خانه / جالب و خواندنی / بهاره رهنما: ۴۳ سالمه و دوتا شوهر کردم!

بهاره رهنما: ۴۳ سالمه و دوتا شوهر کردم!

بهاره رهنما و توئیت هایش در توئیتر

همسر بهاره رهنما عکس جدید بهاره رهنما سلبریتی های ایرانی حامیان روحانی حامیان دولت روحانی بیوگرافی امیرخسرو عباسی اینستاگرام بهاره رهنما ازدواج مجدد بازیگران ازدواج بهاره رهنما

۶۳ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

 1. خدا .. شناخت شاخ نداد!!!

 2. تو حرفه شما سه تا شوهرم داشتیم ایشالا تو این مورد هم بتونید رکورد خوبی به جا بذارید موفق باشید خخ

 3. دختری باحجاب روسری

  اینکه زندگی یه نفر به هردلیلی دچارمشکل بشه و ناچار به طلاق بشه و مجدداً ازدواج کنه، رکوردشکستن نیست، منع دیگران رو نکنید، این مساله توی زندگی هر انسانی ممکنه پیش بیاد. قبول نداشتن یه سری از خصوصیات و نوع زندگی یه نفر این حق و اجازه رو به دیگران نمیده که مواردی از زندگی یه نفرو زیر سوءال ببریم که ممکنه برای هر شخصی پیش بیاد.
  در صورتیکه طلاق از روی تفنن و تنوع طلبی نبوده و واقعا بین دونفر مشکلات حاد وغیرعادیی وجود داشته که سبب جدایی شده، حق نداریم طلاق وازدواج مجدد رو با عنوان رکوردشکنی نام ببریم، حالا منظور من زندگیِ شخص این خانوم نیست، منظور من اینه که سوره ای به نام طلاق در سوره های قرآن هست که نشون میده طلاق در صورت ناچاری یک راه حله ، البته در صورتیکه هیچ راه دیگه ای برای ادامه ی زندگی باقی نمونه.

  • وقتی ایشون خودشون میگن دو تا ازدواج کردم به ذهن ناقص ما این متبادر میشه که دارن فخر و مباهات میکنن وگرنه تفکرات ما با اینا کجا همخونی داشته که اینجا..

 4. ایشون نباید حتی در صورت موجه بودن طلاقشون اینقدر راحت و جسورانه به این امر اشاره کنن والا آدم فکر میکنه بقیه یه ایرادی دارن که تو زندگیشون طلاق ندارن!!! تو جامعه ای که دخترهای ما زمینه ازدواج براشون پیش نمیاد یا آقایونی که بدلیل مشکلات نتونستن ازدواج کنن این عزیزان بهتره مراعات کنن و خوشیهاشون رو کم به رخ بقیه بکشن والا شما دو تا دو شوهر میکنید بقیه چکار کنن؟؟؟؟؟؟؟

 5. دختری باحجاب روسری

  من مدافعِ شخص این خانوم، طلاقش، یا ازدواجش نیستم، فقط میگم منع کردن کار درستی نیست، ضمنِ اینکه قسمت وسرنوشت هر انسانی دست خداست، اینطوری نیست که اگر تا زمانی دختری موقعیت ازدواجو پیدا نکرده، خانومی که طلاق گرفته و درگذشته زندگی ناموفقی رو تجربه کرده، حق ازدواجِ مجدد رو نداره!!!
  خدا هم این اجازه رو به خانومی در این شرایط داده، دقیقا به اندازه ی دختری که تابه حال ازدواج نکرده. وقتی دختر و پسری امیدشون به خدا باشه، خدا شرایط ازدواج و حتما براشون مساعد میکنه، دوتا دوتا شوهرکردن دیگران ، محدودیتی برای ازدواج من و شما به وجود نمیاره اگر در سرنوشت ما که به دست خداست، ازدواج رقم خورده باشه.
  و البته کاملا موافقم که زندگی شخصی هر آدمی به خودش مربوطه نه به مردم و هیچ شخصی حق نداره به خودش اجازه بده مسائل خصوصی زندگیشو به این شکل مطرح کنه.

 6. چقدر قشنگ که همه چی هر انسانی بدست خداست،فقط نمی دونم چرا همه دارن خودشون رو اینقدر می کشن سرشون بی کلاه نمونه خخخ

 7. در پایان نتیجه می گیریم خدا هر کس رو که بیشتر دوست داشته باشه رفاه از هر نوعی بیشتر بهش نمیده !!!

 8. آره بنده خانمی رو می شناسم که با دو تا بچه با یه پسر مجرد ازدواج کرده و از اونطرف هم دختر خانمی رو می شناسم که با یه پیرمرد باز نشسته ازدواج کرده بنظرم هیچ ربطی نداره هیچ ازدواجی واسه هیچ کسی محدودیت نمیاره آدم اگه از خدا بخواد خدا میده بسته به پاکی قلب داره خخ

 9. دختری باحجاب روسری

  من به شخصه هیچ وجهِ تشابُهی از نظر رفتار واخلاق و طرزِ فکر و طرز بیان با این خانوم هنرپیشه و بقیه ی هنرپیشه ها ندارم، بنابر این دفاعی هم از طرز صحبت این خانوم نمیتونم داشته باشم، فقط و فقط با توجه به نظرِ شخصِ _ ه _ منظورم این بود که طلاق مختص هنرپیشه ها نیست و یه مساءله ی فراگیره و عمومیت داره و نمیشه گفت هنرپیشه ها دارن رکوردشکنی میکنن.

 10. دختری باحجاب روسری

  با نظرِ دومِ (( ه )) موافقم، منم خیلیارو میشناسم که از لحاظ شرعی نوع و روش ازدواجشون کاملاً درسته اما در جامعه اون نوع ازدواج مطابق با میل و دلخواه مردم نیست و نمیپسندن، دقیقاً مثل همین مثالهایی که زدین، ازدواج درست حاصلِ تفاهم دوطرف در عقیده وسلیقه و طرزفکره و تفاوت سنی، بیوه بودن زن یا مرد یا زندگیِ ناموفقِ قبلیِ خانوم یا آقایی دلیل نمیشه مردم با سوء ظن وبدبینی ازدواجِ مجددِ یه نفرو زیرِ سوءال بِبَرن، چرا که چنین طرزِ فکری ریشه در جهل داره.

  • پس ایشالا شما واسه آقا پسرتون یا برادرتون یه خانم با سه تا بچه بگیرید تا کاملاً این تفکرات جاهلانه ریشه کن شه خخ

 11. دختری باحجاب روسری

  آره مطمان باش اگه یه روزی پسری داشته باشم برای من اولین ویژگیی که مهمه نجابت و پاکی وشخصیت اون خانومه، نه موقعیتش. البته مطماناً نظر خود پسرم معیاره نه خودم. اگر صرفاً نظر خودم مهم بود، حتماً به توصیتون عمل میکردم اما اگه روزی خدا به من پسری بده طوری تربیتش میکنم که نجابت زنش براش مهم باشه نه مسائل حاشیه ایِ دیگه و مثلاً زندگی ناموفق قبلی یه خانوم. به دخترمم این موضوع روحتماً یادمیدم نه فقط به پسرم.

  • دوست عزیزم بنده فقط خواستم شوخی کرده باشم و خیلی خوشحالم که چنین معیارهایی دارید فرمایش شما متینه ولی بیشتر صحبتهای اینچنینی فقط یه توهمه و بنده چندین مورد اینطوری که دور و برم دیدم معمولا این خانمها و آقایون حاوی این معیارها که شما میگین نیستن و فراموش نکنید هدف از ازدواج انتخاب ایده آله و از نظر روانشناسی و … دیگه چنین زندگیهایی دوام زیادی نداره و حتی اگه بخواد مستدام باشه باعث خفت و خواریه مثلاً خیلی شنیدم میگن پیامبر (ص) از حضرت خدیجه کوچکتر بوده پس اشکالی نداره آقایون دیگه ….ولی پیامبر کجا و پسرای این زمونه کجا؟حضرت خدیجه کجا و دختران امروز ما کجا؟؟؟

 12. دختری باحجاب روسری

  ما آدما داریم اجتماعو میبینیم، خیلی از دختروپسرای مجرد هستن که به هزارجور مسائل غیرِ اخلاقی دچارن. دختروپسرایِ مجردی هستن که صبح تاشب در حالِ گشت وگذار توی خیابون و پاساژ و انواع مهمونیای نامناسب هستن،یه همچین دخترای مجردی هم وجود دارن که موقعِ ازدواج برای خانواده ی پسر ظاهراً شرایطشون کاملاً ایده آل به نظر میاد. از نظرِ شخص من به همون اندازه که یه دختر مجرد میتونه نجیب وباشخصیت ومتعهد به زندگیش باشه، یه خانومی که ناخواسته همسرشو درحادثه ای ازدست داده یا خانومی که به ناچار از مردی که مشکلات غیراخلاقی داشته ،جدا شده ، میتونه قابل اعتماد و اهلِ زندگی باشه، چرا که همونطور که گفتم برعکسشم به تجربه ثابت شده، دخترای مجردی که در همون دوران مجردی پایبند هیچ چهارچوبی نیستن وتعدادشونم کم نیست.

 13. دختری باحجاب روسری

  ناشناس ……. من اگه روزی دختر و پسری داشته باشم و مطمان باشم که دختر یا پسرِ من به خانوم یا آقایی علاقه پیدا کرده که قبلاً ازدواجی ناموفق داشتن و اون شخص دوفرزند یا سه فرزند هم داره و از نجابت وشعور واخلاق هیچی کم نداره ، شرایطِ اون ازدواج و حتماً براشون فراهم میکنم و جای اونطور عروسی رویِ چشممه ، اما اگه پسر یا برادر من در آینده قرار باشه دختر مجردیو انتخاب کنه که از قبل به انواعِ رفتارای غیراخلاقی عادت داشته حتی اگه اونطور دختری انتخاب پسر یا برادر من باشه، انتخاب من نیست.
  به هرحال از نظر من نجابت و متانت شرطه نه موقعیت شخص و وقتی نجابت وشخصیتِ سالم و وفاداری که یه گنجِ کمیابه و بینهایت با ارزشه برای من یا پسر من مهم باشه، چه اهمیتی داره که انتخابِ پسر وبرادر من دخترِ مجرد باشه یا زنی که زندگی ناموفقی رو با داشتن دو، سه بچه، پشت سرگذاشته. نظرِ شما میتونه کاملاً متفاوت باشه.

 14. اولاً این چه اجتماعیه که دختر و پسراش …بعد متاهل و دو سه بچه دار که میشه یکدفعه نجیب و …مگه اینها هم اونا نیستن؟ثانیاً یعنی میفرمایید ایده آل در دختران یافت نمیشه و لی در … میشه؟ثالثاً بی شک خوشبختی حق همست ولی این عزیزان بهتره اونو با کسی که شرایط مشابه خودشون دارن تجربه کنن!نه با کارهای خارق العاده که اخیراً هم زیاد شده!رابعاً شما فرهنگ مردم رو نمیتونید تغییر بدید اینجا اروپا نیست و هنوز معیارهای مردم کن فیکون نشده شاید هم شده ما نمیدونم بعضی صحبتها و دیدگاه های دوستان واقعاً تعجب بر انگیزه!خامساً جوونا با شرایط ایده آل زن میگیرن آخرش شده طلاق و آمار وحشتناکی که همه داریم می شنویم وای بحال اینکه بخوایم طبق گفته شما …سادساً اون نجابت و متانتی هم که میگید اگه در خانمی باشه جوونی آقاپسری خام و آرزوهای خانواده ای که با خون دل بچه بزرگ کردن و هزار امید و آرزو واسه آینده اون دارن رو قربونی خوشبختی خودش نمی کنه!!!

 15. دختری باحجاب روسری

  تاحدی با نظرِ شما موافقم، ولی اون قسمت از نظرتونو که گفتین ادامه ی چنین زندگیهایی باعث خفت وخواریه به نظرم درست نیست، من خودم در اقوام خانومی رو سراغ دارم که خیلی هم اهل زندگی بود اما شوهرش بعداز ازدواج به این خانوم گفت که تو از اولشم ایده آلِ من نبودی !! و یه روز اون خانوم و برای همیشه با دوفرزند خیلی کوچیک ترک کرد و به خارج از کشور رفت و بعد از تماسی به این خانوم اعلام کرد که من دیگه قصد برگشتن ندارم !!! به همین راحتی این خانوم شد زن مطلقه. بعد از ۶سال که از طلاقش گذشت، آقایی که تا به حال ازدواج نکرده بود با ۳۷ سال سن، به خواستگاری اون خانوم رفت و باهم ازدواج کردن وحالا که ۸ سال از ازدواجشون میگذره، فوق العاده هم خوشبختن. و به خاطرِ شعورش، نجابت وخانومیش همیشه بین خانواده ی همسرش سرآمده و موردِ تحسینِ همه س.
  مسئله اینه که ما آدما چطوری به دنیا نگاه میکنیم و نِگَرِش هر انسانی متفاوته. بله، قبول دارم بعضیا به هیچ وجه
  جنبه ی چنین ازدواجی رو ندارن، اما شخصیتها و نوعِ نگاهِ آدما کاملاً متفاوته و اینم قبول دارم که مردها با پیامبر
  (ص) و حضرت خدیجه (س) قابل مقایسه نیستن اما وقتی دلبستگی ومحبت بین دونفر خانوم وآقا بوجودبیاد و به فرض یه آقایی یک نفر رو با تمام شرایطش بپسنده، همین شکل گرفتن محبت واحساس بین دونفر کار خداست، غیر از خدا کی این کِشش و محبت رو خلق کرده؟؟؟
  بنابر این اگر افراد دیگه ای اون ازدواج رو نمیپسندن دلیل بر این نمیشه که این نوع ازدواج غلطه و عواقبِ بدی انتظارشو میکشه.

 16. دختری باحجاب روسری

  خوشبخت… من نگفتم شما مثل من فکر کن ، من نظر خودمو گفتم و اصصصلا برداشتای شما مطابق با نظر من نبود، من نگفتم یه خانومی که طلاق گرفته باید حتماً با مجرد ازدواج کنه !!! منظورم این بود، اینطور ازدواجایی هم به هرحال برای خیلیا پیش اومده وپیش میاد وخوشبختن.
  واینکه تعیین کننده ی سرنوشت خیلیا من وشما نیستیم که انقدر از صحبتای من ناراحت شدین، تعیین کننده ی سرنوشت خداست و خودِ اون اشخاصی که قصد زندگی مشترک باهم رو دارن ، شما انتخاب خودتونو داشته باشین و صددرصد هم با نظرات من مخالف باشین. ولی یادتون نره در صورت ازدواج ، همه ی ما فقط یک قدم با این افراد فاصله داریم،اون دختری که با هزاران امید ازدواج کرده وبعد از دوسال یا ده سال همسرشو در یه حادثه ای ازدست داده، گناهش چیه که باید تا آخرِ عمر تنها زندگی کنه؟؟؟؟ شما میفرمایین حتماً و لزوماً یکی در شرایط مشابه باید با اون خانوم و یا آقایی که زندگی ناموفقی رو تجربه کرده و یا همسرش فوت شده ازدواج کنه و غیر از این اگه باشه اروپایی فکر کردنه ؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!! یعنی اگه غیر از این شیوه ای که شما میفرمایین ، برای خانوم وآقایی که در زندگی قبلی به دلایل کاملاً منطقی موفق نبودن وناچار به طلاق شدن، ازدواج با شخص مجردی پیش بیاد از نظرِ شخصِ شما نوع ازدواجش غیر شرعی یا غیرِ اخلاقی و اروپایی بوده؟؟؟؟؟؟!!!!!!
  من نظرم اینه که قسمت هرشخصی دست خداست و بایدی در نوع و شیوه ی ازدواج وجود نداره، حالا اگر حرفم از نظرِ شما عاقلانه ویا مطابق با میلِ شما نیست به بزرگیِ خودتون ببخشین.

 17. دختری باحجاب روسری

  درضمن ، خوشبخت….صحبت منو تغییرندین، شما گفتین این چه اجتماعیه که دختروپسراش… ولی بعد با دوسه بچه نجیب میشن؟؟، اتفاقاً منظور منم این بود که اون خانومی که از بدِ روزگار زندگیش دچار شکست شده یا همسرش فوت شده، میتونه همون دختر مجردی باشه که درگذشته با نجابت زندگی کرده، و به نظر من، نه به نظرِ شما (( دقت کنین بازم میگم به نظرِ من )) نجابتِ ظاهری و نجابت درونی شرطِ اصلیِ انتخابِ همسره.

 18. دختری باحجاب روسری

  خوشبخت……..
  همه ی ما آدما زمانی واقعاً خوشبختیم که در مورد زندگی افرادِ متفاوتی که توی جامعه وجود دارن سلیقه ای و براساسِ افکارِ نادرستِ جامعه، قضاوت نکنیم. اگر مسلمونیم که افکارو رفتارمون باید براساس مفهوم آیات قرآن وسخنان امامان معصوم باشه. بنابراین اگر رَوِش یک نوع ازدواجی از نظر شما یا افرادی از جامعه ناپسند باشه، باید دید اون روش آیا با دین ما هم در تضاده؟؟؟؟؟ در اون صورت و اگه اون روش در تضاد با آیه های قرآن ویا سخن معصومین باشه، صحبت شما کاملاً منطقیه و نوعِ تفکر یکی مثل من اروپاییه.
  در حالیکه پیغمبر ما حضرت محمد ((ص)) با زنی به نام خدیجه ((س)) که دوبار همسرشو ازدست داده بود، ازدواج کرد، که پاکترین بانویِ عالَم و مَظهرِ نجابت، حضرت فاطمه ی زهرا (س) از وجود این زن متولد شد، شما برچه اساسی و با کدوم منطقی افکار من رو اروپایی میدونین؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!

 19. ۱- در مورد ازدواج حضرت خدیجه (س) پیش از پیامبر نمیشه با این قطعیت صحبت کرد بهتره سرچ کنید و مطالعه بفرمایید۲-اگر آقا پسری [چقدر هم زیاده] بخواد بر اساس آیات قرآن معیارهای انتخاب همسر رو داشته باشه تمام تفکر و صحبتهای شما کاملاً صحیحه و نه شما بلکه بنده خودم هم میذارمش رو سرم۳-در مورد تفکرات اروپایی منظورم تابو شکنیهایی است که اخیراً همه دست در دست هم دادن عادی جلوه بدن۴-بعد فکر نمیکنم دنیا انقدر ارزش داشته باشه که خانمی واسه خوشبخت شدنش دست به هر کاری بزنه بنده مادربزرگم با داشتن ۴ فرزند همسرشونو که از دست دادن هیچوقت ازدواج نکردن و در سن ۹۶ سالگی فوت کردن و دختر عموم با ۴ فرزند در حالیکه هنوز هم بسیار زیباست و خواستگارهای بسیاری داشت هیچوقت ازدواج نکرده و نخواهد کرد و دور از جونش نمرده و زنده و خوشبخته ۵-شما چرا اینقدر نگران این خانمها و خوشبختیشون هستید اونا خودشون گلیمشون رو بلدن از آب بیرون بکشن و مطمئن باشید خودشون خوشبختی رو خیلی بهتر از من و شما تجربه میکنن۶-من که این مسلمونا رو دور و برم که می بینم خیلی لذت می برم ماشا الله خانمها یکی از یکی بهتر آیینه تمام نمای قرآن،حافظ قرآن قاری قرآن عاشق قرآن!!!

 20. دختری باحجاب روسری

  به هرحال طرز فکر همه مثل مادربزرگ و دخترعمویِ شما نیست، شماهم اگر صرفاً به قرائت صوت ولحن آیات قرآن نپردازین و مفهوم آیات قرآن رو دقیقتر وصحیحتر مطالعه بفرمایین ، آیاتی از قرآن رو که خداوند در اون آیات علناً به زنان مطلقه و زنانی که همسرشون فوت شده، اجازه داده بعد از رعایتِ عده ، ازدواج مجدد داشته باشن، خواهید دید، اینطور که به نظرمیرسه طرز تفکر شما گویایِ اینه که چون به فرض افرادی در اقوام شما بودن که دیگه تا آخرعمر ازدواج نکردن، کلِ دنیا باید مثل مادربزرگ ودخترعموی شما فکرکنن تا راضی باشین، پس بخاطر مادربزرگ ودخترعموی شما احتمالاً باید حتی از مفهومِ اون آیاتِ قرآن هم کاملاً صرفِ نظر بشه و مثلاً دلخواهِ شما و امثال شما جایگزین آیات قرآن بشه. شما قبل اینکه لذت ببرین از تعدادمسلمونای دور وبَرتون که چطوری حافظ و قاری قرآن هستن، به نظرم شخصاً خودتون معنای کل قرآن رو برای یکبارهم که شده مطالعه کنین ، دراون صورت متوجه خواهید شد که خداوند در
  آیه هایی از قرآن به زنانی دراین شرایط چه دستوری داده وبعدم اگر از تعصبات نابجاتون دست برندارین، بهرحال افکارتون درتضاد با آیات خداست نه درتضاد با افکار من. وحتی وقتی یه نفر حافظِ قرآن بودن و قاریِ قرآن بودنش واقعاً قابلِ تحسینه که از مفهوم آیاتِ قرآن به زبانِ مادری خودشم سردربیاره و بدونه که خداوند در آیات قرآن چه مواردی رو برای بنده هاش حلال یا حروم کرده، بنابراین از همون خانومایی که خودتون میشناسین ویکی از یکی بهترن، سوءال کنین آیا چنین آیاتی که به زن مطلقه و بیوه اجازه ی ازدواج مجدد داده شده، وجود دارن یا این افکار ناشی از توهماتِ شخص من هست؟؟؟؟ واگر متوجه شدید این موضوع انقدر اهمیت داشته که خدا برای مقابله باجهل یک عده به خاطرش آیاتی رو نازل کرده، پس نتیجه میگیریم که آیات قرآن وسخنانِ امامان معصوم که براساس عقل ومنطق ومصالحِ بشریت نازل شده، صد درصد به نوعِ انتخابی که مادربزرگ ودخترعموی جنابعالی داشتن، ارجَحیت داره.

  • خیلی مطمئن نباشید ارجحیت داشته مادر بزرگ بنده علاوه بر سختیهایی که کشیدن عشق به فرزندانش رو به همه خوشبختی دنیا ترجیح دادن شما گویا خیلی رویایی فکر می کنید بهتره اخبار حوادث رو هم مطالعه کنید که کم نسیتن کودکانی که چقدر از این لحاظ آسیب دیدن

 21. دختری باحجاب روسری

  خوشبخت …..
  اگه در مورد ازدواج حضرت خدیجه(س) قبل از پیامبر(ص) نمیشه به قطعیت صحبت کرد ( البته به گفته ی شما ) ، و البته من هم میگم به فرض که نظر شما در اون مورد کاملاً درست ، اما در مورد اون آیات قرآن که به این دسته خانومها اجازه ی ازدواجِ مجدد داده شده، میشه به قطعیت صحبت کرد، یاشاید در مورد این آیات هم نمیتونین با قاطعیت صحبت کنید . بنابراین شماهم اگر وقت ندارین معنای کل قرآن رو مطالعه کنین،بهتره سِرچ کنید ومطالعه بفرمایید.

  • یه سوال داشتم دوست عزیز تو اقوام ما هم زوجی پس از جدایی برای عمل کردن به آیات قرآن هر دو ازدواج کردن و دختری داشتن که این دختر خانم الان توسط پدر بزرگ و مادر بزرگشون نگهداری میشن و نه پدر و نه مادر این دختر خانم مسئولیتی رو قبول نمی کنن اینجا واسه مجاب کردن این دختر بیچاره و مظلوم از کدوم آیه قرآن می تونیم استفاده و این قضیه رو به ایشون بفهمونیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   • پیام مهم به دختر بیچاره و مظلوم

    کوچولو ازدواج مجدد والدین شما بر روحیات حساس و عواطف لطیف و تربیت صحیح شما ارجحیت داشته و اونها از خدا فرزندی بهتر از تو میخوان و شما خیلی بیجا می کنی ازدواج اونها رو تفکر اروپایی بدونی !!! خخهه

   • پیام مهم فرزندان طلاق

    ما هم از همه جوونها خواهشمندیم تو سن خیلی پائین ازدواج کنن که تو بزرگ کردن نوه هاشون با کمبود انرژی مواجه نشن و ضمن آرزوی سلامتی و طول عمر برای این عزیزان اینو هم بگیم که تفکری تفکر اروپایی محسوب میشه که تو اروپا توسط اون عزیزان دل انجام بشه خخ

 22. دختری باحجاب روسری

  در موردِ قسمتِ سومِ نظرتون ؛ اینم اضافه کنم تابوشکنیی که بر اساس سخنِ امام معصوم وآیات الاهیِ قرآن باشه، تابوشکنی و به قولِ شما تفکراتِ اروپایی محسوب نمیشه، بلکه رعایتِ اصل دین و به شیوه ودستور خدا عمل کردن به حساب میاد.

 23. دختری باحجاب روسری

  درمورد قسمتِ پنجم نظرتونم بگم که من نه تنها نگرانِ این خانوما وخوشبختیشون هستم، بلکه درکل نگرانِ تمامِ مشکلاتی هستم که زاییده یِ من چی دلم میخواد وچی دوست دارم هستن که در تضاد با سخنان امامان معصوم و آیات قرآنه. شماهم بجایِ اینکه نگرانِ تابوشکنی باشین،حرمت آیاتِ خدا رو نشکنین.

  • دوست عزیز تو اقوام ما هم ۳ مورد داشتیم ازدواج پسر با زنان بچه دار،که همه با نارضایتی و جنگ و دعوا خانواده ها بالاخره موفق شدن به هم برسن یکی از اونها عمه خودم که تا آخر عمرش از عروسش ناراضی بود و بنده خدا انقدر حرص خورد که سنی نداشت از دنیا رفت و هیچوقت عروسش رو قبول نکرد و میگفت خدا لعنتش کنه عقل پسرم رو دزدید شما کجایی هستید که میگید تو دور و بر شما این افراد خیلی سرآمده و مورد تحسین همه است؟؟؟عروس عمه بنده بعد از دو بچه بیمار شد و خیلی وقته از دنیا رفته و من فکر میکنم نارضایتی بزرگترها خیلی در اون موثر بوده و به جوونها پیشنهاد می کنم اگر کسی رو هم دوست دارن حتماً رضایت پدر و مادر رو جلب کنن وگرنه تو زندگی خوب نمیارن،کسانیکه از قضایا سود می برن امیدوارم بهش دچار شن اونوقت حالشون رو ببینیم!!!

 24. تمومش کنید لطفاً منم بگم که تو داهات ما هر کاری که از نظر شرع مشکل نداشته باشه انجام نمیدیم تقوا هم خوب چیزیه،تو قرآن اومده آقایون میتونن چهار همسر داشته باشن،شما که خیلی مسلط بر قرآنید به همسرتون اجازه …صیغه هم مشکلی نداره ازدواج دوم آقایان هم مستحبه …والسلام کشش ندید لطفاً

 25. دختری با حجاب روسری

  ببخشید که این آیه های قرآن رو که با نظر ودیدگاه شما کاملاً مُغایر و در تضاده به ناچار مینویسم که نشون میده اگر خانومی توی این شرایط خواست غیر از روشِ مادربزرگ ودخترعموی شما عمل کنه، و میل داشت که از حق طبیعی ومشروعش استفاده کنه ، کاملاً حق داره و خداوند هیچگونه محدودیتی(( اونطوری که شما صلاح میدونید وجود داشته باشه ))،برای این دسته خانومها در ازدواج مجدد قائل نشده
  و هیچ بشری حق نداره این افراد رو گناهکار ، تابوشکن و مقصر جلوه بده.

  (((( و مردانی که بمیرند و زنانشان زنده بمانند، آن زنان باید از ازدواج کردن خودداری کنند تا مدتِ چهارماه و ده روز بگذرد، پس از انقضاءِ این مدت بر شما گناهی نیست که آنان در حق خویش کاری شایسته کنند وخداوند از کردارتان آگاه است.
  _____________________________________

  و هیچ گناهی برایِ شما نیست که به فکر خواستگاریِ آن زنان برآیید یا نیتِ ازدواج را در دل داشته باشید بدون اظهار، تنها خدا داند که از این پس از دل به زبان خواهید آورد ولیکن با آنها پنهانی قرار وپیمانی نگذارید مگر آنکه سخنی به میزانِ شرع گویید ولی عزمِ عقد وازدواج نکنید تا زمان عده ی آنها تمام شود و بدانید که خداوند از نیاتِ درونیِ شما آگاه است پس از او بترسید وبدانید که خدا بسیار آمرزنده و بردبار است.
  آیات ۲۳۴ و ۲۳۵ سوره ی بقره ))))

  به هرحال بازم معذرت میخوام اگه طرز فکر من مخالف با تفکر شما و تابوشکنی و اروپایی فکر کردن ولی موافق با این آیه های قرآن بود. به نظر میرسه که این تابوهای غلط طبقِ مجوز وحکم خدا باید خیلی وقت پیشتر از این شکسته شده باشه.

 26. دختری با حجاب روسری

  بعدم دختر عموی شما که ۴ فرزند داره و با وجودِ خواستگارهای بسیار هیچوقت ازدواج نکرده وازدواج هم نخواهد کرد یا باید باورهایی دقیقاً مشابه با شما داشته باشه که باوجود داشتنِ خواستگار ، حقِ ازدواج مجدد رو از خودش گرفته، و یا اطرافش پُر هستن از افرادی با دیدگاهِ شما که بهش حس گناه و تقصیر رو درصورتِ ازدواج مجدد القاء میکنن، احتمال آخر هم اینه که دقیقاً انتخابِ قطعی این خانوم مثل بعضی افراد تا آخر عمر زندگی کردن درکنار
  بچه هاش و ازدواج نکردن هست و ترس از حرف وحدیث وسرزنش مردم محدودش نکرده که دراون صورت بازهم (( بر اساس همین آیات قرآن )) واضحه که روشِ انتخابیِ این خانوم دلیل بر این نمیشه که خانومای دیگه در شرایط ایشون هم بهتره همینطوری زندگی کنن و به زندگیشون ادامه بدن تا خدایی نکرده تابوشکنیِ موردنظرِ شما و امثال شما اتفاق نیوفته.

 27. این زنای … دار بهتره بجای خوشگذرونی توله هاشونو بزرگ کنن!!!!!منم میخوام برم یه زن ۸۰ ساله بگیرم آخه یه روز اونم ۱۴ ساله بوده زیباییش،نجابتش و متانتش زبانزد خاص و عام بوده،خخخخ

 28. دختری با حجاب روسری

  خوشبخت …
  اینم آیات دیگه ای از قرآن که اگر از همون اوایل نظر خودمو بر اساس این آیه ها گفتم ، با عصبانیت شدید شما روبرو شدم که فرمودین ؛
  ( شما نمیتونین فرهنگ مردم رو تغییر بدین واینجا اروپا نیست وهنوز معیارهای مردم کن فیکون نشده و بعضی صحبتها ودیدگاه های دوستان تعجب برانگیزه… ) که اگر دقت کنین در آیه ی دومی که مینویسم کاملاً مشخصه که یه خانوم درصورتیکه هیچ راهی جز طلاق نداشته، از نظر خدا (( نه از نظر من وشما )) این حق رو داره که به همسری شخصی که هردو به اون ازدواج رضایت دارن، در بیاد یا باید حتما مثل دخترعموی شما همه ی خواستگارهاشو رد کنه و تا آخر عمر هیچ شکایتی نداشته باشه تا خم به ابرویِ امثالِ شما نیاد.

  (((( و هرگاه زنان را طلاق دادید بایستی تا پایانِ زمان عده یا آنها را به سازگاری نگاه دارید یا به نیکی رها کنید و روا نیست آنان را به آزار نگه داشته تا بر آنها ستم کنید و هرکه چنین کند
  همانا برخود ظلم کرده است و آیاتِ خدا را به مسخره نگیرید و به یاد آورید نعمت خدا را که به شما لطف فرمود وکتاب آسمانی وحکمت الهی را برای شما فرستاد وشمارا به اندرز آن بهره مند گرداند واز خدا پروا کنید وبدانید که خدا به همه چیز آگاه است .
  ___________________________

  و چون زنان را طلاق دادید و زمان عده ی آنها به پایان رسید، نباید آنها را از شوهر کردن منع کنید هرگاه به طریقِ مشروع به ازدواج با مردی تراضی کنند و هردویشان به این ازدواج راضی باشند، بدین سخن پند داده شود هر شخصی که به خدا وروز بازپسین ایمان آورده، این دستور برای تزکیه ی نفوس شما بهتر است وخدا داناست وشما نمی دانید.

  آیات ۲۳۱ و ۲۳۲ سوره ی بقره ))))

 29. دختری با حجاب روسری

  در جوابr ;
  توی قرآن تاکیید بر چهار همسرداشتن نیست و اولین آیه از سوره ی نساء از آفرینش حوا در کنار آدم گفته ، بنابراین اولویت و مبنا با تک همسریه ، اگر غیر از این بود خداوند برای حضرت آدم بیش از یک همسر می آفرید و ضمن اینکه در
  آیه ای گفته شده یک همسر داشتن بهتره و بعدم طبق نظر شما در کدوم آیه از قرآن گفته شده ازدواج دوم آقایان مستحبه؟؟؟؟؟
  ودر مورد صیغه هم امام رضا علیه السلام فرمودن؛
  لعنت خداوند بر مردانی که با سوء تعبیر از صیغه زنان را به ما ائمه بدبین کنند.

 30. دختری با حجاب روسری

  هلسی…
  اگه دقت کنین صحبت من این نبود که یه خانومی که از سرناچاری و نه تنوع طلبی زندگیش منجر به طلاق شده ، باید وحتما بره با پسر مجردی ازدواج کنه !!!!! و صد درصد موافقم که رضایت پدر ومادر درهر ازدواجی شرط اصلیه اما اگر از ابتدا نظراتو خونده باشین یه نفر به نام (( ه )) گفته بود که بله بنده هم خانمی رومیشناسم که با دوتا بچه با آقای مجردی ازدواج کرده بود وهیچ ازداجی برای دیگران محدودیتی نمیاره ……….. ………،،،،،،
  و منم در ادامه، نظرات خودمو نوشتم. و منظور من در کل تاکیید روی حق ازدواج بعد از طلاق و یا فوت همسر برای خانومها بود نه اینکه حتما باید با پسر مجرد ازدواج کنن !!!!!

 31. دختری باحجاب روسری

  بنابر این طبق گفته ی افراد مخالف وعصبانی از نظرات من، فکرکنم چاره ای جز این راه حل ها باقی نمیمونه ؛
  خانومی که طلاق میگیره و یا خانومی که شوهرش فوت میشه ،هیییچگونه حق وحقوقی برای ازدواج مجدد نداره وطبق گفته ی قدیمیا زن با لباس سفید به خونه ی بخت میره وبا کفنِ سفید برمیگرده .
  دومین حالت ؛ عمل کردن به رسمِ ساتی طبقِ رسم ورسوم کشور هنده که این افتخارِ بزرگ میتونه شامل حالِ تمام افرادی بشه که ناخواسته شوهرشون از دنیا میره ، و براساس اون زن وقتی شوهرش فوت میشه به طور داوطلبانه و یا با صلاحدید واجبار اطرفیانِ نزدیکش به همراه جسد شوهر سوزانده میشه.
  این یکی موارد چطوره ؟
  مقبول طبعِ دوستان گرامی واقع میشه؟

 32. نتیجه گیری : آدم خر پیدا کرد باید سوار شه خخخ

 33. [شما میفرمایین حتماً و لزوماً یکی در شرایط مشابه باید با اون خانوم و یا آقایی که زندگی ناموفقی رو تجربه کرده و یا همسرش فوت شده ازدواج کنه و غیر از این اگه باشه اروپایی فکر کردنه ؟! یعنی اگه غیر از این شیوه ای که شما میفرمایین ، برای خانوم وآقایی که در زندگی قبلی به دلایل کاملاً منطقی موفق نبودن وناچار به طلاق شدن، ازدواج با شخص مجردی پیش بیاد از نظرِ شخصِ شما نوع ازدواجش غیر شرعی یا غیرِ اخلاقی و اروپایی بوده؟! ] بنده این قسمت پیام باحال دوست عزیزمون رو گلچین نمودم تا پیشنهاد بدم این بانوان گرامی ایکاش یه جایی خودشون رو معرفی می کردن تا جوونای بسیار مرتب و عالی در محدوده سنی ۱۸-۲۰ رو جهت خوشبخت نمودنشون با مهریه ۲۰۱۹ سکه الی آخر بفرستیم.

 34. دختری باحجاب روسری

  کم توقع
  منم شما و هرشخصی رو که قسمتای مختلف نظر منو گلچین میکنه و برداشتایِ خاص خودشو داره و دلش میخواد اونطوری که دلخواهشه درمورد نظرات من فکرکنه، تنها میزارم، تا هرجوری که میپسنده، صحبتایِ منو معنی کنه و سوءِ تفاهماتِ موردِ نظر خودشو داشته باشه . شماهم میتونی هرطوری به آرامش میرسی، براشتهای شخصی خودتو از نظر من داشته باشی، منم پیشنهاد میدم اگه وقت آزاد داری هر پاراگرافی از نظرات من رو بطور جداگانه، گلچین کنی و بعدشم لطیفه های زیبایی رو مطابق با صحبت من بسازی ، استعدادشو داری….

 35. دختری باحجاب روسری

  کم توقع
  درضمن، این موردم به عنوان آخرین نظر بگم، میدونی تا چه موقع حرفای من خنده دار و قابلِ طعنه زدنه؟؟؟
  تا زمانیکه من و شما یا هرآدمِ دیگه ای صد درصد به آینده ی خودمون مطماءن باشیم و حتی یک درصدم احتمال ندیم شاید مشکل و درد و رنج وحادثه و جدایی و از دست دادن همسر برای خودمونم پیش بیاد. به قولِ معروف آدم همیشه قاضیِ خوبی برای زندگیِ دیگرانه و اگه مشکلی برای خودش پیش بیاد، برعکس.
  امیدوارم هیچ شخصی براش تجربه ی تلخی پیش نیاد اما به هرحال مرگ و درد و رنج وجدایی فقط برای همسایه نیست. یه وقتایی اتفاقای پیشبینی نشده ای در زندگی هرکدوممون میوفته،اینکه یه نفر مغرورانه و از دور به دیگران و نوع زندگیشون نگاه کنه خیلی آسون و راحته اما باحقیقت و واقعیت زندگی ما فاصله ی زیادی داره.
  میتونیم قسم بخوریم در آینده ودر زندگی مشترک انتخابی کامل و بدون نقص، انتظار ما رو میکشه و حتی کمترین احتمالِ خطا و جدایی برامون پیش نخواهد اومد؟ خیلیا به انتخابای خودشون مطمان بودن اما وقتی کنارهم زندگی کردن، به مشکلات برخوردن. خیلیا مطماءن بودن یک عمر کنار همسرشون زندگی میکنن اما تقدیر، شکل دیگه ای از زندگیو براشون رقم زد.
  با آرزوی موفقیت برای همه و خدانگهدار

  • با سلام دوست عزیز میتونم از شما سوالی داشته باشم؟مگر بگفته شما رسیدن دو نفر بهم و سرنوشت هر انسانی بدست خدا نیست؟پس چرا نباید مطمئن باشن یک عمر …چرا جوونها بخاطر همین مهر و محبتی که بگفته شما خداوند بین دو نفر بوجود میاره سعی نمی کنند گذشت داشته باشند و خیلی راحت به طلاق فکر نکنند؟و اگر دلیل موجهی واسه طلاق پیش اومد یعنی چی؟یعنی خداوند خوشبختی ما رو نمی خواسته و میخواسته ما در زندگی شکست بخوریم؟چطور ادم می تونه باور بکنه خداوند تقدیر خوبی واسش ننوشته بوده؟؟؟

 36. با سلام خانم با حجاب روسری همه ما تو زندگی واقعیمون به اندازه کافی بدبختی داریم حتی من،بنده قصد ناراحتی کسی رو نداشتم و دلم میخواد حداقل در این فضای مجازی واسه نشوندن لبخندی کوچیک رو لب کسی از صحبت دوستان استفاده کنم و امیدوارم دوستان ظرفیتها رو بالا ببرن،دوستان دیگه هم همینطورن من بارها دیدم برخی دوستان نه تنها با شما بلکه با همه شوخی میکنن،مثلاً صفحه ازدواج آقای بابک جهانبخش،بنده پیام دوستان رو که میخوندم کلی خندیدم چه اشکالی داره!

 37. [اون خانومی که از بدِ روزگار زندگیش دچار شکست شده یا همسرش فوت شده، میتونه همون دختر مجردی باشه که درگذشته با نجابت زندگی کرده] بنابراین ازدواج با این دختر خانمها که هم کوله باری از تجربه هستن و هم دنیا دیده ترن و هم مهارت بیشتری دارن بر سایر دختر خانمها که گیج میزنن ارجحیت داره خخخهههه

 38. بدترین حلال خدا

  مگه انسان حیوونه که دو تا دو تا ازدواج کنه طلاق لازمه؟هر چیزی راه حلی داره کی گفته طلاق لازمه؟ خدا گفته حلاله ولی دوسش ندارم یعنی چون احساس می کنین سختتونه حلاله ولی من ازش بدم میاد و متنفرم یعنی به هیچ وجه خوب نیست و پیامدهای بدی داره اون آدمی که دوبار ازدواج میکنه روح و روانش مثل زمان مجردیش نیست هر چی طلاق گرفته و خانواده طلاق گرفته و علاقمند به طلاق میان نظر میدن بابا خودتون و بکشین هم بده الکی خودتون و قانع نکنین اینکه شما دلیل بدیش رو خیلی نمی فهمین یا خودتون می زنین به نفهمی دلیل بر بد نبودنش نیست مگه انسان انسان نیست؟واقعاً وجه تمایزش با حیوون چیه؟هر چیزی راه حلی داره متاسفانه ذهن مردم و جهل پر کرده هر چیزی رو توجیه میکنن و به چیز بد میگن خوب

 39. خانم با حجاب روسری شما که اینقدر از یک بعد به تصمیم مادربزرگ و دخترعموی بنده نگاه می کنید تا فقط حرف بسیار درست خودتونو به کرسی بنشونید،ممنون میشم بفرمایید هر دو بزرگوار باید ۴ فرزندشون رو چکار می کردن تا ازدواج کنن؟اتفاقاً زن عموی بنده بعد فوت عموم ۵۰ ساله مجرد زندگی میکنن و بسیار به دخترعموم در مورد خواستگارهاشون به ایشون گفتن بچه ها رو من بزرگ میکنم تو برو پی سرنوشتت و ازدواج کن و همه اطرافیان به اندازه شما آیات قرآن رو خوندن و بسیار تشویق هم می کردند ولی اونها با میل و رغبت خودشون همچین تصمیمی رو گرفتن و ببخشید زنان اینچنینی که در اطراف ما کم هم نیستن مثل برخی هنرپیشگان ما نیستند که فقط سنشون میره بالا و احساسات و علایق و دیدشون به زندگی همواره مثل یه دختر ۱۷ ساله میمونه و به بزگواریتون ببخشید که آبروشونو از سر راه نیورده بودن که خودشون و فرزندانشون موش آزمایشگاهی شن تا ببینن اون طرف مقابل چی از آب در میاد پدر خوبی واسه بچه هاش میشه یا نه؟ همسر خوبی میشه یا نه؟

  • ما هم از همین جا به همه بانوان وفاداری که هم مادرن و هم جای پدر رو پر کردن درود می فرستیم بنده دور و برم دیدم همسرانی رو که نذاشتن کفن طرف خشک شه ازدواج کردن و مراسم هم گرفتن،چه مراسمی از لحاظ شرعی خوب مشکلی نداره ولی ….به هر حال امیدواریم بهار عشقشون هیچوقت خشک نشه خخ

 40. ۱-در مورد ازدواج حضرت…گفتین البته به گفته شما،دوست عزیز شما ما رو گرفتین؟ این حقیر کی باشم؟منظورم منابع هست!!!۲-وقتی همه چی بدست خداست نگران هیچی این بانوان نباشید!۳-خدا وکیلی چند تا از این بانوان تو خونه نشستن آقای مجردی عاشقشون شدن کی رو دارید گول می زنید؟یادتون نره یکی همه چی رو داره می بینه ۴-بنده منظورم از تابو ازدواج مجدد نبود اینقدر کش دادین منظورم چیزهای دیگه ای از جمله بالا بودن طلاق و فخر کردن به اون بود۵- ازدواج موقت که سوء تعبیر نباشه یعنی چی؟ که تو قرآن اومده ۶-تو کدوم آیه قرآن تاکید بسیار به طلاق اومده چرا دوستان مطلقه با مثال اوردن سوره طلاق در قرآن همه چی رو توجیه میکنن؟ چرا هیچ کسی آیات دیگه در این زمینه رو نمیاره که نتیجه بگیره چون خدا دوست نداره با همه سختیهاش نمی گیرم و چرا نی گید که خداوند در آیه ۲۳۲بقره رجوع به همسر سابق و ماندن با همسر سابق رو پربارتر و پاکیزه تر می دونه … ۷-بنده مجردم وخیلی علاقمندم بدونم اگر کسی دست بزن،اعتیاد،بیماری خاص،خیانت نداشته باشه،چطور میتونه به طلاق فکر بکنه و بگه خدا اجازه داده،ممنون میشم دوستان پاسخ بدن

 41. فرزند بیشتر نجابت بیشتر،نجابت بیشتر ایده آل تر و کامل تر، ایده آل تر و کامل تر منتخب تر برای آقا پسران در هر رده سنی خخ

 42. خدمت خانم رهنما و امثال ایشون که علاقه زیادی به قرار دادن خوشیها و عکسهای خصوصیشون دارن برسونم جوونهایی که شما رو با این سبک زندگی مرفه می بینن و اکثراً دارن با سختی پول در میارن و هر چی تو زندگی میدون نمی تونن حالا حالاها یه زندگی نه مانند شما بلکه با حداقل امکانات فراهم کنن و سر و سامون بگیرن فقط و فقط مایوس و سرشکسته میشن،درد جامعه رو درک نمی کنید حداقل کمی فهم و شعور داشته باشید!!!

 43. دختری باحجاب روسری

  دوستانِ گرامی، شدتِ سوءِ تفاهمات به قدری زیاد بود که نمیشد بعضی صحبتارو بی جواب بزارم. طلاق دوحالت داره؛ یا یه نفر دلیل خاصی برای جدایی نداره و خیلی ساده زندگیی رو که با تمام مشکلات کوچیک و بزرگش ارزش حفظ کردن رو داره، از دست میده و معمولاً اینطور افراد مدتی بعد از طلاقی که گرفتن به شدت پشیمون میشن و مطماناً بخاطر خراب کردن زندگیی که میتونستن با سعی وتلاش نگهش دارن دِینِ سنگینی به گردنشونه . توی اینجور مواقع اگر فرزندی هم بین اون پدر ومادر باشن هیچوقت توجیه نمیشن که چرا پدر و مادرم طلاق گرفتن چرا که حتی از نظر اون بچه ها این زندگی قابل ترمیم بوده.
  حالت دوم اینه که خانوم یا آقایی تمام تلاشهاشون رو برای حفظ زندگی کردن اما مسائل غیرِ عادی وغیرمعمولیی بر زندگیشون حاکمه که تنها راه چاره برای اون زندگی طلاق محسوب میشه. توی چنین موقعیتی زن یا مرد بعد از جدایی نه تنها عذاب وجدان پیدا نمیکنن، به تصمیم خودشون کاملاً اطمینان دارن و از نظر اونا بهترین و عاقلانه ترین راهِ ممکن برای زندگیشون طلاق بوده و اگه فرزندی هم بین اون پدر یا مادر وجود داشته باشه، انقدر در اون نوع زندگی از سمت پدر یا مادر دچار آسیب و مشکل شده که ترجیح میده مادر و پدرش جدا بشن و زندگی آرومتری روتجربه کنه. بنابر این حتی برای چنین بچه هایی جدایی پدرومادرشون قابل توجیهه و نه تنها (( چرا این اتفاق افتاد و… توی ذهنشون نمیاد، به دلیل رفتار غیرعادیی که پدر یا مادرشون دارن، به شدت از طلاق پدرومادرشون استقبال میکنن ))
  پس مسلماً منظور من از خانومایی در موقعیت طلاق ، افرادی بودن که خیلی با آبرو و باشخصیتن و در حقیقت طلاق بهشون تحمیل شده و یه امر عادیی براشون نبوده که به عنوان اولین و ساده ترین راه حلِ زندگیشون بهش نگاه کنن برعکس آخرین راه وتنها راهِ چاره برای زندگیشون ، طلاق بوده که از سرِ ناچاری بهش پناه بردن.

  حضرت محمد ((ص)) هم فرمودن؛ طلاق بدترین حلالِ خداست . از طلاق عرش خدا به لرزه در می آید.
  این جمله برای اینه که به همین راحتیا از زندگی مشترک دست نکشیم و تا امکانش هست باصبر وحوصله وتلاش زندگیمونو حفظ کنیم.
  و از طرف دیگه طلاق برای همون افرادی که هیچ چاره ای ، هیچ راه حلی و هیچ موقعیتی جز طلاق ندارن، طبق سوره ی طلاق اجازه داده شده و اتفاقاً این نشونه ی عدلِ خداست.

 44. دختری باحجاب روسری

  خانومِ خوشبخت
  در همون مورد هفتمی که نام بردی؛
  گاهی پیش اومده که مردی دچار اشتباهاتی هم میشه ((مثل اعتیاد و…)) و چون اصراری به ادامه ی اون اشتباهات نداره و خواهانِ تغییره ، با کمک همسر وخانواده ش مشکلاتیو که میتونه در صورت پافشاری و ادامه، منجر به طلاق بشه، کنار میزاره وبه طور مثال اعتیادش روترک میکنه، بنابر این حتی فرصت دادن به چنین شخصی،ضرر نیست و حتی در چنین مواردی هم میتونه طلاق اولین وساده ترین انتخاب نباشه چون اون مرد داره اظهارمیکنه که تغییر میکنم و برای اون تغییر تلاشش رو میکنه.
  اما یه وقتایی بعضی افراد هستن که علناً اصرار دارن که من همینم که هستم و قصد ندارم روش خودمو تغییر بدم و به فرض اون آقا اهلِ کار و زندگی درستی نیست وصرفاً یک موجودی بدون حرکت و برکت در زندگی اون خانومه که به خاطر اعتیادش به الکل و …. مدام در حالِ نشون دادنِ رفتارهای غیرعادیه و هیچگونه قصد تغییری هم نداره، و عرصه ی زندگی به اون خانوم ویا فرزندانش چنان تنگ میشه که هیچ راهی نمیمونه جز طلاق.
  پس به نظر من حتی مورد هفتمی هم که نام بردی، بسته به شخصیتِ اون آقا میتونه گاهی و در مواردی قابل گذشت و چشم پوشی باشه و طلاقی صورت نگیره.

 45. دختری باحجاب روسری

  بدترین حلالِ خدا…
  یه دمنوشِ گیاهی بخور، برایِ تَمَدُد اعصاب خیلی خوبه، حتماً بهتر میشی. البته بعضی دمنوشهای گیاهی فقط حالت آرامشبخش داره و بعضیاشم برای رفعِ تَوَهُمات ممکنه تاثیرگذار باشه . من پیشنهاد میدم شما از هردو نوعش استفاده کن.ضرری نداره. و البته برایِ رفعِ تَوَهُمِ شما عرض کنم ؛ در خانواده ی ما هیچ موردی که طلاق گرفته باشن وجود نداره، دو خواهر دارم که از زندگیِ مشترکشون راضین و یک بردار وخودم که مجردیم و پدر ومادرمم سالهایِ ساله در کنار هم هستند.

 46. دختری باحجاب روسری

  بعدم…بدترین حلالِ خدا
  همه که مثلِ شما نیستن که خدایی نکرده نَفَهمَن یا خودشونو بزنن به نفهمی و نفهمن که چطوری دارن با مردم حرف میزنن. به هرحال من امیدوارم همین دمنوشها موءثر باشه.

  • معلومه خیلی واردین این دمنوشها که گفتین در مورد شما مؤثر بوده؟راستی دوستان دمنوشی اگه سراغ دارن که از طلاق پیشگیری کنه بفرمان خخ

 47. دختری باحجاب روسری

  ناشناس
  به نظرم پیامایِ شما کاملاً دوستانه بود و صحبتای شما جایی برای ناراحتی ودلخوری نداشت. کاملاً متوجه منظورتون شدم. بله، قبول دارم همه ما توی زندگی مشکلاتی داریم و خندیدن بهترین راهِ از بین بردنِ درد و غمه

 48. دختری باحجاب روسری

  ناشناس
  نه متاسفانه من امتحان نکردم. ولی اگه شما تجربه شو دارین حتماً از تجربیات با ارزشتون بگین تا بهره مند بشیم.

 49. دختری باحجاب روسری

  در ضمن ناشناس
  من واقعاً قصد نداشتم صحبتامو ادامه بدم، فقط چندتا پیامِ آخر رو فرستادم برای رفعِ ابهام از صحبتام و حالا که دیگه کلِ حرفامو زدم، دلیلی نمیبینم بازم توضیحی اضافه کنم، مسئوول فکر وبرداشت تو یا دیگران هم نیستم. نظراتمو گفتم و به هرحال میتونی با افراد دیگه که طرز فکری مشابه باهم دارین بحث موردِ نظرتو ادامه بدی.
  امیدوارم دوستان دمنوشی رو هم که از طلاق پیشگیری میکنه هرچه زودتر بهت معرفی کنن. موفق باشی.

 50. ببخشید دوستان بنده ۱۰ ساله دارم با همسرم زندگی می کنم تو هیچ قسمتی با هم تفاهم نداریم واقعاً برام تکراری شده نمی خوام سر به تنش باشه بعد طلاق مطمئنم پشیمون نمیشم خسته شدم واقعاً به اینجام رسیده میخوام تو آینده با کسی باشم که مرد رویاهام باشه الا اینجا طلاق من لازمه یا نه؟؟؟؟

  • طلاق و دگر هیچ،نشانه عدل

   همین ۱۰ سال گویای اینه که شما هفت خوان رستم رو طی کرده و حداکثر سعی،تلاش،کوشش،صبر،حوصله لازمه رو بخرج دادیدپس بدون داشتن هیچ عذاب وجدانی طبق سوره طلاق بعنوان آخرین تنهاترین بهترین عاقلانه ترین راه ممکن اقدام کنید و بقیه هم موظفند استقبال کنن،حتی جدیداً مد شده مراسمی خاطره انگیز هم میگیرن،پس مثل دندون خراب که میکشن میندازن کنار هر چه سریعتر بگیرید و شک نکنید روزهای خوبی با مرد رویاهاتون در انتظار شماست خخخخخ

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*