خانه / آخرین اخبار / نرخ تعرفه خشکشویی سال ۹۶

نرخ تعرفه خشکشویی سال ۹۶

قیمت و نرخ خشکشویی سال ۹۶ ، تعرفه خشکشویی پتو و لباس عروس

رییس اتحادیه خشکشویی و لباسشویی استان تهران در مورد مشکلاتی که برای مصرف‌کننده در صورت مراجعه به واحدهای غیرمجاز پیش خواهد آمد، بیان کرد: ممکن است در این واحدها پتوهای مشتریان با پتوهای بیمارستان‌ها یا پتوی کسانی که در خانه بیمار دارند با هم شسته شود، در صورتی که در واحدهای مجاز در هر بار شست‌وشو یک یا دو پتو شسته می‌شود.

رجب‌زاده با اشاره به تعرفه انواع خدمات این صنف، تاکید کرد: نرخ‌نامه اتحادیه شامل هفت قلم  است. کت، شلوار، کت‌وشلوار، مانتو ساده، بلوز معمولی، پیراهن مردانه و دامن ساده؛ آن هم در صورتی که دارای رنگ تیره باشند.

نرخ خشکشویی پتو نرخ‌ خدمات قیمت خشکشویی لباس عروس خشکشویی های تهران خشکشویی خوب برای لباس عروس تعرفه خشکشویی تبلیغات خشکشویی بهترین خشکشویی تهران اطلاعات عمومی روز

خدماتی که قیمت آن‌ها توافقی تعیین می‌شود

وی ادامه داد: لباس‌هایی که رنگ روشن دارند یا غیرمعمولی هستند شامل مصوبه‌های نرخ‌نامه نمی شود و قیمت آنها به صورت توافقی با مشتری تعیین خواهد شد. همچنین لباس‌هایی که به کار بیشتری نیاز دارد مانند لباس‌های نخی که پس از شست‌وشو کاملا چروک می‌شوند، قیمت متفاوتی دارد.

رییس اتحادیه صنف خشکشویی و لباسشویی در عین حال بیان کرد: اجرت شست‌وشو و اتوی لباس‌های چین‌دار و پلیسه، لباس عروس، لباس شب بانوان، سنگ‌دوزی، روب دوشامبر، لباس‌های سفید و روشن، انواع جین، کتان، جیر، چرم، پوست، پرده‌های غیرمعمولی، روتختی، روفرشی، پتو، لحاف، کلیه البسه غیرمعمولی و اجرت لکه‌گیری البسه در موقع صدور فاکتور در حضور مشتری تعیین می‌شود.

وی یکی از معضلات صنف را فرسوده بودن ماشین‌آلات و تجهیزات این بخش عنوان کرد و افزود: ماشین‌آلات و تجهیزات این صنف فرسوده است در حالیکه حمایتی نمی‌شود و تسهیلاتی ارائه نمی‌شود تا ماشین آلات جدید به این بخش وارد شود.

رییس اتحادیه خشکشویی و لباسشویی استان تهران با اشاره به قیمت متفاوت واحدهای صنفی با درجه‌بندی مختلف، تصریح کرد: واحدهای صنفی با توجه به متراژ، تعداد پرسنل، ماشین‌آلات استفاده شده به درجه‌های ممتاز، یک، دو و سه تقسیم‌بندی می‌شوند که قیمت دریافتی آنها متفاوت خواهد بود.

رجب‌زاده در پاسخ به اینکه در مواقعی که قیمت خدمات اضافه که از مشتری دریافت می‌شود و مورد رضایت وی نباشد، مرجعی برای رسیدگی به شکایات مردم وجود دارد یا خیر؟ گفت: اتحادیه خشکشویی و لباسشویی روزهای زوج به شکایات مردم رسیدگی می‌کند و قیمت خدمات مغازه‌های زیرمجموعه اتحادیه را مورد بررسی قرار می‌دهد. مردم در مورد قیمت خدمات توافقی می‌توانند از اتحادیه استعلام بگیرند.

نرخ خدمات خشکشویی و لباسشویی در واحدهای درجه یک به شرح زیر است:

خدمات خشکشویی و لباسشویی در واحدهای درجه ۱قیمت
اتو کت و شلوار۱۰ هزار تومان
اتو کت و شلوار به همراه خشکشویی۱۸ هزار تومان
اتو کت۶۰۰۰ تومان
اتو کت به همراه خشکشویی۱۱ هزار تومان
اتو شلوار۴۰۰۰ تومان
اتو شلوار به همراه خشکشویی۷۰۰۰ تومان
اتو بلوز۴۰۰۰ تومان
اتو بلوز به همراه خشکشویی۷۰۰۰ تومان
اتو مانتو ساده۶۵۰۰ تومان
اتو مانتو ساده به همراه خشکشویی۱۱ هزار تومان
اتو پیراهن مردانه۴۰۰۰ تومان
اتو پیراهن مردانه همراه با خشکشویی۷۰۰۰ تومان
اتو دامن۴۰۰۰ تومان
اتو دامن به همراه خشکشویی۷۰۰۰ تومان
پیراهن مردانه۶۰۰۰
پالتو۲۵۰۰۰
اورکت ساده۱۵۰۰۰
پرده پارچه ای (هر متر مربع)۳۵۰۰
پرده توری (هر متر مربع)۲۵۰۰

به گفته رییس اتحادیه خشکشویی، این قیمت‌ها در واحدهای ممتاز، درجه دو و سه متفاوت بوده و نرخ‌نامه مصوب اتحادیه که شامل نام مغازه و درجه واحد است باید روی دیوار مغازه و در مقابل دید مشتری قرار گیرد.

ساتین

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*