خانه / بورس و سهام / عدم تأثیرپذیری “هلدینگ خلیج فارس” از مصوبه گازی مجلس

عدم تأثیرپذیری “هلدینگ خلیج فارس” از مصوبه گازی مجلس

هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس از مصوبه 13 سنتی گاز مجلس تأثیر نمی‌پذیرد.

بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی شرکت‌های پتروشیمی که خوراک مایع استفاده می‌کنند از 5 تا 10 درصد تخفیف در نرخ خوراک بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش ساتین : در این باره عادل نژاد سلیم، مدیرعامل بزرگ‌ترین هلدینگ پتروشیمی بورسی در گفت‌وگو با  فارس درباره اثرات مصوبه نرخ خوراک 13 سنتی، اظهار داشت: این شرکت از خوراک مایع استفاده می‌کند و تعیین نرخ 13 سنت برای خوراک گاز، تاثیری بر روند سودآوری هلدینگ خلیج فارس ندارد، اما بازار سهام عکس العملی روانی نسبت به تصمیم مجلس نشان داده است.

عادل نژادسلیم با تاکید مجدد بر اینکه تصویب نرخ خوراک 13 سنتی برای شرکت های پتروشیمی تاثیری بر عملکرد و سودآوری شرکت هلدینگ خلیج فارس ندارد، تصریح کرد: این در حالی است که سرمایه گذاران در بازار سهام نسبت به این خبر عکس العملی منفی نشان دادند و سهام شرکت‌هایی هم که با این مصوبه ارتباطی نداشتند مانند بانک‌ها، شرکت‌های سنگ آهنی، فولادی‌ها و ساختمانی‌ها با ریزش همراه شدند.

وی خاطرنشان کرد: از همین رو شرکت خواستار توقف نماد معاملاتی شد و سازمان بورس و اوراق بهادار نیز به منظور شفافیت بیشتر، نماد شرکت‌های پتروشیمی را متوقف کرد.

نژادسلیم با اشاره به اینکه بازکردن این نمادها باید متناسب با بازار سهام باشد، افزود: بهتر است تا حالت روانی بازار تا حدودی از وضعیت فعلی خارج شده و سپس نماد این شرکت‌ها به تابلوی بورس اوراق بهادار برگردد.

وی به جلسه با وزیر امور اقتصادی اشاره کرد و گفت: نباید اجازه داد تا بازار سهام شرایط سختی را تجربه کند.

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس با بیان اینکه بازگشایی نمادهای معاملاتی در اختیار سازمان بورس و اوراق بهادار است، اظهار داشت: این سازمان هر زمان صلاح بداند، نماد را بازگشایی می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: وضعیت شرکت هلدینگ خلیج فارس مناسب است، به علاوه تخفیف 5 تا 10 درصدی در خوراک مایع برای شرکت ما نیز درنظر گرفته شده که به طور قطع بر روی سودآوری شرکت اثر دارد و این امر پس از محقق شدن، به بازار نیز منعکس خواهد شد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*