خانه / حوادث / تصاویر خصوصی «نرگس» چطور منتشر شد؟ /ماجرای فیلم غیراخلاقی دختر جوان

تصاویر خصوصی «نرگس» چطور منتشر شد؟ /ماجرای فیلم غیراخلاقی دختر جوان

دو مرد که در پرونده‌های جداگانه با تهدید به انتشار عکس‌ها و فیلم‌های خصوصی زنان جوان قصد داشتند از آنها اخاذی کنند، دستگیر شدند و به جرم خود اعتراف کردند.

در نخستین ماجرا زنی به پلیس شیراز شکایت کرد و گفت با مردی رابطه داشت و حالا آن مرد تهدید کرده است عکس‌ها و فیلم‌هایی را از او منتشر خواهد کرد.

این زن گفت: حدود یک سال قبل با مردی به نام آرش آشنا و با او دوست شدم. به این مرد علاقه داشتم و تصور می‌کردم در کنار او به خواسته‌هایم می‌رسم البته رابطه ما کاملا پنهانی بود و کسی از این موضوع خبر نداشت. مدتی پیش همراه آرش به خانه‌ای رفتم و ساعتی با او تنها بودم.

مدتی از آن ماجرا گذشت تا اینکه به‌تدریج به این نتیجه رسیدم که آرش مرد دلخواه من نیست به‌همین‌دلیل رابطه‌ام را با او قطع کردم. بعد از آن بود که تهدیدهای آرش شروع شد و او درنهایت به من گفت عکس‌ها و فیلم‌های نامناسبی از من در اختیار دارد.

از شنیدن این موضوع شوکه شدم ابتدا تصور می‌کردم دروغ می‌گوید اما او نمونه‌ای از عکس‌ها را برایم فرستاد و تهدید کرد اگر به او باج ندهم و راضی به ادامه رابطه با وی نشوم، این عکس‌ها و فیلم‌ها را منتشر می‌کند.

کارآگاهان بعد از دریافت این شکایت وارد عمل شدند و در تحقیقات خود پی بردند زمانی که شاکی همراه آرش به خانه‌ای رفته بود مرد جوان بدون اطلاع شاکی از او فیلم گرفته است. به‌این‌ترتیب تلاش‌ها برای دستگیری متهم افزایش یافت و مأموران که پی برده بودند زن جوان برای جلوگیری از انتشار فیلم‌ها به آرش باج پرداخت کرده است، سرانجام توانستند این مرد را دستگیر کنند. آرش ابتدا قصد داشت خود را بی‌گناه معرفی کند اما مدارکی که علیه او وجود داشت به اندازه‌ای بود که او را به اعتراف وادار کرد.

این مرد گفت: «من به زن جوان علاقه داشتم به‌همین‌دلیل وقتی رابطه‌اش را با من به‌صورت ناگهانی و بدون دلیل قطع کرد خیلی ناراحت شدم و تصمیم گرفتم از او انتقام بگیرم به‌همین‌دلیل تهدید کردم اگر به رابطه‌اش با من ادامه ندهد و پول پرداخت نکند، فیلم‌ها را منتشر خواهم کرد حتی چند عکس را هم منتشر کردم. من تصور می‌کردم این زن از ترس آبرویش در برابرم تسلیم می‌شود و شکایت نمی‌کند». مأموران بعد از ثبت اعترافات آرش پرونده او را به مرجع قضائی ارجاع دادند تا تحقیقات دراین‌باره تکمیل شود.

عکس های خصوصی نرگس

دومین پرونده که با موضوعی مشابه تشکیل شده مربوط به شکایت زنی به نام نرگس است.

او وقتی نزد مأموران رفت، چنین گفت: «چند وقت پیش فرد ناشناسی من را تهدید کرد و گفت عکس‌های خصوصی از من در اختیار دارد و اگر به او ۴٠ میلیون تومان باج ندهم آنها را منتشر می‌کند. ابتدا موضوع را جدی نگرفتم اما آن شخص تعدادی از این عکس‌ها را برایم ایمیل کرد و متوجه شدم این عکس‌ها با فتوشاپ دست‌کاری شده است.

چند روز بعد تعدادی از این عکس‌ها را درحالی‌که زیر آنها الفاظ نامناسبی نوشته شده بود در یک سایت اینترنتی دیدم به‌همین‌دلیل تصمیم گرفتم شکایت کنم. من نمی‌دانم چه کسی چنین کاری کرده است اما من عکسی از خودم به کسی نداده‌ام».

کارآگاهان بهترین سرنخ را برای پی‌بردن به اصل ماجرا در پیگیری ایمیل ارسالی از سوی متهم دانستند و از این طریق به مشخصات اولیه متهم دست یافتند. آنها همچنین متوجه شدند چند عکس دست‌کاری‌شده از نرگس به وسیله فرد ناشناس در واتس‌آپ و فیس‌بوک منتشر شده است. مأموران با پیگیری شواهد به‌دست‌آمده درنهایت متهم را که مردی جوان به نام جواد است، بازداشت کردند.

جواد ابتدا مدعی شد نرگس را نمی‌شناسد و هیچ ارتباطی به ماجرای باج‌خواهی ندارد اما وقتی رایانه او مورد بررسی قرار گرفت این مرد به بن‌بست رسید و درنهایت به جرمش اقرار کرد.

جواد گفت: «من مدت‌ها قبل عضو صفحه فیس‌بوک نرگس بودم و عکس‌های او را همان زمان ذخیره کردم. بعد از مدتی به این فکر افتادم تا از او اخاذی کنم به‌همین‌دلیل عکس‌ها را با فتوشاپ تغییر دادم اما قبل از اینکه به هدفم برسم شناسایی و دستگیر شدم». بنا بر این گزارش، این متهم نیز اکنون در بازداشت به سر می‌برد و تحقیقات از او برای افشای جزئیات بیشتر جرائم او ادامه دارد.
شرق

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*