خانه / بورس و سهام / قیمت سهام ارزانتر شد / گزارش عملکرد تمام گروههای بورسی در روز چهارشنبه

قیمت سهام ارزانتر شد / گزارش عملکرد تمام گروههای بورسی در روز چهارشنبه

به گزارش ساتین :  امروز چهارشنبه بیست و سوم بهمن با از سرگیری معاملات پس از تعطیلی روز گذشته، باز هم شاهد افت بیش از پیش ارزش سهام در تمام گروه های بورسی بودیم.افت ارزش سهام در بسیاری از نمادها به ویژه در گروه نفتی، بانک و سرمایه گذاری، مخابرات، فلزی و معدنی، خودرویی، دارویی و غذایی در عملکرد منفی شاخص ها بسیار موثر بود. در مقابل شاهد روی آوردن مجدد سرمایه گذاران به معاملات اوراق تسهیلات مسکن بودیم.امروز شاخص کل با ثبت کاهشی 1104 واحدی به 79135 واحد رسید. دو نماد “شتولی” و “غنوش”بیشترین افزایش قیمت و “خوساز” و “وتوکا” نیز بالاترین افت قیمت را تجربه کردند. همچنین “شبندر” بیشترین تاثیر منفی و “دعبید” بالاترین اثر مثبت را بر شاخص گذاشتند که البته این اثر بسیار جزئی بوده است.

 با شروع معاملات در آخرین روز معاملاتی این هفته، شاخص کل بورس تهران به تبع افت ارزش سهام در تقریبا تمام گروه های بزرگ و کوچک بازار در مسیر نزولی قرار گرفت و تنها شاهد رشد قیمت سهام در برخی تک سهم های محدود در گروه هایی همچون دارویی، شیمیایی، بیمه و فلزی بودیم. این روند باعث گردید تا در همان نیم ساعت ابتدایی معاملات شاخص از مرز 80 هزار واحد فرو افتد و به سطوح اوایل آذرماه خود باز گردد. ادامه معاملات در حداکثر درصدهای منفی در بسیاری از گروه ها به ویژه گروه پالایشی، مخابراتی و بانکی باز هم شاخص را پایین آورد و بدین ترتیب در اواسط معاملات ، نیمه کانال 79 هزار واحدی نیز از دست رفت. اما روند نزولی پایان نیافت و تا پایان معاملات نیز شاهد ریزش بیش از پیش شاخص کل بورس تهران بودیم به طوری که این نماگر سر آخر در یک قدمی عقبگرد به کانال 78 هزار واحدی قرار گرفت.

روز جاری مدیر عامل شرکت بورس در گفتگو با پایگاه خبری اداره کل روابط عمومی وزارت نفتدر رابطه با زمان بازگشایی نمادهای گروه پتروشیمی اظهار داشت که نمادهای پتروشیمی گازی تا زمان تایید نهایی نرخ خوراک گازی بازگشایی نخواهند شد. قالیباف اعلام کرد که نمادهای پتروشیمی زمانی که نرخ های مصوب مجلس وارد فاز اجرایی شود به روال عادی خود باز می گردند.

از دیگر اخبار واصله به بازار امروز می توان به اعلام کاهش سطح خرید اوراق تسهیلات مسکن اشاره کرد. بر طبق اعلام مدیریت فرابورس از روز شنبه پیش رو در هر جلسه معاملاتي و در كليه نمادهاي اوراق تسهيلات مسكن، هر كد معاملاتي صرفاً تا سقف 90 ورقه تسهيلات مسكن مجاز به ورود سفارش خريد و انجام معامله مي باشد.

همچنین سخنگوی دولت در نشست خبری هفتگی خود پس از جلسه هیات دولت از خروج اقتصاد کشور از رکود در سال آینده خبر داد.نوبخت همچنین پیرامون هدفمندی یارانه ها نیز اظهار داشت که دولت می خواهد با مجلس در زمینه اجرای فاز دوم هدفمندی توافق کند.وی در مورد توافق با مجلسیان در خصوص قانون بودجه 93 و تبصره 21 با ایجاد برخی اصلاحات ، ابراز امیدواری کرد.

همچنین می توان به ثبات قیمت طلا و افزایش ارزش دلار در بازار داخلی اشاره کرد.طلا هم اکنون به قیمت هر گرم 91 هزار و هفتصد تومان رسیده و دلار نیز در بازار آزاد در قیمت 2954 تومان در حال معامله است.

 روز چهارشنبه جو منفی بر تمامی صنایع بورسی حاکم بود.درگروه معدنی همه نمادها افت ارزش سهام را تجربه کرده اند. در این گروه “کروی” بار دیگر با صف فروش محسوسی مواجه است.در گروه محصولات شیمیایی تنها 3 نماد با رشد ارزش سهام مواجه شده اند.در این گروه امروز نیز “وپترو” با بالاترین صف فروش روبروست و “شتولی” تنها صف خرید را تجربه می کند.

درگروه فلزات اساسی 3 نماد رشد کرده اند. در این گروه “فباهنر” صف فروش قابل ملاحظه ای داشته است. درگروه فنی مهندسی “رتکو” افت کرده و صف فروش این نماد سنگین تر شده است. در بخش مخابرات هر دو نماد منفی بوده و معاملات متعادل گزارش می شود. در بخش خودرو همه نمادهای معامله شده، افت کرده اند. در این بخش امروز نیز”خودرو” سنگین ترین صف فروش را دارد.

در بخش شرکت های چند رشته ای”وامید” به عنوان تنها نماد معاملاتی گروه امروز نیز سقوط کرده است. در گروه بانکی همه نمادها افت ارزش سهام را تجربه کرده اند. در این گروه “وتجارت” بالاترین صف فروش را تجربه می کند. در گروه سرمایه گذاری تنها “وکادو” رشد کرده است. در این گروه “وساپا” حجیم ترین صف فروش را دارد. در بخش محصولات نفتی تنها “شزنگ” توانسته در معاملات بازار توافقی فرابورس رشد ارزش سهام را تجربه کرده است. در این گروه صف فروش در نماد “ونفت” باز هم قابل ملاحظه تر از سایر نمادهاست.

در گروه دارویی 3 نماد افزایش ارزش سهام را تجربه کرده اند. در این گروه صف فروش در نماد “والبر” بالاتر از سایر نمادهای منفی بوده و “دروز” صف خرید را تجربه می کند. در معاملات بخش غذایی 3 نماد افزایش ارزش سهام را تجربه کرده اند.در این گروه “غبشهر” بالاترین صف فروش را تجربه می کند. در میان قندی ها تمام نمادها سقوط کرده اند.در معاملات صنعت لاستیک و پلاستیک نیز اوضاع نمادهای معامله شده به همین منوال گزارش می شود.

در گروه ساختمانی تنها “ثاصفا” رشد کرده است. در این گروه “ثاخت” بار دیگر سنگین ترین صف فروش را دارد.در این میان در گروه سیمانی تنها “سدشت” در آخرین معاملات مثبت بوده است. در این گروه صف فروشدر نماد”سفارس” سنگین تر از سایر نمادهای منفی است.

در پایان گفتنی است امروز بیش از 316 میلیون سهم در بورس مورد معامله قرار گرفت که دو نماد”تکمباح” و”وبصادر” بیشترین حجم معاملاتی را به خود اختصاص دادند.

همچنین در فرابورس نیز بیش از 61 میلیون سهم مورد معامله قرار گرفت که دو نماد”دی” و”ثشرق” بیشترین حجم معاملاتی را تجربه کردند.

مرجع : نمابورس

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*