خانه / بورس و سهام / سهامداران حقیقی مایوس ، مدیران بازار محفوظ

سهامداران حقیقی مایوس ، مدیران بازار محفوظ

حقوقی ها که با خیال راحت در اوج از بورس خداحافظی کردند مسئولین هم که انگار نه انگار …البته چرا داشت از قلم می افتاد مهمترین اقدام صورت گرفته صرف صبحانه کاری بود که تاچندی پیش رونق خوبی هم داشت.

به گزارش ساتین : گفتن از وضعیت تالار دیگر بسیار ملول کننده است و تکرار واضحات…اما به تدریج حرف و حدیثهایی در بین فعالان بازار سرمایه شنیده مش شود که چندان خوشایند نیست طبق برخی گزارشات در روزهای اخیر تنش در برخی تالار های منطقه ای افزایش یافته است و برخی اخبار  از احتمال افزایش این تنشها در روزهای آینده حکایت دارند چراکه سهامداران مایوسند و مدیران محفوظ .

 وضعیت بازار سرمایه این روزها بسیاری را به یاد خاطرات گذشته خود انداخته است روزهایی که گفته می شد کشور تحت شدیدترین فشار های تحریمی بود و منتقدان دولت قبلی نیز متفق القول اصرار داشتند که دولت هزینه اداره کشور را با برخی تصمیمات اشتباه خود افزایش داده است اما در عین حال در تمامی آن روز ها بورس حال روز بسیار بهتری داشت.

با روی کار آمدن دولت جدید امید ها افزایش یافت چراکه شعار این دولت تدبیر و امید بود و قرار بود با کاهش فشارها خارجی شرایط بهتری حکمفرما شود.

از همین رو بود که برای اولین بار در تاریخ بورس با روی کار آمدن دولت جدید نه تنها بورس افت نکرد بلکه با سرعت بیشتری نرخ رشد بورس ادامه یافت .

اخبار خوبی هم در این ماهها منتشر شد و عملا نیز تحریمها کاهش یافت و دولتی ها ادعا می کنند شرایط بهبود یافته است.

اما به یکباره بورس از اواسط دی ماه ساز مخالف زد و به یکباره حجم معاملات کاهش یافت و سهم ها شدیداً با افت ارزش روزانه مواجه شد روندی که تاکنون نیز ادامه دارد و از قرار حالا حالا هم قرار نیست فرجی حاصل شود.

حقوقی ها که با خیال راحت در اوج از بورس خداحافظی کردند مسئولین هم که انگار نه انگار …البته چرا داشت از قلم می افتاد مهمترین اقدام صورت گرفته صرف صبحانه کاری بود که تاچندی پیش رونق خوبی هم داشت.

اما با توجه به اینکه بورس درآن شرایط سخت توانست رشد کند پس راهی نمی ماند که به این استدلال برسیم که شرایط در حال حاضر بسیار سخت تر است به عنوان مثال به احتمال فراوان بخشی از کشور در حال حاضر درگیر جنگ داخلی شده یا اینکه ایران عملاً باقدرتهای جهانی وارد جنگ شده است یا اتفاقاتی از این دست!که ما از آن بی خبریم .

خوب جای شکرش باقی است که در حال حاضر هیچ کدام از این شرایط را عملا ًمشاهده نمی کنیم و در این بین فقط یک سوال باقی می ماند آن اینکه دیگر چه اتفاقی باید رخ دهد که مسئولین بازار سرمایه باور کنند این روند یک روند اصلاحی طبیعی نیست.

کلام آخر هم سخنی از دل سهامداران بورس خطاب به ریس جمهور محترم،آقای رئیس جمهور برنامه عملی شما و تیم اقتصادی دولت محترم در قبال بازار سرمایه چیست ؟

جواب به این پرسش دست کم می تواند تکلیف خیلی ها را روشن سازد آقا ریس جهمور بهتر است بدانید این روزها اهالی بازار سرمایه از اقدامات گروه شما در بورس مایوس شده اند و خواهان بازگشت همان تفکرات قبلی هستند البته از پیش جواب خودمان را می دانیم برای اصلاح ساختار اشتباه قبل نیاز به زمان داریم…

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*