خانه / آخرین اخبار / تجمعات به حق مشهد را نفوذی های ضد انقلاب خراب کردند

تجمعات به حق مشهد را نفوذی های ضد انقلاب خراب کردند

محمد بابایی در روزنامه جوان نوشت: در اعتراض‌هایی که روز گذشته در بعضی از شهرهای کشورمان صورت گرفت، شعارهایی علیه موفق‌‌ترین و مهم‌‌ترین دستاوردهای کشورمان شنیده شد که از سوی رسانه‌های خارجی به صورت گسترده‌ای مورد استقبال قرار گرفت.

کافی است به صفحه توئیتر بی‌بی‌سی فارسی نگاهی انداخته شود تا معلوم شود شعارهایی که علیه پرونده سوریه از سوی بعضی‌‌ها سر داده شد تا چه حد برای این رسانه جذاب و خوشایند بوده است.

البته شعارهایی که سر داده شد و استقبالی که از آن صورت گرفت چندان برای کسانی که از نزدیک تحولات منطقه را دنبال می‌کنند غافلگیر‌کننده نبود. نگارنده پیش از این طی یادداشتی با عنوان «مقاومت از میادین تا اذهان‌» نوشتم که چگونه مشکلات اقتصادی، تلاش‌های حرفه‌ای رسانه‌های خارجی و ضعف رسانه‌های نزدیک به مقاومت باعث شده شکافی خطرناک بین برداشت مردم از پرونده سوریه در بستر واقعیت‌های میدانی، منطقه‌ای و بین‌المللی شکل بگیرد.

دستاوردهای کشورمان در سوریه و عراق در حالی مورد ظلم قرار می‌گیرد که ایران نقشی کلیدی در انهدام بزرگ‌ترین گروه تروریستی جهان، یعنی داعش داشت و اگر مجاهدات‌ سربازان ایرانی نبود هم اکنون باید مردم ایران در کوچه و بازار با تروریست‌های داعش می‌جنگیدند.

افتخار شکست داعش تنها دستاورد جمهوری اسلامی نیست بلکه برای اولین بار در طول تاریخ معاصر ایران حاکمیت مرکزی موفق می‌شود امنیت را تا  سواحل مدیترانه ببرد که نتایج بزرگ اقتصادی، سیاسی و امنیتی خواهد داشت. پدیده‌ای که امریکا و متحدانش آن را «امپراتوری ایرانی» می‌نامند اما طرفداران «محور مقاومت‌» و ناظران حرفه‌ای بین‌الملل آن را «نظم جدید امنیتی در شمال خاورمیانه» می‌نامند.

نتایج نبرد‌‌ها و میادین از حلب تا کرکوک خود به خوبی گویای عملکرد موفق ایران در سیاست‌های منطقه‌ای است و به همین دلیل نیز مورد حمله سنگین روانی دشمن قرار دارد تا نه تنها این دستاورد‌‌ها دیده نشود بلکه القا شود که مشکلات داخلی ریشه در سوریه دارد و اینجاست که به نظر می‌رسد مطالبات اعتراضی که اکثر آنها حق هست توسط رسانه‌های بیگانه منحرف می‌شود. بنابراین کسانی که خواستار احقاق حق خود هستند، باید مراقب باشند در بازی روانی غرب قرار نگیرند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*