خانه / بورس و سهام / دلایل توقف نمادهای فرابورس موشکافی شد

دلایل توقف نمادهای فرابورس موشکافی شد

اداره نظارت بر ناشران فرابورس دلایل توقف برخی نمادهای فرابورس را در کدال منتشر کرد.

به گزارش ساتین : بر اساس این گزارش، دلیل توقف نماد بانک ایران زمین از روز 26 تیر ماه 94،ابهامات موجود در افزایش سرمایه از جمله پاسخ های دریافتی از مراجع ذیصلاح اعلام شده که پیگیری های لازم برای تعیین تکلیف افزایش سرمایه از بانک مرکزی در دست انجام است.

همچنین شرکت باید پیش بینی درآمد هر سهم (حسابرسی شده) سال مالی منتهی به 29 اسفندماه 92 را بر اساس آخرین عملکرد واقعی و اطلاعات و صورتهای مالی 9 ماهه را ارائه نماید که تاکنون علیرغم پیگیریهای صورت گرفته این موارد ارائه نشده است .

در خصوص بیمه دی و توقف نماد این شرکت اداره نظارت بر ناشران فرابورسی اعلام کرده است که نماد شرکت بیمه دی در تاریخ 30 آذرماه 92 به دلیل مکاتبه بیمه مرکزی و ابهام در اطلاعات عملکرد واقعی 6 ماهه سال مالی 92 شرکت متوقف گردید.

در این راستا در تاریخ 15دی ماه 92 جلسه ای با حضور مدیریت شرکت، حسابرس و نمایندگان بیمه مرکزی در سازمان بورس برگزار و پس از بحث و بررسی در خصوص وضعیت اطلاع رسانی شرکت، مقرر گردید اطلاعات 6 ماهه حسابرسی شده سال مالی 92 ارائه گردد. شرکت همچنان اطلاعات مذکور و اطلاعات 9 ماهه سال مالی 92 را ارائه نکرده است . شایان ذکر است، مدیر عامل و مدیر مالی شرکت نیز اخیرآ تغییر کرده اند.

این در حالی است که، شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری سینا به واسطه تعدیل پیش بینی درآمد سهم متوقف شده است و اطلاعات شرکت در اداره نظارت بر ناشران فرابورس مورد بررسی قرار گرفته که پس از رفع ابهام توسط شرکت و ارائه کامل و شفاف دلایل تعدیل نسبت به بازگشایی آن اقدام می گردد.

نماد دتولید(تولید دارو) نیز بر اساس برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده با توقف رو به رو بوده است در حالی که، شرکت تولید دارو در تاریخ 28 دی ماه 92 به منظور برگزاری مجمع عمومی فوق العاده متوقف و در روز 12 بهمن ماه 92 پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی 92 بر اساس عملکرد واقعی دوره9 ماهه را منتشر کرد .

لذا با توجه به آنکه شرکت اعلام کرده بود افزایش سرمایه تا تاریخ مجمع به ثبت نخواهد رسید، شرکت پیش بینی سال مالی 93 را ارسال کرد که باتوجه به ابهام در اطلاعات ارسال شده تاکنون اطلاعات نهایی به سازمان بورس ارائه نشده است.

زرین معدن آسیا با نماد فزرین نیز به واسطه تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم با توقف نماد مواجه شده است کهشرکت در اطلاعیه شفاف سازی انتشار یافته مورخ 30 آذرماه 92، مبلغ 601 ریال پیش بینی سود هر سهم برای سال مالی 1392 را تاکید نموده است.

علیرغم اطلاعیه مذکور ، درصد پوشش عملکرد 9 ماهه ارسالی شرکت بالا بوده (حدود صد درصد) که منجر به توقف نماد معاملاتی شرکت گردید. بر این اساس از شرکت درخواست گردید اطلاعات پیش بینی 92 مورد بازبینی قرار دهد. بدیهی است پس از رفع ابهام درخصوص اطلاعات نماد شرکت قابل بازگشایی خواهد بود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*