خانه / بورس و سهام / تاثیر فاز دوم هدفمندی یارانه و بهره مالکانه بر بودجه 93 فولادی ها

تاثیر فاز دوم هدفمندی یارانه و بهره مالکانه بر بودجه 93 فولادی ها

در مقابل با توجه به امیدواری کلی در وضعیت اقتصادی کشور، به نظر می رسد چنانچه بودجه عمرانی مناسبی در نظر گرفته شود و نقدینگی بالایی به بازار فولادی تزریق شود می توان به صنعت فولاد امیدوار شد.

در همین راستا، فریدونی، مدیر سرمایه گذاری و امور سهام ذوب آهن در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: دو مقوله بر صنعت فولاد در سال 93 تأثیر منفی خواهند گذاشت اول بحث هدفمندی یارانه می باشد که با توجه به فاز دوم هدفمندی یارانه و افزایش قیمت حامل های انرژی باعث افزایش قیمت تمام شده محصولات فولادی خواهد شد و در نتیجه بودجه شرکت های فولادی تأثیر بسزایی از بحث فاز دوم هدفمندی یارانه خواهند پذیرفت همچنین مقوله دیگر، بحث بهره مالکانه می باشد که چنانچه مصوبه مذکور به تأیید نهایی شورای نگهبان نیز برسد باعث افزایش قیمت تمام شده محصولات فولادی خواهد شد و بر قیمت تمام شده تأثیر منفی می گذارد. در نتیجه دو مقوله مذکور باعث افزایش قیمت تمام شده محصولات فولادی خواهند شد و عملکرد بودجه شرکت های فولادی را تحت تأثیر می گذارند.

فریدونی تصریح کرد: همچنین بازار محصولات فولادی اعم از داخلی و خارجی در رکود می باشد و به طور کلی تقاضا برای محصولات فولادی کم است.

وی در خاتمه افزود: در مقابل با توجه به امیدواری کلی در وضعیت اقتصادی کشور، به نظر می رسد چنانچه بودجه عمرانی مناسبی در نظر گرفته شود و نقدینگی بالایی به بازار فولادی تزریق شود می توان به صنعت فولاد امیدوار شد علاوه بر این، رفع تحریم ها می تواند در تأمین مالی پروژه ها تأثیر مثبتی بگذارد و خرید مواد اولیه از خارج کشور با قیمت پایین تری صورت گیرد و ضمن تحریک طرف تقاضا، قیمت تمام شده محصولات فولادی کاهش خواهد یافت.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*