خانه / آخرین اخبار / هزینه معاینه فنی خودروهای دوگانه سوز و تک سوز چقدر است؟

هزینه معاینه فنی خودروهای دوگانه سوز و تک سوز چقدر است؟

نرخ معاینه فنی سال ۹۶ ، هزینه معاینه فنی خودرو سال ۹۶ ،قیمت معاینه فنی ۹۶ ، هزینه معاینه فنی خودرو دوگانه سوز ۹۷

مدیر امور اجرایی معاینه فنی کشور تصریح کرد: هزینه معاینه فنی در خودروهای دو مخزن نیز ۶۲هزار تومان برای تست هیدرواستاتیک هر مخزن، ۳۵ هزار تومان هزینه باز و بسته کردن مخزن و ۲۲هزار تومان هزینه بازدید چشمی است.

امیر جعفرپور، مدیر کل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری اظهار کرد: با توجه به حجم زیاد مراجعه مالکان خودروهای دوگانه سوز به مراکز معاینه فنی برای اخذ برگه معاینه فنی و کمبود مراکز تست هیدرو استاتیک، به زودی تعداد این مراکز افزایش خواهد یافت.

وی افزود: با توجه به اینکه در تهران فقط یک مرکز معاینه فنی، تست هیدرواستاتیک مخزن CNG را انجام می‌داد و اخیرا هم یک مرکز اضافه شده است، تا پایان هفته نیز تعداد این مراکز ۱۰۰درصد افزایش می‌یابد و به تعداد ۴ مرکز خواهد رسید.

مدیر کل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری در ادامه در خصوص مبالغ تست هیدرواستاتیک این مراکز بیان کرد: نرخ گذاری از سوی سازمان استاندارد انجام و مبالغ متفاوتی از مالکان خودروها اخذ می‌شود، اما نرخ انجام تست هیدرواستاتیک در مراکز معاینه فنی برای سال ۹۷ از سوی سازمان استاندارد مصوب می‌شود و میزان آن از نرخ فعلی کمتر خواهد بود.

جعفر پور در پایان گفت: بالغ بر ۵۰۰ هزار خودرو دوگانه سوز در شهر تهران داریم که این تعداد خودروهایی که از ابتدای تولید توسط کارخانه و یا در خارج از کارخانه توسط مالک دوگانه سوز شدند را شامل می‌شود.

گفتنی است؛ پیش از این سعید قیصر مدیر امور اجرایی معاینه فنی کشور حداکثر هزینه معاینه فنی خودروهای دوگانه سوز را ۱۸۱ هزار تومان اعلام کرد.

قیصر گفت: هزینه کلی معاینه فنی در خودروهای یک مخزن نیز ۶۲ هزار تومان برای تست هیدرواستاتیک، ۲۲ هزار تومان هزینه بازدید چشمی، ۲۸ هزار تومان هزینه باز و بسته کردن مخزن است.

مدیر امور اجرایی معاینه فنی کشور تصریح کرد: همچنین هزینه معاینه فنی در خودروهای دو مخزن نیز ۶۲هزار تومان برای تست هیدرواستاتیک هر مخزن، ۳۵ هزار تومان هزینه باز و بسته کردن مخزن و ۲۲هزار تومان هزینه بازدید چشمی است.

صاحبان خودرو برای اخذ معاینه فنی باید به مراکز معاینه فنی مراجعه کنند و اگر در تست‌ها خودرو مردود شود، باید مالک خودرو برای مراجعه مجدد مبلغ  ۵ هزار تومان پرداخت کند.

تعرفه معاینه فنی خودروها در سال ۹۶ :

​موتورسیکلت : ۱۰ هزار تومان
خودروهای سواری : ۲۲ هزار تومان
خودروهای سنگین : ۳۵ هزار تومان

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*