خانه / بازار / کدام مدل پژو ۳۰۱ در ایران خودرو مونتاژ می شود؟ +عکس

کدام مدل پژو ۳۰۱ در ایران خودرو مونتاژ می شود؟ +عکس

مدیرعامل ایکاپ اخیراً از آغاز پروسه تولید پژو ۳۰۱ در ایران خبر داده و این خودرو قرار است تا جانشینی بر حق اما با دو برابر قیمت برای پژو ۴۰۵ باشد.

اگر چه پیش از آغاز به کار خط تولید پژو ۳۰۱ در جاده مخصوص کرج، فیس ۲۰۱۶ این خودرو به صورت وارداتی و با قیمت حدود ۹۰ میلیون‌تومان به جاده‌های ایران وارد گردیده، اما طبق اعلام سایت ایران‌خودرو، این شرکت قصد دارد تا مدل فیس‌لیفت شده ۲۰۱۷ که ظاهری به مراتب شکیل‌تر را دارد، تولید کند.

مشخصات فنی پژو ایکاپ مشخصات پژو 301 مدیرعامل ایکاپ قیمت پژو 301 شرکت ایکاپ زمان ثبت نام و فروش پژو 301 اخبار ایران خودرو Peugeot 301

پژو ۳۰۱ فیس‌لیفت ۲۰۱۷

مشخصات فنی پژو ایکاپ مشخصات پژو 301 مدیرعامل ایکاپ قیمت پژو 301 شرکت ایکاپ زمان ثبت نام و فروش پژو 301 اخبار ایران خودرو Peugeot 301

پژو ۳۰۱ فیس قدیم

پژو ۳۰۱ یک خودروی سدان در کلاس ابعادی C است که در زمره خودروهای خانوادگی جمع و جور و اقتصادی دسته‌بندی می‌شود. پیشرانه این خودرو با کد EC5 شناخته می‌شود که نمونه پیشرفته TU5 نام‌آشنا بوده و ضمن دارا بودن استاندارد آلایندگی یورو ۶، ۱۱۴ اسب‌بخار نیرو و ۱۵۵ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند و بسته به انتخاب خریداران از جعبه‌دنده دستی ۵ سرعته و خودکار ۶ سرعته AT6 بهره می‌برد.

شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر این خودرو در نسخه مجهز به جعبه‌دنده خودکار ۱۲.۱ ثانیه و بیشینه سرعت آن ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت است.

این خودرو که قرار است در ابتدا با داخلی‌سازی ۴۰ درصدی تولید شود، در صورتی که با بهای ۵۹ میلیون‌تومانی اعلامی از سوی مدیرعامل ایران‌خودرو عرضه شود، با وجود اینکه خرید آن از دسترس عمده افراد جامعه خارج است، اما می‌تواند بازار خودروهای چینی را که در این بازه قیمتی جولان می‌دهند را تسخیر کند. البته این نکته را هم باید یادآور شویم که پژو ۳۰۱ با مشارکت پژو و شریک چینی‌اش دانگ‌فنگ طراحی شده و بازار کشورهای در حال توسعه را هدف گرفته است.

وی درباره زمان ورود پژو ۳۰۱ به بازار گفت: تولید آزمایشی پژو ۳۰۱ از هفته آینده آغاز خواهد شد اما باید تست‌های مربوطه انجام شود چرا که محصولاتی که میزان داخلی سازی آنها بیشتر است نیاز به آزمایش‌های بیشتر و کامل دارد.

معتمد درباره انتقادات مطرح شده نسبت به واردات محصولات پژو گفت: برنامه ما از ابتدا هم تولید بوده و هست لیکن در کنار تولید، در بخش‌هایی از بازار که تیراژ تکافؤی تولید اقتصادی را ندارد، واردات هم در برنامه ما هست که با ارائه محصولات درجه اول جهانی، امکان انتخاب بیشتری برای مشتریان ایرانی فراهم کنیم.

به گفته مدیرعامل ایکاپ تعداد واردات به اندازه‌ای است که تولید توجیه ندارد و در واقع حضور ما در این بازه قیمتی باعث رقابت بیشتر و ایجاد انتخاب بیشتر برای مشتری می‌شود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*