خانه / آخرین اخبار / حقوق کارمندان شوراهای حل اختلاف در سال ۹۶ چقدر است؟

حقوق کارمندان شوراهای حل اختلاف در سال ۹۶ چقدر است؟

ئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس میزان حقوق و دستمزد کارمندان شوراهای حل اختلاف را تشریح کرد.

اللهیار ملکشاهی رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، با اشاره به وضعیت حقوق و مزایای کارمندان شوراهای حل‌ اختلاف، اظهار داشت: کارمندان شوراهای حل‌ اختلاف که اکثرا افراد متخصصی هستند متأسفانه حقوق‌ و دستمزدشان بسیار ناچیز است.

وی با بیان اینکه کارمندان شوراهای حل‌ اختلاف به‌ طور تمام وقت در اختیار دستگاه قضا هستند و در قوه‌ قضائیه فعالیت می‌کنند، افزود: متأسفانه دریافتی ماهیانه آنها بسیار اندک است و این در حالی است که آنها اقدامات بسیار مهمی انجام می‌دهند.

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با یادآوری اینکه مجلس در قانون شوراهای حل اختلاف مصوب کرده که اعضای شوراهای حل اختلاف به اندازه حداقل قانون کار حقوق دریافت کنند، گفت: متأسفانه اعضای شوراهای حل اختلاف ماهیانه حداکثر حدود ۲۰۰ هزار تومان حقوق می‌گیرند که این مقدار تأمین‌کننده هزینه رفت و آمد این افراد هم نیست.

ملکشاهی با بیان اینکه برخی از نمایندگان مجلس برای حل مشکلات کارمندان شوراهای حل‌ اختلاف طرحی را تدوین کرده‌اند، افزود: طبق این طرح قرار است درآمد‌های ناشی از فعالیت شورا با اولویت پرداخت دستمزد پرسنل، خرج خودِ شورا شود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*