خانه / استخدام و بازار کار / جذب ۶۷۰ فارغ التحصیل کشاورزی به عنوان ناظر در خوزستان

جذب ۶۷۰ فارغ التحصیل کشاورزی به عنوان ناظر در خوزستان

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان خوزستان گفت: در راستای کاهش بیکاری،۶۷۰ فارغ التحصیل کشاورزی به عنوان ناظر در خوزستان جذب می شوند.

  • عنوان خبر : اطلاعیه استخدام ۶۷۰  نفر ناظر کشاورزی در خوزستان
     

——————————————————————————————————————————-

متن آگهی

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان خوزستان گفت: در راستای کاهش بیکاری،۶۷۰ فارغ التحصیل کشاورزی به عنوان ناظر در خوزستان جذب می شوند.
فتح اله ابوعلی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: خوشبختانه در یک سال گذشته رویکرد اصلی دولت بخش کشاورزی بود که از این فرصت، حداکثر استفاده را بردیم. در سال گذشته روزانه بیش از ۲۴ هزار نفر را آموزش دادیم در که الگویی برای سایر استانها بود.
ابوعلی ادامه داد: این نهاد در سطح استانی از سازمان نظام مهندسی استان، شورای استانی و واحدهای اجرایی تشکیل شده است که شورای استانی شامل هفت عضو انتخابی و چهار عضو انتصابی است. اعضای انتخابی هر چهار سال یک بار با انتخابات درون سازمانی در این جایگاه قرار می گیرند. همچنین اعضای ستادی و شعب شهرستانی در شهرهای دزفول و شوشتر به همراه رابطین شهرستانی در شهرستانهای فاقد شعب و در واحدهای بزرگ صنعتی در مجموع این سازمان را می سازند.
وی با بیان اینکه کل اعضای حقیقی این سازمان، ۱۱ هزار و ۷۶۲ نفر است که بزرگترین تشکل صنفی و تخصصی را در سطح استان تشکیل می دهد، افزود: این افراد در ۲۰  رشته از رشته های کشاورزی و محیط زیست فعالیت می کنند که بیشترین اعضا یعنی حدود ۶۴ درصد مربوط به رشته های زراعت و اصلاح نباتات، آبیاری، محیط زیست و دامپروری هستند.
ابوعلی با اشاره به برخی از دستاوردهای سال گذشته سازمان که بیشترین اثرگذاری را داشتند، عنوان کرد: یکی از آنها تبیین جایگاه سازمان نظام مهندسی کشاورزی و اعضای آن در بین مراجع مسئول و تصمیم گیر استان بود. این امر با کمک اهرم های قانونی و فعالیتهای صنفی محقق شد. در پی این امر، سازمان نظام مهندسی با اولویت به کارگیری فارغ التحصیلان، فاز دوم مجتمع های شیلاتی آزادگان و شهید احمدیان خرمشهر، مجتمعهای گلخانه ای دزفول و شوشتر، مجتمع شیلاتی اندیمشک را در اختیار فارغ التحصیلان قرار خواهد داد.
رئیس بزرگترین تشکل صنفی- تخصصی استان همچنین گفت: طبق ماده ۵ نظام قانون دامپروری، صدور پروانه های دامپروری در سه مرحله و در طول شش ماه به نظام مهندسی واگذار شد که در ادامه، این سازمان دو هزار و ۱۵۰ پروانه را توسط ۲۹ شرکت فنی مهندسی در کل استان، برای بهره برداران صادر کرد که خود این فرآیند هم باعث اشتغالزایی شد و هم  فرآیند تولید، مهندسی شد. امروز این فرآیند برخلاف گذشته در خود شهرستان مربوطه صورت می گیرد که و در آن استعلامهای لازم برای صدور پروانه از ۱۹ استعلام به هفت استعلام کاهش یافته است.
وی در خصوص مهمترین دستاورد سال گذشته این نظام صنفی در خوزستان عنوان کرد: پیگیری و نهایی شدن واگذاری وظایف و مراکز خدمات جهاد کشاورزی به شرکتهای فنی مهندسی مهمترین دستاورد ما بود که هم اکنون در ۱۰ شهرستان اهواز، بهبهان، گتوند، حمیدیه، کارون، دزفول، اندیمشک، شوش، شوشتر، هفتکل در دست اجرا است. همچنین کارشناسی ارزیابی اراضی ملی به فارغ التحصیلان کشاورزی واگذار شده است.
ابوعلی تصریح کرد: در سه سال آینده، حدود ۶۷۰ نفر از فارغ التحصیلان به عنوان ناظر بخش کشاورزی برای نظارت بر تولید محصولات کشاورزی استراتژیک در جهاد کشاورزی و ادارات تابع، استخدام می شوند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*