خانه / آخرین اخبار / چه خبر از بلاک چین تلگرام (نسخه ضد فیلتر)

چه خبر از بلاک چین تلگرام (نسخه ضد فیلتر)

سال گذشته پاول دورف مدعی شد که قصد دارد به زودی نسخه‎ی جدیدی از تلگرام با فناوری بلاک چین را ارائه کند که از امنیت بسیار بیشتری برخوردار است و امکان مسدود کردن آن نیز وجود نخواهد داشت. از همین رو تلگرام شروع به عرضه پول مجازی خود تحت عنوان گرم Gram کرد تا بتواند بدین وسیله تلگرام را وارد چرخه فناوری بلاک چین کند و همچنین سودی به جیب بزند.

عرضه‌ی اولیه پول مجازی گرم باعث شد که پاول دورف به سود ۱.۷ میلیارد دلار برسد، در حالی که فروش این ارز رمزنگاری شده به صورت محدود بود و حتی امکان ماین کردن آن نیز وجود نداشت. حال اینطور که گزارش شده فروش این ارز دیجیتالی به عموم متوقف شده است و در حال حاضر امکان خرید آن وجود ندارد. دلیل توقف فروش گرم مشخص نیست اما به نظر می رسد تلگرام قصد ندارد فعلا با فروش این ارز دیجیتالی به صورت عمومی وارد جنگ با مرکز تنظیم و مقررات ایالات متحده شود و قوانین آن را نقض کند.

فیلتر شکن جدید فیلتر تلگرام دانلود فیلترشکن رایگان ثروت پاول دوروف تلگرام بدون فیلتر پول مجازی تلگرام بیوگرافی پاول دورف بهترین فیلترشکن بلاکچین چیست بلاک چین تلگرام چیست اخبار تکنولوژی

در صورتی که تلگرام نتواند ارز دیجیتال خود را به فروش برساند و امکان ماین کردن آن را همچون بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتالی فراهم نکند، نمی توان به نسخه‌ی بلاک چین تلگرام امید داشت. چرا که در این نسخه هر شخصی که سیستم خود را در اختیار شبکه بلاک چین تلگرام قرار دهد وارد چرخه می شود تا به عنوان یک سرور از آن استفاده شود و فراهم کردن امکان ماین کردن ارز دیجیتالی گرم به نظر شروعی برای این کار بود. از همین رو در صورتی که سیستمی نباشد، نسخه بلاک چین تلگرام نیز در کار نخواهد بود!

بلاک چین تلگرام که «شبکه باز تلگرام» (TON) نام دارد هنوز طراحی نشده است. به کلامی دیگر، تاکنون هیچ کسی گرام دریافت نکرده است. در واقع خریداران (سرمایه‌گذاران) صرفا یک گواهی دال بر پرداخت مبلغی مشخص و گواهی پیش‌خرید دریافت کرده‌اند. این گواهی جز در برخی شرایط خاص، قابل انتقال به غیر نیست.

آنتونی پوملیانو (Anthony Pompliano) که از شرکای شرکت مورگان کریک کپیتال بلاک چین است می‌گوید: «وضعیت مقررات در این حوزه چندان عادی نیست و بیشتر تیم‌ها سئوالات زیادی در سر دارند. اگر تیم ما بتوانند به اهداف سرمایه‌ای خود در فروش خصوصی دست یابند، می‌توانند همچنان به این روند ادامه دهند تا وقتی که از ابهامات موجود در مقررات کاسته شود.» به نظر می‌رسد تلگرام نیز برای جلوگیری از هر نوع اقدام خلاف مقررات، چنین رویکردی را در پیش گرفته است.

تلگرام حتی پاسخی به درخواست رسانه‌ها برای رفع ابهام در این زمینه ارایه نکرده است.

یک نظر ثبت شده

  1. مرگ بر پاول دوروف دروغگو

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*