خانه / سیاسی / ماجراي ترور احمدي‌نژاد از زبان ريگي / بولدوزر افراطیون اول ویران می‌کند بعد تدبیر! / دستاورد عضویت ظریف در فیس بوک

ماجراي ترور احمدي‌نژاد از زبان ريگي / بولدوزر افراطیون اول ویران می‌کند بعد تدبیر! / دستاورد عضویت ظریف در فیس بوک

اخبار ویژه روزنامه های کشور در روز شنبه 10 اسفند 92

*کیهان

بولدوزر افراطیون اول ویران می‌کند بعد تدبیر!

وزیر علوم گفت: برای انتخاب رئیس دانشگاه تهران قرار است شورای مشورتی از اساتید این دانشگاه بنشینند و یک نفر را انتخاب و به ما معرفی کنند.فرجی‌دانا در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه گزینه‌هایی برای ریاست دانشگاه تهران منتشر می‌شود و برنامه وزارت علوم برای ریاست این دانشگاه چیست؟ گفت: هیچ اسمی از جانب ما نیست. قرار است شورای مشورتی از اساتید دانشگاه تهران بنشینند و منتخب شوند و همه رای می‌دهند و یک نفر را انتخاب و به ما معرفی کنند.وی گفت: مثل آن چیزی که در مجلس داریم. از 30 نفر عضو هیئت علمی یک نفر انتخاب می‌شود و ان‌شاءالله این شورا می‌نشینند و یک نفر را انتخاب می‌کنند. این اولین بار است که این کار را انجام می‌دهیم و امیدواریم با موفقیت همراه باشد.

وی در پاسخ به سوال دیگر مبنی بر اینکه آیا تا قبل از عید گزینه ریاست دانشگاه تهران معرفی می‌شود؟ گفت: این مسئله بستگی به این دارد که دوستان چقدر در کارشان جلو روند و برنامه زمانی آن را سرپرست محترم دانشگاه انجام می‌دهد.فرجی که به عنوان گماشته افراطیون در وزارت علوم محسوب می‌شود، پیش از این حدود 30 رئیس دانشگاه و پژوهشگاه را برکنار کرده و در این ناپرهیزی و زیاده‌روی ظاهرا حواسش نبوده که انتخاب این روسا را به عهده شورای مشورتی کذایی بگذارد.ابهام و تردید بعدی، درباره رفتار فرجی‌دانا نسبت به ریاست دانشگاه تهران است. فرجی‌دانا 10 روز قبل با وجود موفقیت‌های کم‌سابقه علمی در دانشگاه تهران در دوران ریاست دکتر فرهاد رهبر و صرفا به خاطر تاثیرپذیری افراطیون، اقدام به برکناری وی کرد و از آن زمان این دانشگاه به سرپرست (دکتر امید از معاونین فرجی‌دانا) سپرده شده است. در این میان باید پرسید اگر قرار بود اساتید دانشگاه و شورای مشورتی درباره ریاست دانشگاه تهران تصمیم بگیرند، چرا وزیر علوم از اساتید دانشگاه تهران نظرسنجی نکرده و راسا اقدام به برکناری دکتر فرهاد رهبر کرده و بعد که صدای اعتراض اعضای هیئت علمی درآمده تظاهر می‌کند که قائل به انتخاب دموکراتیک است؟! بدتر اینکه در میان گزینه‌های مورد نظر فرجی‌دانا، اسامی کسانی چون کولایی از افراطیون متحصن در مجلس ششم و از آلت‌دست‌های حزب مشارکت دیده می‌شود که فاقد کمترین سابقه مدیریت هستند.

نکته جالب بعدی نامزدی جناب سرپرست است که باعث شد سایت امید وابسته به عارف نیز زبان به انتقاد بگشاید و بنویسد: مشخص نیست دکتر امید گفته که هنوز پیرامون ماندن در وزارت علوم یا رفتن به دانشگاه تهران تصمیم نگرفته است.

حسن‌ظن و رای‌اعتماد چند ماه پیش نمایندگان مجلس به فرجی‌دانا – به رغم فقدان صلاحیت‌های علمی و مدیریتی و سیاسی در نامبرده – در حالی صورت گرفت که صاحب‌نظران دانشگاهی و رسانه‌ای بر آلودگی وی به فتنه سال 88 و فقدان استقلال رای نزد فرجی تاکید داشتند. مرور زمان صحت این ارزیابی‌ها را ثابت کرد.

راه‌اندازی تاسیسات پرهزینه برای توزیع موقت سبد کالا!

معاون برنامه‌ریزی استانداری تهران گفت: به دنبال آن هستیم مراکز توزیع کالا در تهران تاسیس کنیم.به گزارش عصر ایران نعمت‌الله ترکی در حاشیه آغاز به کار نمایشگاه‌های بهاره در شهر تهران اظهار داشت: هفته آینده جلسه‌ای با شهرداری داریم تا زمین‌هایی را در اختیار ما قرار دهد و بتوانیم مراکز دائمی توزیع کالا در تهران ایجاد کنیم.وی افزود: تفاهم اولیه با سرمایه‌گذاران انجام گرفته است تا در این زمین‌ها مراکز توزیع را ایجاد کنند.معاون برنامه‌ریزی استانداری تهران گفت: تهران با 8/5 میلیون نفر جمعیت باید مراکز دائمی توزیع کالا داشته باشد و صرفا 20 فروشگاه زنجیره‌ای نمی‌تواند پاسخگوی نیاز مردم باشد.وی در عین حال در خصوص زمان توزیع سبد دوم کالا گفت: براساس هماهنگی‌ صورت گرفته وزارت صنعت زمان توزیع را می‌داند و ما در این خصوص اطلاعی نداریم.

این اظهارات در حالی است که معلوم نیست توزیع سبد کالا به عنوان مسکّن تا کی ادامه پیدا می‌کند. با این وصف جای شگفتی است که هزینه‌های هنگفتی برای تاسیس مراکز توزیع کالا در جهت انجام یک کار موقت صورت گیرد. از سوی دیگر طبق اظهارنظر مسئولان ارشد دولت، قرار است اساسا نظام هدفمندی یارانه‌ها دچار تغییر شود و بخش قابل توجهی از یارانه‌بگیران حذف شوند. با این وصف، آیا عقلانی است برای کاری که حاشیه اصلی هدفمندسازی یارانه‌هاست، ساختمان‌ها، و مراکز و بوروکراسی گسترده و جدیدی تاسیس شود؟!

آمریکا انگلیس را تحقیر می‌کند وگرنه از زعفران نمی‌شود بمب ساخت

یک روزنامه معتبر انگلیس، انفعال و تسلیم پذیری دولت این کشور در برابر فشارهای آمریکا و تحریم‌های ضد ایرانی را «تحقیرآمیز» و «آزار دهنده» خواند.روزنامه تلگراف با تأکید بر این که دولت انگلیس به یک ارباب رجوع محض آمریکا تبدیل شده، نوشت: «دولت انگلیس به خصوص در زمینه تجارت با ایران و به تبع آن اعمال قانون دولت آمریکا علیه شهروندان انگلیسی که نقض آشکار حاکمیت ملی انگلیس است، از حق شهروندان خود دفاع نمی‌کند. دولت کامرون بدون هیچ اعتراضی کنترل تجارتش با ایران را به یک اداره آمریکایی به نام «اداره کنترل دارایی‌های خارجی» در وزارت خزانه‌داری آمریکا سپرده است. این فقط افراد حقیقی انگلیسی نیستند که از سوی آمریکا به جرم تجارت با ایران تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرند بلکه شرکت‌های خصوصی و بانکها هم هدف همین آزارها و ارعاب آمریکا قرار دارند. این اداره تا به حال بانک‌های بزرگ انگلیسی را تحت تعقیب قرار داده و این بانک‌ها بابت تجارت با ایران مجموعاً بیش از یک میلیارد دلار جریمه به وزارت خزانه‌داری آمریکا پرداخت کرده‌اند، در حالی که رفتاری مغایر قوانین انگلیس انجام نداده‌اند.»

تلگراف با برشمردن بانک استاندارد چارترد، لویدز، بارکلیز، «اچ‌اس‌بی‌سی و شرکت پی‌پال» می‌نویسد: مصداق عینی مداخله آشکار آمریکا در تجارت انگلیس، شرکت بین‌المللی انگلیسی به نام پی‌پال است که زعفران ایرانی را در انگلیس به فروش می‌رساند. این شرکت از سوی اداره کنترل دارایی‌های خارجی خزانه‌داری آمریکا یک پیام ایمیل تهدیدآمیز دریافت کرده و متهم به نقض قوانین آمریکا شده است. این در حالی است که اقدام این شرکت انگلیسی کاملاً منطبق با قوانین دولت انگلیس بوده و منعی قانونی نداشته است؛ مبلغ قرارداد هم به پوند پرداخت شده است. خریدار یک شهروند انگلیسی است و کاری که انجام داده در کشورش کاملاً قانونی است و او از سوی کشوری بیگانه مجرم محسوب شده است.

روزنامه معروف چاپ لندن در ادامه خاطرنشان کرد: سستی و انفعال دولت انگلیس در قبال این قلدری و زورگویی دولت آمریکا و دخالت در قوانین داخلی انگلیس حقیقتاً آزار دهنده است. این وظیفه دولت انگلیس است که از حق شهروندان حقیقی و حقوقی خود دفاع کند و مانع از دخالت قدرت‌های خارجی در سیستم تجاری کشور شود.تلگراف در پایان می‌نویسد: آزار دهنده‌ترین بعد قضیه این است که هیچ یک از سیاستمداران انگلیسی به دخالت و زورگویی آشکار آمریکا اعتراض نمی‌کنند. «دیوید کامرون» نخست‌وزیر و «ویلیام هیگ» وزیر خارجه اتحادیه اروپا را متهم به نقض حق حاکمیت ملی انگلیس می‌کنند؛ اما هنگامی که این نقض آشکار از سوی آمریکا صورت می‌گیرد، کاملاً سکوت می‌کنند. این، نوعی از حقارت و پستی است که حتی مارگارت تاچر نیز به آن تن نمی‌داد.

سوریه جنگ را برد هر چند که غرب کنار تروریست‌ها بود

یک روزنامه انگلیسی اذعان کرد: سوریه جنگ را برده است.روزنامه تلگراف در تحلیلی به قلم پیتر ابورونت نوشت: برخلاف اظهارات مقامات انگلیسی و آمریکایی، سوریه جنگ 3 ساله را برده است، هر چند که تثبیت اوضاع مدتی زمان می‌برد.نویسنده خاطرنشان کرد: کشوری که امنیت و ثبات خاورمیانه را تهدید می‌کند ایران نیست بلکه عربستان، هم‌پیمان نزدیک انگلیس است که از جنبش‌های تکفیری حمایت مادی می‌کند.تلگراف معتقد است: نظام اسد باقی خواهد ماند و غرب نمی‌تواند نظام اسد را سرنگون کند و یا با القاعده بجنگد بلکه می‌تواند با مشارکت سوریه با القاعده مبارزه کند نه با همکاری با نظام سعودی که از القاعده حمایت مالی می‌کند.تلگراف رژیم سعودی را به خاطر حمایت از جریان‌های تکفیری تهدیدی برای ثبات در خاورمیانه توصیف کرد.

حضرتعالی کجا بودید؟!

شیخ آلت دست فتنه‌گران در سال 88 نسبت به ضعیف شدن فرهنگ امام خمینی(ره) اظهار نگرانی کرد.به گزارش سایت جماران، آقای صانعی در ملاقاتی گفته است: «عده‌ای فرصت‌طلب که در مبارزه نبودند به دنبال این هستند که فرهنگ مخالف امام امت(ره) و ضد انقلاب را به نام حمایت از ایشان حاکم کنند. اینان در حقیقت با امام و انقلاب دشمنی دارند و همیشه حرکتشان به نفع یک عده‌ای است که با حرکت انقلاب و نهضت سازگاری نداشتند، متاسفانه می‌بینیم چنین جریان‌هایی در حال تقویت شدن هستند.»صانعی اگرچه توضیح نداد که منظورش از «عده‌ای فرصت‌طلب» چه کسانی است؟ ولی باید گفت که وی نه تنها به هنگام حرمت‌شکنی فتنه‌گران علیه اسلام، جمهوری اسلامی و حضرت امام خمینی(ره) کمترین موضعی نگرفت، بلکه از برخی سران فتنه نیز همانند آمریکا و رژیم صهیونیستی و رژیم انگلیس حمایت کرد. درست به همین دلیل، فتنه‌گرانی که روی عنوان اسلام در شعار جمهوری اسلامی خط کشیده و به تصویر حضرت امام و مراسم سوگواری عاشورای حسینی(ع) بی‌حرمتی کرده بودند و می‌گفتند «انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است»، از جمله در حمایت از صانعی شعار داده و می‌گفتند «روحانی واقعی، منتظری- صانعی»؟!

گفتنی است آقای صانعی چند سال قبل، سخنان حضرت امام(ره) را تحریف کرده بود که متاسفانه بعد از تذکر کیهان و مقایسه آنچه صانعی نقل کرده بود با آنچه به صورت مکتوب در صحیفه حضرت امام(ره) آمده بود، نه فقط آقای صانعی حاضر به عذرخواهی از مردم و ساحت مقدس حضرت امام(ره) نشد، بلکه مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام(ره) که مسئولیت پیشگیری از تحریف نظرات امام راحل(ره) را دارد نیز کمترین اعتراض و عکس‌العملی از خود نشان نداد.

60 درصد مردم آمریکا از اوباما ناامید شده‌اند

ناامیدی از باراک ‌اوباما در میان مردم آمریکا شدت گرفته و رو به تصاعد است.به گزارش خبرگزاری فرانسه، براساس تازه‌ترین نظرسنجی که یک هفته پیش از سوی شبکه تلویزیونی سی‌بی‌اس و روزنامه نیویورک تایمز انجام گرفت فقط 30 درصد مردم آمریکا از عملکرد اوباما رضایت دارند اما 60 درصد آنها اعلام کرده‌اند از برنامه‌های اوباما ناامید شده‌اند.به گفته برخی کارشناسان عدم موفقیت باراک اوباما در اجرای مرحله اصلی اصلاحات اقتصادی و همچنین برخورد انفعالی دولت وی در رابطه با مسائل مهم خاورمیانه مانند پروسه صلح اعراب- اسرائيل و یا بحران سوریه، از مهمترین دلایل اصلی این ناامیدی به شمار می‌رود.پیشتر مجله آمریکایی «کومنتری» نیز در یک نظرسنجی اعلام کرد، 54 درصد آمریکایی‌ها از اوباما ناراضی هستند و این تعداد همچنین جان‌ کری را بدترین وزیر امور خارجه تاریخ ایالات متحده آمریکا توصیف کردند.

*خراسان

مجوز دولت براي اشتغال 8 بازنشسته ديگر

بر اساس مصوبه وزيران عضو کميسيون امور اجتماعي و دولت الکترونيک که پس از تاييد رييس جمهور، توسط اسحاق جهانگيري به دستگاههاي مربوطه ابلاغ شده، مقرر شده است 8 نفر بازنشسته ديگر به استناد قانون تنظيم بخشي از مقررات مالي دولت مجوز اشتغال به کار به مدت يک سال از زمان به کارگيري را داشته باشند که از اين تعداد، 5 نفر در نهاد رياست جمهوري و 3 نفر در صندوق توسعه ملي مشغول به کار خواهند شد.

حضور 14 عضو کابينه در کميسيون بررسي مشکلات تهران

بر اساس مصوبه دولت که مقرر کرده بود کميسيوني ويژه براي بررسي مشکلات تهران و ساير کلانشهرهاي کشور تشکيل شود، وزيران راه و شهرسازي، اطلاعات، تعاون، کار و رفاه اجتماعي، صنعت، معدن و تجارت، دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح،  ورزش و جوانان، جهاد کشاورزي،  نيرو،  بهداشت، درمان و آموزش پزشکي، کشور، رييس سازمان حفاظت محيط زيست،  معاونان علمي و فناوري و برنامه ريزي و نظارت راهبردي رييس جمهور به عضويت اين کميسيون درآمده اند.

*ایران

دستاورد عضویت ظریف در فیس بوک

خبر اول این که علی اکبر جلالی استاد شناخته شده فناوری اطلاعات در همایش ملی «استان مجازی» یکی از دلایل موفقیت محمدجواد ظریف در مذاکرات 1+5 را مرهون عضویت او در شبکه‌های اجتماعی عنوان کرد و گفت: اتفاق خوبی که در این مذاکرات افتاده به دلیل این است که ایشان در صفحه فیس‎بوک عضو هستند، اگر ایشان فیس‎بوک نداشت شاید اتفاق 1+5 را شاهد نبودیم. به گزارش فارس، جلالی همچنین جزئیاتی از حضور محمد جواد ظریف در فیس‌بوک ارائه کرد و گفت: 2 میلیون کاربر از کشورهای خارجی سخنان محمد جواد ظریف در صفحه فیس‎بوک را از طریق جست‌وجوگر گوگل مشاهده کردند.  وی با بیان اینکه دولت همکاری مناسبی در مورد فیس‎بوک داشته است، تصریح کرد: با تلاش دولت تدبیر و امید عضویت در فیس‎بوک جرم نیست.

گمانه زنی درباره جانشین ضرغامی

خبر دیگر این که دوره قانونی ریاست عزت الله ضرغامی بر سازمان صدا و سیما رو به پایان است. اما تعدد چالشهای پیش آمده میان این سازمان و دولت یازدهم علاوه بر بدهی‌ها و شرایط اقتصادی نابسامان آن سبب شده است که موضوع جانشینی ضرغامی بیش از پیش مورد توجه رسانه‌ها قرار گیرد، پایگاه خبری تحلیلی روز نو در گزارشی با نابسامان خواندن وضع مالی صدا و سیما و اینکه این سازمان علاوه بر بدهکاری هزار میلیارد تومانی با عدم اقبال در زمینه سیاسی و فرهنگی و اجتماعی هم دست به گریبان است، از رحمانی فضلی وزیر کشور و سید محمد حسینی وزیر سابق فرهنگ ارشاد به عنوان گزینه‌های احتمالی نام برد و نوشت: «سازمان دچار مشکلات ساختاری است و اگر این مشکلات بزرگ حل نشود، چندان تفاوتی ندارد که سکان این کشتی به گل نشسته به چه شخصی سپرده شود.»

آزادی 14 زندانی حبس ابد

شنیدیم که  «علی مجدآرا» رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی از آزادی 14 زندانی حبس ابد گچسارانی به همت نهاد ریاست‌جمهوری و به مناسبت برگزاری راهپیمایی بزرگ خانواده در این شهرستان خبر داد. به گزارش فارس، علی مجدآرا همچنین از جمع‌آوری مبلغ 60 میلیون تومان از سوی مردم این شهرستان در این مراسم خبر داد و گفت: رئیس ستاد دیه کشور نیز اعلام کرده است که به مناسبت برگزاری این مراسم، تعداد 30 زندانی غیر عمد گچسارانی را آزاد خواهیم کرد.

دیدار احمدی‌نژاد با حامیان رسانه‌ای‌اش

با خبر شدیم که جمعی از فعالان رسانه‌ای نزدیک به محمود احمدی‌نژاد چندی پیش با وی دیدار کردند. به گزارش سایت خبری امید، در این دیدار نسبتاً طولانی که حدود 30 نفر از فعالان رسانه‌ای حامی محمود احمدی‌نژاد حضور داشتند درباره فعالیت‌های رسانه‌ای تیم احمدی‌نژاد تصمیماتی اتخاذ شد و برنامه‌هایی برای حضور مؤثر در فضای مجازی و رسانه‌ای مکتوب مورد بررسی قرار گرفت.

حمایت «فیشر» از حق غنی‌سازی هسته‌ای ایران

خبر رسیده که «یوشکا فیشر» وزیر امور خارجه پیشین آلمان با انتشار مقاله‌ای در سایت «پروژه سندیکایی» مذاکره را تنها راه حل مسأله برنامه هسته‌ای ایران دانست و نوشت: «هیچ کسی نمی‌تواند باور کند که جنگ راه حل موضوع برنامه هسته‌ای ایران باشد. بنابراین، تنها راه حل توافق جامع بر سر برنامه هسته‌ای ایران با احترام به حق این کشور برای برخورداری از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای است.»

قطع دسترسی دانشگاه‌ها به ISI به دلایل سیاسی

دست آخر این که  یک مقام مسئول در وزارت بهداشت از قطع دسترسی دانشگاه‌های ایران به ISI به دلایل سیاسی خبر داد و گفت: در حال حاضر هیچ دانشگاه ایرانی به ISI دسترسی ندارد چرا که تامسون رویترز به دلایل سیاسی ایران را تحریم کرده است. به گزارش روز نو، «پیام کبیری» رئیس مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت در ادامه افزود: ما در حال بررسی امکان دسترسی به سه مجموعه اطلاعات علمی دیگر هستیم که در صورت توافق نهایی امکان دسترسی آن‌ها را هم برای دانشگاه‌های علوم پزشکی فراهم می‌کنیم.

*تهران امروز

ماجراي ترور احمدي‌نژاد از زبان ريگي

گروهك تروريستي وابسته به عبدالمالك ريگي قصد داشت عملياتي را به نام علميات «چاه جمال» كه در واقع عمليات سوءقصد به جان رئيس‌جمهور بود، در جريان سفر استاني محمود احمدي‌نژاد به سيستان‌وبلوچستان در سال ۱۳۸۶ به اجرا بگذارد. به گزارش فرهنگ‌نيوز، عبدالمالك ريگي تروريست معدوم شرق كشور در فيلمي كه به تازگي منتشر شد با اعتراف به نقشه و برنامه‌ريزي جهت ترور محمود احمدي‌نژاد در زمان رياست‌جمهوري وي، روش ترور موردنظر خود در اين نقشه را كه برگرفته از آموزش‌هاي گروه تروريستي القاعده، دست‌پرورده آمريكا بود، تشريح مي‌كند.

جلوي رانت دانشگاه ايرانيان را بگيريد

ايسنا: مصطفي كواكبيان نماينده سابق مجلس در نشست روساي دانشگاه‌هاي غيرانتفاعي با بيان اينكه بي‌عدالتي در آموزش عالي و دانشگاه‌هاي پيام نور بيداد مي‌كند اظهار كرد: بي‌عدالتي در ميان خود دانشگاه‌هاي غيرانتفاعي نيز وجود دارد كه از وزير علوم مي‌خواهيم جلوي رانت دانشگاه ايرانيان را بگيرد.

*جمهوری اسلامی

* با اينكه همجنسگرايي بطور واضح در دين يهود ممنوع اعلام شده اما 83 درصد از يهوديان آمريكايي از ازدواج همجنسگرايان حمايت كردند.نظرسنجي جديد نشان مي‌دهد اكثريت مردم آمريكا كه بيشتر آنها را يهوديان آمريكايي تشكيل مي‌دهند، از ازدواج همجنسگرايان حمايت مي‌كنند. به گزارش خبرگزاري قدس (قدسنا) بنقل از پايگاه اينترنتي عاروتض شوا، نتايج نظرسنجي جديد منتشر شده نشان مي‌دهد كه اكثريت آمريكايي‌ها از ازدواج همجنسگرايان حمايت مي‌كنند و با وجود اينكه همجنسگرايي بطور واضح در يهوديت ممنوع شده ولي 83 درصد از اين تعداد را يهوديان آمريكايي تشكيل مي‌دهند. اين نظرسنجي كه 4500 آمريكايي را شامل مي‌باشد توسط مؤسسه تحقيقاتي غيرحزبي مذهب عمومي انجام شده است. اين آمار نشان دهنده رشد قابل توجه نسبت به 10 سال اخير مي‌باشد. موضوع عجيب ديگر كه در اين نظرسنجي مشخص شد افزايش اين حمايت‌ها در ميان آمريكايي‌هايي است كه به كليساها و كنيسه‌ها مي‌روند. در اسراييل، موضوع ازدواج همجنسگرايان توسط آدي كول از نمايندگان كنست (پارلمان) رژيم صهيونيستي به كنست اين رژيم تحميل شده است، وي همچنين در تلاش است تا ازدواج موقتي را در فلسطين اشغالي قانوني كند.

* افراد ناشناس دومين نوار صوتي منتسب به فساد مالي “رجب طيب اردوغان” نخست‌وزير تركيه را در شبكه‌هاي اجتماعي منتشر كردند. منابع خبري تركيه اعلام كردند در اين نوار صوتي منتسب به نخست‌وزير تركيه، اردوغان پيشنهاد رشوه در يك معامله تجاري را نمي‌پذيرد و خواستار پول بيشتري است. در اين نوار صوتي منتسب به نخست‌وزير تركيه، وي عنوان كرده است مبلغ توافق شده بايد پرداخت شود. نهاد نخست وزيري تركيه و مقامات دولتي تاكنون درخصوص اين نوار صوتي واكنشي نشان نداده‌اند. در آخرين ساعات دوشنبه شب گذشته نيز يك نوار صوتي در شبكه‌هاي اجتماعي منتشر شد كه ادعا مي‌شود گفت و گوي تلفني، “رجب طيب اردوغان” نخست‌وزير تركيه با فرزندش بلال اردوغان به عنوان يكي از متهمان عمليات ارتشا و فساد در 26 آذر ماه سال جاري است. در اين گفت و گوي تلفني اردوغان به فرزند خود مي‌گويد پول‌هايي را كه در منزل دارد، فوراً از خانه خارج كند. نهاد نخست وزيري تركيه بلافاصله بعد از انتشار اين نوار صوتي، با صدور اطلاعيه‌‌اي، اين نوار را ساختگي و نادرست خواند و تصريح كرد به شدت با اين اقدام كثيف برخورد قانوني خواهد شد. معترضان دولت آنكارا در پي انتشار اين نوارهاي صوتي منتسب به نخست‌وزير تركيه در برخي از شهرهاي تركيه دست به تظاهرات زده و خواستار استعفاي اردوغان شده‌اند.

* كمبود نيروي انساني و مخالفت حريدي‌ها با اعزام آنها براي انجام خدمت سربازي، مقامات ارتش رژيم صهيونيستي را در مقابل تنگناهاي سختي قرار داده است. يهودي‌هاي حريدي رژيم اسرائيل در اعتراض به اجبار آنها براي رفتن به خدمت سربازي براي ارتش اين رژيم، روز يكشنبه دست به تظاهرات خواهند زد. به گزارش خبرگزاري قدس (قدسنا) به نقل از پايگاه خبري عرب 84، حريدي‌ها تلاش دارند از خلال اين تظاهرات كه اسم آنرا “اعتراض يك ميليون” نام نهادند، فشار بر مقامات سياسي و نظامي رژيم اشغالگر قدس براي عدم سربازگيري از آنها جهت خدمت در ارتش، افزايش دهند. براساس اين گزارش حريدي‌ها با رفتن به خدمت سربازي براساس قوانين تصويب شده در اين زمينه به شدت اعلام مخالفت مي‌كنند و اين مساله را عاملي براي دور شدن آنها از انجام وظايف اصلي خود براساس گفته‌هايشان مي‌دانند.حريدي‌ها پيش از اين بدليل فعاليت در مدارس به اصطلاح مذهبي از هرگونه خدمت سربازي در ارتش معاف بودند و اين مساله خشم طبقات ديگر جامعه صهيونيستي را برانگيخته است. حريدي‌ها متعصب‌ترين فرقه يهوديان هستند كه معتقدند تنها وظيفه آنها عمل به دستورات تورات است و اعمال ديگر از جمله فعاليتهاي اقتصادي را جايز نمي‌دانند و تقريباً 10 درصد جمعيت يهوديان اسرائيل را تشكيل مي‌دهند.

*قدس

آمریکا هزینه می‌پردازد

ایرنا: آمریکا اعلام کرده است که 750 هزار یورو به عنوان بخشی از بودجه درخواستی آژانس اتمی برای انجام اقدامهای مربوط به موافقتنامه هسته ای با ایران را می‌پردازد.

وزیر خارجه لهستان به اصفهان رفت

فارس: رادوسلاو شیکورسکی، وزیر خارجه لهستان در اولین مقصد سفرش به جمهوری اسلامی ایران به شهر اصفهان رفت و در صفحه توییترش نوشت: «سفر به ایران را از شهر زیبای اصفهان شروع کرده‌ام. شگفت‌انگیزه!»

به درک واصل شدن 175 تروریست تکفیری

باشگاه خبرنگاران: 175 نفر از تروریستهای تکفیری مسلح در سوریه طی مسیری که زیر پای آنها به جای شن و ماسه بمب سی 4(C4) کار گذاشته شده بود، در سه ثانیه به درک واصل شدند. روز پنجشنبه تصاویری از به درک واصل شدن این 175 تروریست تکفیری گروهک الجیش در فضای مجازی پخش شد.

خروج نام 11مدیر کشتیرانی از فهرست تحریم

قدس آنلاین: علاءالدین سادات رسول، مدیر دفتر حقوقی و دعاوی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، از قطعیت حکم خروج نام 11 تن از مدیران این شرکت از فهرست تحریمها خبر داد.

تهران و پکن خواهر خوانده شدند

ایسنا: موافقتنامه خواهرخواندگی پایتختهای ایران و چین توسط محمدباقر قالیباف و وانگ آن‌شون، شهردار پکن امضا شد.

پرسش جهانگیری از مردم

مهر: اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور، در صفحه فیس بوک خود نوشت: پرسش من از شما دوستان این است که با توجه به مجموع شرایط، پیشنهاد شما برای سقف درآمدی یارانه بگیران چقدر است و چه سقف درآمدی از خانوارها، باید از دریافت یارانه صرف نظر کنند؟

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*