خانه / آخرین اخبار / برنامه لیگ قهرمانان اروپا ۱۸-۲۰۱۷ +نتایج بازی ها

برنامه لیگ قهرمانان اروپا ۱۸-۲۰۱۷ +نتایج بازی ها

لیگ قهرمانان اروپا ۱۸-۲۰۱۷ ، جدول لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۱۸ ، بازی های امشب لیگ قهرمانان اروپا ، تیم های حاضر در لیگ اروپا ۲۰۱۸ ،گروه بندی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۱۸ ، مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۱۸ ، مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا

به گزاش ساتین : لیگ قهرمانان اروپا (به انگلیسی: Uefa Champions League) (که معمولاً با نام لیگ قهرمانان یا در گذشته با نام جام باشگاه‌های اروپا شناخته می‌شود) مجموعه‌ای از مسابقات فوتبال باشگاهی فصلی است که توسط یوفا تشکیل شده و از ۱۹۵۵ برای موفق‌ترین باشگاه‌های فوتبال اروپا برگزار می‌شود. جایزه این رقابت‌ها، جام قهرمانی باشگاه‌های اروپا، معتبرترین جام باشگاهی در جهان ورزش است.

تا سال ۱۹۹۲ این لیگ با نام جام قهرمانی باشگاه‌های اروپا نامیده می‌شد. لیگ قهرمانان اروپا با اعتباری که دارد، از رقابت‌های جام یوفا و جام برندگان (که دیگر برگزار نمی‌شود) معتبرتر است.

این مسابقات از دو دور تشکیل شده‌است. (دور مقدماتی (گروهی) و دور حذفی) این مسابقات در قالب ۸ گروه ۴ تیمی برگزار می‌شود که از هر گروه ۲ تیم به دور حذفی راه پیدا می‌کنند. قهرمان لیگ قهرمانان اروپا به مصاف قهرمان باشگاه‌های قاره‌های دیگر در جام باشگاه‌های جهان خواهد رفت و هم چنین به مصاف قهرمان جام یوفا در سوپر جام اروپا خواهد رفت.

رئال مادرید موفق‌ترین تیم در تاریخ این رقابت است که ۱۲ بار قهرمان این جام معتبر شده‌است. رئال مادرید در همان ۵ فصل اول پی در پی در این جام، قهرمان شده است . و آخرین قهرمانی اش در سال ۲۰۱۷ می‌باشد. قهرمان کنونی، باشگاه فوتبال رئال مادرید است که با نتیجه ۴ بر ۱ مقابل یوونتوس در ورزشگاه میلنیوم شهر کاردیف ولز ۱۲ مین قهرمانی خودش را در این جام معتبر جشن گرفت.در این بازی کریستیانو رونالدو دو گل،کارلوس کاسمیرو یک گل و مارکو اسنسیو یگ گل برای رئال و ماریو مانژوکیچ یک گل برای یووه به ثمر رساندند.

قرعه کشی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا برگزار شد و تیم های بارسلونا و رئال مادرید در این مرحله باید به ترتیب با چلسی و پاری سن ژرمن روبرو شوند.

رئال مادرید که در دو فصل اخیر فاتح لیگ قهرمانان اروپا شده، در مرحله یک هشتم نهایی رقابت های این فصل کار دشواری خواهد داشت و باید با پاری سن ژرمن روبرو شود. بارسلونا هم در این مرحله کار راحتی ندارد و برای رسیدن به یک چهارم نهایی باید با چلسی دیدار کند.  دیدارهای رفت مرحله یک هشتم نهایی،  ۲۴ و ۲۵ بهمن  و همچنین روزهای ۱ و ۲ اسفند و دیدارهای برگشت روزهای ۱۵، ۱۶، ۲۲ و ۲۳ اسفندماه برگزار خواهد شد.

پخش زنده بازی های لیگ قهرمانان اروپا

یک هشتم نهایی
ﺳﻪشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶
بازل ۰  —  ۴منچسترسیتی۲۳:۱۵
یوونتوس ۲  —  ۲تاتنهام۲۳:۱۵
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶
پورتو ۰  —  ۵لیورپول۲۳:۱۵
رئال‌مادرید ۳  —  ۱پاری سن ژرمن۲۳:۱۵
ﺳﻪشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
چلسیبارسلونا۲۳:۱۵
بایرن مونیخبشیکتاش۲۳:۱۵
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶
شاختارآاس رم۲۳:۱۵
سویامنچستریونایتد۲۳:۱۵
ﺳﻪشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶
لیورپولپورتو۲۳:۱۵
پاری سن ژرمنرئال‌مادرید۲۳:۱۵
چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶
تاتنهامیوونتوس۲۳:۱۵
منچسترسیتیبازل۲۳:۱۵
ﺳﻪشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶
آاس رمشاختار۲۳:۱۵
منچستریونایتدسویا۲۳:۱۵
چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶
بارسلوناچلسی۲۳:۱۵
بشیکتاشبایرن مونیخ۲۳:۱۵

مرحله یک‌چهارم‌نهایی، جمعه ۲۵ اسفند قرعه‌کشی می‌شود و بازی‌های رفت این مرحله طی روزهای ۱۴ و ۱۵ فروردین ۱۳۹۷ و جدال‌های دور برگشت در روزهای  ۲۱ و ۲۲ فروردین انجام می‌گیرد.

تاریخ قرعه‌کشی نیمه‌نهایی،  جمعه ۲۴ فروردین ماه تعیین شده. همچنین بازی‌های رفت این مرحله ۴ و ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ و بازی‌های برگشت ۱۱ و ۱۲ اردیبهشت انجام می‌شود.

فینال هم ساعت ۲۳:۱۵ شنبه ۵ خردادماه ۱۳۹۷ در استادیوم «المپیسکی» در شهر کیف، پایتخت اوکراین روی پرده می‌رود.

ساتین

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*