خانه / بورس و سهام / احتمال افزایش 50 درصدی سرمایه “شاوان” در سال 93

احتمال افزایش 50 درصدی سرمایه “شاوان” در سال 93

براساس آخرین اطلاعات درج شده بر روی سایت کدال، درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 92 به میزان 3021 ریال می باشد این در حالی است که براساس عملکرد 9 ماهه منتهی به 30 آذر ماه 92 درآمد هر سهم به میزان 2132 ریال بوده است.

در همین راستا، دادور مدیر عامل شرکت پالایش نفت لاوان در گفتگو با بورس نیوز عنوان کرد: بودجه برآوردی منتهی به 29 اسفند ماه سال جاری با توجه به عملکرد شرکت بطور کامل پوشش داده می شود همچنین پیش بینی می شود “شاوان” در سال 93 سودآوری مناسبی کسب کند.

مدیر عامل “شاوان” تصریح کرد: طرح کیفی سازی فرآورده بنزین براساس استاندارد یورو 4 تا پایان سال 92 به بهره برداری می رسد. در حال حاضر نیز تعویض کاتالیز انجام شده و کل بنزین پالایشگاه با استاندارد یورو 4 در هفته آینده عرضه خواهد شد. همچنین برای طرح کیفی سازی نفت گاز و نفت سفید در سال 93 اقدام خواهیم کرد و کلیه فرآورده های پالایشگاه در سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

دادور عنوان کرد: شرکت جهت پروژه های خود نیازمند افزایش سرمایه می باشد که در مجمع فوق العاده مورخ 6 اسفند ماه 92 علاوه بر انتخاب اعضای هیأت مدیره، افزایش سرمایه “شاوان” نیز مطرح خواهد شد و چنانچه افزایش سرمایه تصویب شود، در نیمه اول سال 93 جهت افزایش سرمایه اقدام می کنیم. افزایش سرمایه مذکور از محل اجرای پروژه هایی که به بهره برداری رسیده است، می باشد و حدود 50 درصد خواهد بود.

دادور در مورد عرضه عمده “شاوان” در مورخ 11 اسفند ماه سال جاری عنوان کرد: قیمت عرضه هر سهم با توجه به دستورالعمل، معادل قیمت بسته شدن سهام در روز قبل از عرضه به اضافه 50 درصد ضربدر تعداد سهام قابل عرضه خواهد بود اما این قیمت، بسته به تعامل خصوصی سازی و سازمان تأمین اجتماعی می باشد و به اعتقاد بنده حدود 40 هزار ریال برای هر سهم خواهد بود.

وی در خاتمه افزود: با توجه به اینکه اساس شرکت پالایش نفت لاوان درآمد محور می باشد سال آینده برای سهامداران “شاوان” چشم انداز روشنی پیش بینی می شود زیرا شرکت پالایش نفت لاوان اقداماتی جهت افزایش درآمد و در نتیجه افزایش سودآوری در نظر گرفته است. از جمله مواردی که بر سودآوری و افزایش درآمد تأثیر مثبتی دارد، افزایش قیمت بنزین و همچنین پروژه های زود هنگامی باشد که “شاوان” جهت افزایش بهره وری پالایشگاه در نظر گرفته و به نتایج نهایی در این زمینه رسیده است. در نتیجه بطور کلی سال 93 درآمد مناسبی برای “شاوان” انتظار می رود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*