خانه / حوادث / خواهرم فتانه پنهانی صیغه مرد بازاری شده بود تا اینکه ..!

خواهرم فتانه پنهانی صیغه مرد بازاری شده بود تا اینکه ..!

ناکام ماندن تحقیقات پلیس برای یافتن عامل یا عاملان قتل زن تنها سبب شد تا اولیای‌دم درخواست دیه از بیت‌المال را مطرح کنند.

اردیبهشت سال ‌۹۳ زن جوانی با مراجعه به اداره پلیس پایتخت مأموران را از ناپدید شدن خواهر ۴۰‌ ساله‌اش فتانه باخبر کرد. او گفت: «سالهاست که خواهرم از ما جدا زندگی می‌کند. خیلی با هم رابطه نداشتیم، اما گاهی تماس می‌گرفت و حالی از پدر و مادرمان می‌پرسید. سال قبل بود که متوجه شدم او صیغه مرد بازاری شده است و مشغول کار تجاری است. حالا چند ماهی است تماس نگرفته و از او بی‌خبریم. نگرانم اتفاق بدی افتاده باشد، چون تلفن همراهش نیز خاموش است.‌»

با اعلام گزارش مفقودی، مأموران در اولین گام از تحقیقات، به آدرس منزل شوهر آن زن رفتند، اما آن مرد از همسرش اعلام بی‌خبری کرد و در جواب به مأموران گفت: «سال‌ها قبل من و فتانه با هم صیغه شدیم و رابطه خوبی داشتیم، اما مدتی بود ارتباطمان قطع شده بود و همدیگر را نمی‌دیدیم. فتانه وارد کار تجارت شده بود و به خاطر شغلش به کشور ترکیه زیاد سفر می‌کرد احتمال دارد بار آخر به ترکیه رفته و دیگر برنگشته است.‌»

در حالیکه تحقیقات در این زمینه ادامه داشت، پلیس جسد زن جوانی را در یکی از خیابان‌های جنوب تهران کشف کرد. با انتقال جسد به پزشکی قانونی و تشخیص هویت مشخص شد جسد متعلق به فتانه است، به این ترتیب پرونده با موضوع قتل عمد تشکیل شد و در ادامه تحقیقات و بررسی‌ها مشخص شد، مقتول در کار واردات پوشاک از ترکیه بوده است، به همین دلیل ارتباط زیادی با افراد غریبه در ترکیه و داخل کشور داشته است.

همچنین در پاره‌ای از تحقیقات مشخص شد او در چند سال اخیر با چند مرد غریبه نیز ارتباط غیرکاری داشته است به همین دلیل همگی آنها تحت تعقیب پلیس شناسایی و بازداشت شدند، اما از آنجائیکه هیچ مدرکی علیه آنها به دست نیامد همگی تبرئه شدند. با گذشت سه‌سال از حادثه از آنجائیکه تلاش پلیس برای شناسایی عامل یا عاملان قتل زن جوان ناکام ماند، اولیای‌دم درخواست دیه از بیت‌المال را مطرح کردند. با این درخواست پرونده به شعبه یازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. در اولین جلسه رسیدگی به پرونده به ریاست قاضی متین راسخ بعد از قرائت کیفرخواست، اولیای‌دم بار دیگر دیه از بیت‌المال را درخواست کردند. در پایان هیئت قضایی وارد شور شد.

۲ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

  1. أعوذُ بِاللّهِ مِنَ الشَّیطانِ الرَّجیمِ
    وَقَالَ الشَّیْطَانُ لَمَّا قُضِیَ الْأَمْرُ‌ إِنَّ اللَّـهَ وَعَدَکُمْ وَعْدَ الْحَقِّ وَوَعَدتُّکُمْ فَأَخْلَفْتُکُمْ ۖ وَمَا کَانَ لِیَ عَلَیْکُم مِّن سُلْطَانٍ إِلَّا أَن دَعَوْتُکُمْ فَاسْتَجَبْتُمْ لِی ۖ فَلَا تَلُومُونِی وَلُومُوا أَنفُسَکُم ۖ مَّا أَنَا بِمُصْرِ‌خِکُمْ وَمَا أَنتُم بِمُصْرِ‌خِیَّ ۖ إِنِّی کَفَرْ‌تُ بِمَا أَشْرَ‌کْتُمُونِ مِن قَبْلُ ۗ إِنَّ الظَّالِمِینَ لَهُمْ عَذَابٌ أَلِیمٌ ﴿٢٢﴾ «ابراهیم» و چون کار از کار گذشت [و داورى صورت گرفت‌] شیطان مى‌گوید: «در حقیقت، خدا به شما وعده داد وعده راست، و من به شما وعده دادم و با شما خلاف کردم، و مرا بر شما هیچ تسلطى نبود، جز اینکه شما را دعوت کردم و اجابتم نمودید. پس مرا ملامت نکنید و خود را ملامت کنید. من فریادرس شما نیستم و شما هم فریادرس من نیستید. من به آنچه پیش از این مرا [در کار خدا] شریک مى‌دانستید کافرم». آرى! ستمکاران عذابى پردرد خواهند داشت. (۲۲)

  2. پیامد زنهای مطلقه ،همین زنهای …….خیابانی و……است،زن اگر بسازباشد مطلقه نمی شود و به راههای خلاف کشیده نمی شود

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*