خانه / بورس و سهام / خسارت چهار میلیارد دلاری “بانک ملت” از انگلستان

خسارت چهار میلیارد دلاری “بانک ملت” از انگلستان

وال استریت ژورنال عصر (یکشنبه) اعلام کرد: به دنبال حکم دادگاه عالی انگلستان مبنی بر غیرقانونی بودن اقدام دولت این کشور در تحریم بانک ملت ایران، این بانک چهار میلیارد دلار از دولت انگلیس درخواست خسارت کرد.
به گزارش ساتین : بانک ملت بزرگترین بانک خصوصی ایران، دریافت خسارت چهار میلیارد دلاری از خزانه داری انگلستان بابت زیان اقتصادی ناشی از تحریم از سوی این کشور را پیگیری می کند.
سخنگوی خزانه داری انگلیس گفت نمی تواند در زمینه پیشرفت مراحل قانونی این مساله اظهار نظر کند.
جمعه گذشته با ارایه رسمی حکم دادگاه تجاری لندن که به رویت وال استریت ژورنال رسید، شرکت حقوقی زایوالا وکیل بانک ملت اعلام کرد: این بانک سه میلیارد و 980 میلیون دلار بابت جبران زیان بین المللی این بانک به دلیل تحریم آن از سوی انگلیس را از دولت این کشور مطالبه می کند.
این مطالبه پس از آن صورت می گیرد که بالاترین دادگاه انگلستان در ژوئن (تیر) گذشته به دلیل آنکه بانک یادشده یک بانک دولتی نبوده و شواهدی نیز مبنی بر کمک این بانک به برنامه هسته ای ایران یافت نشده، وضع تحریم علیه بانک ملت توسط دولت این کشور در سال 2009 را غیرقانونی دانست.
وزارت خزانه داری انگلستان در آن زمان ناامیدی خود از رای دادگاه عالی این کشور را ابراز کرده بود.
علاوه بر اقدام های خاص دولت های غربی، انگلستان در تلاش برای محدودسازی برنامه هسته ای ایران، تحریم های دیگری نیز علیه شماری از کسب و کارهای این کشور وضع کرده است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*