خانه / آخرین اخبار / جام‌جهانی ۲۰۱۸ بدون ایتالیا /بوفون: بابت چنین پایان غم‌انگیزی، متاسفم

جام‌جهانی ۲۰۱۸ بدون ایتالیا /بوفون: بابت چنین پایان غم‌انگیزی، متاسفم

اتفاق باورنکردنی تحقق یافت و ایتالیا به بزرگ‌ترین غایب جام‌جهانی ۲۰۱۸ تبدیل شد.

تیم ملی ایتالیا با ناکامی در جبران شکست یک بر صفر بازی رفت پلی‌آف انتخابی جام‌جهانی ۲۰۱۸ در قاره اروپا در خانه سوئد برای اولین بار از سال ۱۹۵۸ از راهیابی به جام‌جهانی بازماند.

پس از ۳۵ دقیقه نه‌چندان جذاب بازی برگشت در ورزشگاه سن‌سیروی شهر میلان، ایتالیا در دقایق پایانی نیمه اول چند موقعیت داشت اما با بی‌دقتی مهاجمانش و درخشش مدافعان و دروازه‌بان رقیب راه به جایی نبرد.

در نیمه دوم هم ایتالیا بر جریان بازی تسلط داشت و سوئد با بازی منطقی و ضدحملاتش خطرساز می‌شد. سرمربی ایتالیا هر ۳ تعویض خودش را انجام داد اما نتیجه‌ای نگرفت و در نهایت با شکل‌گیری تساوی بدون گل، ایتالیا به‌خاطر شکست یک بر صفر در بازی رفت در مجموع مغلوب سوئد شد و برای اولین بار از سال ۱۹۵۸ از راهیابی به جام‌جهانی بازماند.

جان‌لوئیجی بوفون، سنگربان مشهور تیم ملی ایتالیا پس از ناکامی عجیب تیمش در راهیابی به جام‌جهانی ۲۰۱۸ با چهره‌ای اشک‌آلود از پایان رسمی دوران ملی‌اش خبر داد.

بوفون پس از بازی بدون گل مقابل سوئد در ورزشگاه سن‌سیرو که منجر به نرسیدن ایتالیا به جام‌جهانی ۲۰۱۸ و مانع تبدیل بوفون به اولین بازیکن حاضر در ۶ جام‌جهانی شد، اشک‌ریزان گفت: متاسفم که آخرین بازی ملی من با فاجعه حذف از جام‌جهانی همراه شد. از این بابت عذرخواهی می‌کنم.کار من با تیم ملی تمام شد.ما فرصت بزرگ حضور در جام‌جهانی را از دست دادیم؛ آنچه می‌توانست برای کشورمان مهم و پر از دستاورد باشد.نرسیدن به جام‌جهانی روسیه، تنها حسرت من در پایان دوران ملی‌ام است.بهترین بازی ممکن را انجام ندادیم و انرژی و شادابی لازم برای گلزنی را نداشتیم.

او در ادامه افزود: سوئد بسیار شبیه بازی رفت ظاهر شد. حوادث در این ۲ بازی تعیین‌کننده بود و اتفاقات بد برای ما رخ داد و اتفاقات خوب برای سوئد! اتفاقات بد، نتیجه اشتباه خودتان است و اتفاقات خوب از شانستان نشات می‌گیرد.آینده از آن فوتبال ایتالیاست. تیم با قدرت برمی‌گردد و گذشته را جبران می‌کند.می‌روم تا جا برای دوناروما و پرین باز شود.از همه بازیکنانی که در این مدت در تیم ملی با من بودند، تشکر می‌کنم؛ همچنین از تمام مربیان و کادر فنی. یک تیم شکست می‌خورد و یک تیم می‌بازد. سرمربی هم بخشی از تیم محسوب می‌شود و همه تقصیرها به گردن ونتورا نیست.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*