خانه / آخرین اخبار / جدول لیگ قهرمانان اروپا ۱۸-۲۰۱۷ +برنامه بازی ها و نتایج

جدول لیگ قهرمانان اروپا ۱۸-۲۰۱۷ +برنامه بازی ها و نتایج

لیگ قهرمانان اروپا ۱۸-۲۰۱۷ ، جدول لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۱۸ ، بازی های امشب لیگ قهرمانان اروپا ، تیم های حاضر در لیگ اروپا ۲۰۱۸ ،گروه بندی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۱۸ ، مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۱۸ ، مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا

به گزاش ساتین : لیگ قهرمانان اروپا (به انگلیسی: Uefa Champions League) (که معمولاً با نام لیگ قهرمانان یا در گذشته با نام جام باشگاه‌های اروپا شناخته می‌شود) مجموعه‌ای از مسابقات فوتبال باشگاهی فصلی است که توسط یوفا تشکیل شده و از ۱۹۵۵ برای موفق‌ترین باشگاه‌های فوتبال اروپا برگزار می‌شود. جایزه این رقابت‌ها، جام قهرمانی باشگاه‌های اروپا، معتبرترین جام باشگاهی در جهان ورزش است.

تا سال ۱۹۹۲ این لیگ با نام جام قهرمانی باشگاه‌های اروپا نامیده می‌شد. لیگ قهرمانان اروپا با اعتباری که دارد، از رقابت‌های جام یوفا و جام برندگان (که دیگر برگزار نمی‌شود) معتبرتر است.

این مسابقات از دو دور تشکیل شده‌است. (دور مقدماتی (گروهی) و دور حذفی) این مسابقات در قالب ۸ گروه ۴ تیمی برگزار می‌شود که از هر گروه ۲ تیم به دور حذفی راه پیدا می‌کنند. قهرمان لیگ قهرمانان اروپا به مصاف قهرمان باشگاه‌های قاره‌های دیگر در جام باشگاه‌های جهان خواهد رفت و هم چنین به مصاف قهرمان جام یوفا در سوپر جام اروپا خواهد رفت.

رئال مادرید موفق‌ترین تیم در تاریخ این رقابت است که ۱۲ بار قهرمان این جام معتبر شده‌است. رئال مادرید در همان ۵ فصل اول پی در پی در این جام، قهرمان شده است . و آخرین قهرمانی اش در سال ۲۰۱۷ می‌باشد. قهرمان کنونی، باشگاه فوتبال رئال مادرید است که با نتیجه ۴ بر ۱ مقابل یوونتوس در ورزشگاه میلنیوم شهر کاردیف ولز ۱۲ مین قهرمانی خودش را در این جام معتبر جشن گرفت.در این بازی کریستیانو رونالدو دو گل،کارلوس کاسمیرو یک گل و مارکو اسنسیو یگ گل برای رئال و ماریو مانژوکیچ یک گل برای یووه به ثمر رساندند.

پس از انجام قرعه‌کشی مرحله گروهی فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۷ لیگ قهرمانان، برنامه کامل این رقابت‌ها هم اعلام شد.

بر این اساس، مرحله گروهی از روز سه‌شنبه ۲۱ شهریورماه شروع شده است و روز چهارشنبه ۱۵ آذرماه به پایان می‌رسد.

پخش زنده بازی های لیگ قهرمانان اروپا از تلویزیون

ﺳﻪشنبه ۳۰ آبان ۹۶

دورتموند – تاتنهام ( ساعت: ۲۳:۱۵ زنده از شبکه ورزش  )

سویا – لیورپول ( ساعت: ۲۳:۱۵ زنده از شبکه سه )

آپوئل نیکوزیا – رئال مادرید (  ساعت: ۲۳:۱۵ )

چهارشنبه ۱ آذر ۹۶

اتلتیکومادرید – رم (  ساعت: ۲۳:۱۵ زنده از شبکه ورزش )

یوونتوس – بارسلونا (  ساعت: ۲۳:۱۵ زنده از شبکه سه )

برنامه کامل مرحله گروهی به این شرح است.

برنامه و نتایج گروه A

گروه A
ﺳﻪشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶
بنفیکا۱ – ۲زسکامسکو
منچستریونایتد۳ – ۰بازل
چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶
بازل۵ – ۰بنفیکا
زسکامسکو۱ – ۴منچستریونایتد
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶
زسکامسکو۰ – ۲بازل
بنفیکا۰ – ۱منچستریونایتد
ﺳﻪشنبه ۹ آبان ۱۳۹۶
بازل۱ – ۲زسکامسکو
منچستریونایتد۲ – ۰بنفیکا
چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶
زسکامسکوبنفیکا۲۰:۳۰
بازلمنچستریونایتد۲۳:۱۵
ﺳﻪشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶
بنفیکابازل۲۳:۱۵
منچستریونایتدزسکامسکو۲۳:۱۵
جدول گروه A
تیمبازیهاامتیاز
۱منچستریونایتد۴۱۲
۲بازل۴۶
۳زسکامسکو۴۶
۴بنفیکا۴۰

برنامه و نتایج گروه B

گروه B
ﺳﻪشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶
بایرن مونیخ۳ – ۰اندرلخت
سلتیک۰ – ۵پاری سن ژرمن
چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶
پاری سن ژرمن۳ – ۰بایرن مونیخ
اندرلخت۰ – ۳سلتیک
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶
اندرلخت۰ – ۴پاری سن ژرمن
بایرن مونیخ۳ – ۰سلتیک
ﺳﻪشنبه ۹ آبان ۱۳۹۶
پاری سن ژرمن۵ – ۰اندرلخت
سلتیک۱ – ۲بایرن مونیخ
چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶
اندرلختبایرن مونیخ
۲۳:۱۵
پاری سن ژرمنسلتیک
۲۳:۱۵
ﺳﻪشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶
بایرن مونیخپاری سن ژرمن
۲۳:۱۵
سلتیکاندرلخت
۲۳:۱۵
جدول گروه B
تیمبازیهاامتیاز
۱پاری سن ژرمن۴۱۲
۲بایرن مونیخ۴۹
۳سلتیک۴۳
۴اندرلخت۴۰

برنامه و نتایج گروه C

گروه C
ﺳﻪشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶
چلسی۶ – ۰قره باغ
آاس رم۰ – ۰اتلتیکومادرید
چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶
قره باغ۱ – ۲آاس رم
اتلتیکومادرید۱ – ۲چلسی
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶
قره باغ۰ – ۰اتلتیکومادرید
چلسی۳ – ۳آاس رم
ﺳﻪشنبه ۹ آبان ۱۳۹۶
اتلتیکومادرید۱ – ۱قره باغ
آاس رم۳ – ۰چلسی
چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶
قره باغچلسی
۲۰:۳۰
اتلتیکومادریدآاس رم
۲۳:۱۵
ﺳﻪشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶
چلسیاتلتیکومادرید
۲۳:۱۵
آاس رمقره باغ
۲۳:۱۵
جدول گروه C
تیمبازیهاامتیاز
۱آاس رم۴۸
۲چلسی۴۷
۳اتلتیکومادرید۴۳
۴قره باغ۴۲

برنامه و نتایج گروه D

گروه D
ﺳﻪشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶
بارسلونا۳ – ۰یوونتوس
المپیاکوس۲ – ۳اسپورتینگ
چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶
اسپورتینگ۰ – ۱بارسلونا
یوونتوس۲ – ۰المپیاکوس
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶
یوونتوس۲ – ۱اسپورتینگ
بارسلونا۳ – ۱المپیاکوس
ﺳﻪشنبه ۹ آبان ۱۳۹۶
اسپورتینگ۱ – ۱یوونتوس
المپیاکوس۰ – ۰بارسلونا
چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶
یوونتوسبارسلونا
۲۳:۱۵
اسپورتینگالمپیاکوس
۲۳:۱۵
ﺳﻪشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶
بارسلونااسپورتینگ
۲۳:۱۵
المپیاکوسیوونتوس
۲۳:۱۵
جدول گروه D
تیمبازیهاامتیاز
۱بارسلونا۴۱۰
۲یوونتوس۴۷
۳اسپورتینگ۴۴
۴المپیاکوس۴۱

برنامه و نتایج گروه E

گروه E
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶
ماریبور۱ – ۱اسپارتاک
لیورپول۲ – ۲سویا
ﺳﻪشنبه ۴ مهر ۱۳۹۶
سویا۳ – ۰ماریبور
اسپارتاک۱ – ۱لیورپول
ﺳﻪشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶
اسپارتاک۵ – ۱سویا
ماریبور۰ – ۷لیورپول
چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶
سویا۲ – ۱اسپارتاک
لیورپول۳ – ۰ماریبور
ﺳﻪشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶
اسپارتاک۱ – ۱ماریبور
سویالیورپول
۲۳:۱۵
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۶
ماریبورسویا
۲۳:۱۵
لیورپولاسپارتاک
۲۳:۱۵
جدول گروه E
تیمبازیهاامتیاز
۱لیورپول۴۸
۲سویا۴۷
۳اسپارتاک۵۶
۴ماریبور۵۲

برنامه و نتایج گروه F

گروه F
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶
فاینورد۰ – ۴منچسترسیتی
شاختار۲ – ۱ناپولی
ﺳﻪشنبه ۴ مهر ۱۳۹۶
ناپولی۳ – ۱فاینورد
منچسترسیتی۲ – ۰شاختار
ﺳﻪشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶
منچسترسیتی۲ – ۱ناپولی
فاینورد۱ – ۲شاختار
چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶
ناپولی۲ – ۴منچسترسیتی
شاختار۳ – ۱فاینورد
ﺳﻪشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶
منچسترسیتیفاینورد
۲۳:۱۵
ناپولیشاختار
۲۳:۱۵
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۶
فاینوردناپولی
۲۳:۱۵
شاختارمنچسترسیتی
۲۳:۱۵
جدول گروه F
تیمبازیهاامتیاز
۱منچسترسیتی۴۱۲
۲شاختار۴۹
۳ناپولی۴۳
۴فاینورد۴۰

برنامه و نتایج گروه G

گروه G
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶
لایپزیش۱ – ۱موناکو
پورتو۱ – ۳بشیکتاش
ﺳﻪشنبه ۴ مهر ۱۳۹۶
بشیکتاش۲ – ۰لایپزیش
موناکو۰ – ۳پورتو
ﺳﻪشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶
موناکو۱ – ۲بشیکتاش
لایپزیش۳ – ۲پورتو
چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶
بشیکتاش۱ – ۱موناکو
پورتو۳ – ۱لایپزیش
ﺳﻪشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶
بشیکتاش۱ – ۱پورتو
موناکولایپزیش
۲۳:۱۵
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۶
لایپزیشبشیکتاش
۲۳:۱۵
پورتوموناکو
۲۳:۱۵
جدول گروه G
تیمبازیهاامتیاز
۱بشیکتاش۵۱۱
۲پورتو۵۷
۳لایپزیش۴۴
۴موناکو۴۲

برنامه و نتایج گروه H

گروه H
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶
رئال‌مادرید۳ – ۰آپوئل نیکوزیا
تاتنهام۳ – ۱دورتموند
ﺳﻪشنبه ۴ مهر ۱۳۹۶
دورتموند۱ – ۳رئال‌مادرید
آپوئل نیکوزیا۰ – ۳تاتنهام
ﺳﻪشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶
آپوئل نیکوزیا۱ – ۱دورتموند
رئال‌مادرید۱ – ۱تاتنهام
چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶
دورتموند۱ – ۱آپوئل نیکوزیا
تاتنهام۳ – ۱رئال‌مادرید
ﺳﻪشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶
آپوئل نیکوزیارئال‌مادرید
۲۳:۱۵
دورتموندتاتنهام
۲۳:۱۵
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۶
رئال‌مادریددورتموند
۲۳:۱۵
تاتنهامآپوئل نیکوزیا
۲۳:۱۵
جدول گروه H
تیمبازیهاامتیاز
۱تاتنهام۴۱۰
۲رئال‌مادرید۴۷
۳دورتموند۴۲
۴آپوئل نیکوزیا۴۲

همچنین بازی‌های  مرحله یک‌هشتم نهایی روز دوشنبه ۲۰ آذر قرعه‌کشی و طی روزهای ۲۴ و ۲۵ بهمن و اول و دوم اسفند و بازی‌های برگشت در تاریخ‌های ۱۵، ۱۶ ، ۲۲ و ۲۳ اسفند انجام می‌شود.

مرحله یک‌چهارم‌نهایی، جمعه ۲۵ اسفند قرعه‌کشی می‌شود و بازی‌های رفت این مرحله طی روزهای ۱۴ و ۱۵ فروردین ۱۳۹۷ و جدال‌های دور برگشت در روزهای  ۲۱ و ۲۲ فروردین انجام می‌گیرد.

تاریخ قرعه‌کشی نیمه‌نهایی،  جمعه ۲۴ فروردین ماه تعیین شده. همچنین بازی‌های رفت این مرحله ۴ و ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ و بازی‌های برگشت ۱۱ و ۱۲ اردیبهشت انجام می‌شود.

فینال هم ساعت ۲۳:۱۵ شنبه ۵ خردادماه ۱۳۹۷ در استادیوم «المپیسکی» در شهر کیف، پایتخت اوکراین روی پرده می‌رود.

 

 

 

ساتین

 

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*