خانه / آخرین اخبار / ماجرای رائفی پور و سلبریتی های که ماست و دوغ و خمیردندان تبلیغ میکنند چیست؟ +فیلم

ماجرای رائفی پور و سلبریتی های که ماست و دوغ و خمیردندان تبلیغ میکنند چیست؟ +فیلم

در تاریخ ۷ اسفند ۹۶ علی اکبر رائفی پور که به عنوان تحلیلگر، محقق و پژوهشگر در کشور شناخته می شود در سخنرانی خود به برخی از سلبریتی ها انتقاد کرد. او در صحبت‌هایش درباره مهدی مهدوی‌کیا و کریم باقری گفت: یکی از آن‌ها در حال تبلیغ خمیردندان است و دهانش را بسته. یعنی لب‌ها را می‌توان با آن شست. آن یکی در حال تبلیغ ماست و دوخ است؛ ماست و دوخ، با خ! در حال خندیدن است. گفتم خب جای این‌ها را عوض می‌کردید. خمیردندان را می‌دادی دست اون، ماست و دوغ را می‌دادی دست این!

او ادامه داد: بابا این‌ها مشاور رسانه‌ای ندارند؟ این همه پول‌ها را می‌گیرند و پورشه سوار می‌شوند، ماهی دو میلیون تومان بده به یک نفر که بیاید مشاور رسانه‌ای‌ات بشود تا شرکت‌ها این طوری از شما استفاده نکنند. بعد این‌ها در حوزه‌های امنیت ملی کارشناس می‌شوند. می‌گویند کاش این قدر پول که در سوریه و لبنان خرج کردیم را ورزشگاه می‌ساختیم. برو دوغت را تبلیغ کن بابا!

 کلیپ کنایه رائفی پور به سلبریتی ها

گفتنی است مهدی مهدوی کیا فوتبالیست با سابقه کشورمان سال گذشته در صفحه شخصی خود مطلبی منتشر کرده بود که سخن رائفی پور بیشتر به آن مربوط می شد. مهدوی کیا در پست اینستاگرامی خود نوشته بود: “به امید روزى که سیاست دست از سر ورزش بردارد و عمل جاى شعار را بگیرد. اى کاش به فکر از بین بردن فقر و اعتیاد و بیکارى بودیم نه اتفاقات سوریه و لبنان و عراق!”

این اظهار نظر نسنجیده و ناآگانه در آن زمان با واکنش های گسترده کاربران شبکه اجتماعی مواجه شد؛ کاربران حضور مدافعان حرم در سوریه را مایه آرامش ایران عنوان و به سخن منتشر  شده مهدوی کیا انتقاد کردند.

سلبریتی های ایرانی سلبریتی بیسواد روشنفکرنمایان روشنفکرنما کیست بیوگرافی مهدی مهدوی کیا بیوگرافی علی اکبر رائفی پور اینستاگرام مهدی مهدوی کیا

بعد از انتشار گسترده فیلم رائفی پور که در مقابل اظهارات برخی از سلبریتی ها بیان شد، برخی کاربران شبکه های اجتماعی لحن و ادبیات تمسخرآمیز رائفی پور را مورد انتقاد قرار دادند و از طرفی موافق اصل حرف او بودند.

اگر صفحات برخی از سلبریتی ها را در  شبکه های اجتماعی مرور کنیم با اظهار نظرهای مختلفی روبرو می شویم که گستردگی آن در حوزه های سیاسی، اجتماعی، نظامی و… به وضوح دیده می شود. مطالبی که گاه بدون داشتن اطلاعات کافی از سوی تعدادی از چهره های نام آشنای عرصه هنر و ورزش سلبریتی ها منتشر می شود و  در آخر بعد از گذشت مدتی که حقیقت ماجرا مشخص می شود آنها اظهار پیشمانی می کنند.

سلبریتی هایی که در صفحات خود چندین هزار نفر فالور دارند و از جایگاه مردمی برخوردار هستند نباید بدون اطلاعات سخنی را منتشر کنند که با منافع ملی در تضاد است. نمونه این موارد در سالهای اخیر متاسفانه بیشتر بوده که در ادامه به ماجرای یک تروریست کومله و حمایت برخی سلبریتی ها از آن، خواهیم پرداخت.

پس از پایان یافتن اغتشاشات دی ماه سال ۹۶ به نحوه کشته‌شدن‌ فردی در سنندج به طرز عجیبی در شبکه های اجتماعی پرداخته شد. در این میان برخی از سلبریتی ها نیز در حمایت از «سارو قهرمانی» مطالبی در صفحات اجتماعی خود منتشر کردند که تعجب همگان را برانگیخت.

سلبریتی های ایرانی سلبریتی بیسواد روشنفکرنمایان روشنفکرنما کیست بیوگرافی مهدی مهدوی کیا بیوگرافی علی اکبر رائفی پور اینستاگرام مهدی مهدوی کیا

سلبریتی های ایرانی سلبریتی بیسواد روشنفکرنمایان روشنفکرنما کیست بیوگرافی مهدی مهدوی کیا بیوگرافی علی اکبر رائفی پور اینستاگرام مهدی مهدوی کیا

با انتشار تصاویر مسلح سارو قهرمانی و اسنادی که ارتباط وی را با گروهک تروریستی کومله تایید می کرد، بیش از پیش اظهار نظر سلبریتی ها را زیر سوال برد. در واقع آنها بدون داشتن اطلاعات کافی دست به انتشار مطالب حمایتی از یک فرد تروریست کردند که در راستای برهم زدن امنیت مردم و کشور فعالیت می کرد.

سلبریتی های ایرانی سلبریتی بیسواد روشنفکرنمایان روشنفکرنما کیست بیوگرافی مهدی مهدوی کیا بیوگرافی علی اکبر رائفی پور اینستاگرام مهدی مهدوی کیا

مطالب منتشر شده حمایتی از طرف سلبریتی ها با واکنش تند کاربران فضای مجازی مواجه شد و از آنها به خاطر حمایت از یک تروریست انتقادات شدیدی کردند. بهاره رهنما در صفحه شخصی خود از فرد مذکور به عنوان فردی آرام و محجوب یاد می کند! این درحالی است که پدر این فرد در مصاحبه‌ای اعلام کرده که پسرش نه در زندان، بلکه در درگیری مسلحانه گروهک کومله با نیروهای امنیتی، کشته شده است.

انتشار مطالب حمایتی چشم بسته و بدون اطلاع از یک تروریست و یا مواردی که بدون داشتن آگاهی لازم و اطلاعات کافی توسط سلبریتی ها انجام می شود بدون شک با منافع ملی کشور در تضاد است. از سوی دیگر کسانی که از جایگاه مردمی بالایی برخوردار هستند انتظار این نمی رود که بدون آگاهی و داشتن اطلاعات کافی اقدام به انتشار مطالب نادرست کنند.

گزارش از سعید پیرزاده / باشگاه خبرنگاران

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*