خانه / آخرین اخبار / رضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک شد

رضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک شد

سرانجام انتخابات کمیته ملی المپیک برگزار شد و در نهایت رضاصالحی امیری با انصراف محمود خسروی وفا به عنوان رئیس کمیته ملی المپیک شد.

این در حالی که پیش از این نیز کاندیدا شدن صالحی امیری در انتخابات اشاره شده با حواشی بسیاری روبرو بود و حتی محمد علی نجفی شهردار تهران در مصاحبه‌ای اعلام کرد که صالحی امیری معاونت فرهنگی شهرداری را به کمیته المپیک ترجیح خواهد داد و از شهرداری نمی‌رود!

به گزارش تسنیم ، صالحی امیری قائم‌مقام شهردار تهران و معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در تاریخ ۲۷ آذر ماه و در حاشیه برگزاری نخستین کنگره بین‌المللی ۶۰ سال مددکاری اجتماعی ایران که صبح امروز، در پاسخ به این پرسش که آیا از شهرداری تهران به کمیته ملی المپیک خواهد رفت یا خیر، تاکید: در این زمینه حرفی ندارم و سکوت می‌کنم.

در همین زمینه محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به این پرسش که آیا با توجه به انتخاب صالحی امیری به عنوان رئیس کمیته المپیک وی می تواند همچنان در شهرداری به عنوان قائم مقام شهردار تهران و معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری حضور داشته باشد، یا خیر، عنوان کرد: در این زمینه شورا بر اساس قانون عمل خواهد کرد.

در حالی صالحی امیری به ابوالمشاغل شهرداری مشهور است که وی دارای سمت‌های متعدد در شهرداری است که از آن جمله می‌توان به رئیس هیأت مدیره سازمان ورزش شهرداری تهران، رئیس هیأت مدیره سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران، رئیس کمیته توسعه اجتماعی و فرهنگی ستاد بازآفرینی شهری پایدار کلانشهر تهران و قائم مقام شهردار و معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران اشاره کرد.

محمدعلی نجفی درباره اینکه رضا صالحی امیری، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران می‌تواند در کمیته ملی المپیک مسئولیت بگیرد، گفت: بحث این بود که آیا حضور در کمیته ملی المپیک شغل محسوب می‌شود یا خیر. با انصاری معاون رئیس جمهور صحبت کردم و ایشان اعلام کرد از نظر ما به طور قطع شغل محسوب می‌شود.

شهردار تهران که روز ۲۲ آذر در برنامه تهران بیست سیما حضور یافته بود ادامه داد: با این شرایط صالحی امیری نمی‌تواند دو شغل داشته باشد و اگر به کمیته برود باید از شهرداری جدا شود که البته به نظر من ترجیح می‌دهد در شهرداری بماند.

با انتخاب صالحی امیری و با توجه به چند شغل بودن وی پیش بینی می‌شود وی به زودی از شهرداری خداحافظی کند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*