خانه / بورس و سهام / جزییات مصوبات مجمع و افزایش سرمایه “بانک ملت”

جزییات مصوبات مجمع و افزایش سرمایه “بانک ملت”

در مجمع عمومی فوق العاده بانک ملت، سهامداران با افزایش سرمایه این بانک از ۳۳ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال به 4 هزار میلیارد تومان موافقت کردند.

به گزارش خبرگزاری ساتین به نقل از روابط عمومی بانک ملت، مجمع عمومی فوق العاده این بانک با حضور بیش از 92 درصد سهامداران و به ریاست علیرضا لگزایی رئیس هیات مدیره، نظارت مرادپور نماینده دولت و صادقی نماینده شرکت سرمایه گذاری صباتامین و منشی گری بهاری مدیر امور حقوقی بانک ملت برپا شد و افزایش سرمایه بانک از 33 هزار و 100 میلیارد ریال به 40 هزار میلیارد ریال با اکثریت قاطع آرا به تصویب رسید.

در این جلسه محمدرضا ساروخانی، مدیرعامل بانک ملت گزارشی از ضرورت افزایش سرمایه، برنامه های توسعه ای و برنامه های آتی بانک ارائه داد و گفت: افزایش سرمایه در آستانه سالروز خصوصی‌سازی بانک ملت در 30 بهمن ماه را باید به فال نیک گرفت.

وی با اشاره به خصوصی شدن بانک ملت در سال 1387 با سرمایه 13 هزار و 100 میلیارد ریال افزود: از همان ابتدای خصوصی شدن و برداشته شدن محدودیت های دولتی، افزایش سرمایه متناسب با توسعه فعالیت ها، در اولویت استراتژی  اساسی مدیران بانک قرا‌ر گرفت به نحوی که سرمایه بانک در چندین مرحله ابتدا به 16 هزار میلیارد ریال، سپس به 20 هزار میلیارد ریال و پس از آن از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به 33 هزار و 100 میلیارد ریال افزایش یافت.

وی با اشاره به انجام مقدمات اولیه برای افزایش سرمایه بانک ملت از 33 هزار و 100 میلیارد ریال به 40 هزار میلیارد ریال تاکید کرد: با تصویب سهامداران، مرحله نهایی این افزایش از محل سود انباشته سهامداران انجام می‌شود.

ساروخانی با بیان این نکته که افزایش سرمایه از سوی سازمان حسابرسی به عنوان حسابرس و بازرس قانونی هم مورد تایید قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: افزایش سرمایه باعث افزایش پایه سرمایه بانک به 68 هزار و 968 میلیارد ریال، بهبود نسبت کفایت سرمایه به13.05 درصد، افزایش توان وام دهی به 862 هزار و 100 میلیارد ریال و افزایش سقف مجاز سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار و حضور در بازارهای بین المللی می‌شود.

مدیرعامل بانک ملت در بخش سرمایه‌گذاری در دارایی‌های مولد هم به اجرای پروژه های ساختمانی در املاک مازاد بانک اشاره کرد و افزود: هم اکنون بیش از 265 هزار متر مربع اعیانی در حال ساخت است که با ارزش افزوده خوبی برای بانک همراه خواهد بود.

به گفته وی، تعدادی از این پروژه ها در سال 93 و تعدادی دیگر نیز در سال 94 به بهره برداری خواهد رسید ضمن این که پیش فروش تعدادی از آنها شروع شده است.

ساروخانی به موفقیت‌های بانک ملت در بخش بانکداری الکترونیک اشاره کرد و گفت: هم اکنون رتبه نخست در تعداد کارت های صادره و رتبه نخست در تعداد و مبلغ تراکنش کارتخوان های فروشگاهی به بانک ملت اختصاص دارد.

وی ادامه داد: بانک ملت تاکنون بیش از 48 میلیون فقره کارت الکترونیک برای مشتریان صادر و سه هزار و 300 دستگاه خودپرداز و بیش از 608 هزار دستگاه کارتخوان فروشگاهی در سراسر کشور نصب و راه اندازی کرده است.

ساروخانی آینده سودآوری بانک ملت را تبیین کرد و گفت: نرخ بازده کل سهام بانک تا 30 دی ماه سال جاری 139 درصد بوده و این سهم یکی از نقدشونده ترین و شناورترین سهام بورسی به شمار می رود.

به گفته مدیرعامل بانک ملت، خالص حاشیه سود این بانک در سال جاری منفی پنج صدم درصد بوده که در سال 92 به مثبت 27 صدم درصد افزایش خواهد یافت و با برنامه های در دست اقدام، در سال های آتی، افزایش معناداری خواهد داشت.

وی آماده کردن شرکت های تابعه بانک ملت برای ورود به بازار سرمایه را از دیگر اقدامات در دست انجام خواند و خطاب به سهامداران یادآور شد: کارکنان شریف بانک ملت و شرکت های اقماری در کنار مدیران ارشد و هیات مدیره، تمامی تلاش خود را به کار می بندند تا این بانک عملکرد خوبی را بهتر از گذشته به نمایش بگذارد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*