبینید و صداتون درنمیاد چطور . /حق کشاورزای بدبخت رو ندادین تا بیچاره ها زیر یک خروار خاک موندن . خدا این بلا رو صد برابر سر عزیزاتون بیاره .

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*