خانه / بورس و سهام / اطلاعیه مهم شفاف سازی “وصندوق” ، پتروشیمی امیر کبیر و “پترول “

اطلاعیه مهم شفاف سازی “وصندوق” ، پتروشیمی امیر کبیر و “پترول “

پتروشیمی امیر کبیر (شکبیر) اعلام کرده است با توجه به اینکه عمده خوراک مصرفی این شرکت ترکیبی از خوراک مایع و درصد کمی خوراک گازی می باشد، قیمت جدید خوراک گازی مجتمع عای پتروشیمی در سال 93 اثر منفی با اهمیتی بر سود این شرکت نخواهد داشت.

شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری طی نامه ای اعلام کرده است، سازمان بورس و اوراق بهادار بلافاصله بعد از تصویب نرخ 13 سنت به عنوان قیمت هر متر مکعب گاز تحویلی شرکت های پتروشیمی که خوراک آنها گاز می باشد، اقدام به توقف نمادهای پتروشیمی و شرگت های سرکتیه گذاری متاثر از آن کرده است. در صورتی که نرخ تعیین شده گاز از سال 1393 برای شرکت ها اجرایی گردد، با توجه به شناسایی سود 1392 شرکت های سرمایه پذیر در بودجه سال مالی منتهی به پایان شهریور سال 1392 و با توجه به عدم نغییر بودجه شرکت های سرمایه پذیر برای سال مالی 1392 تغییر با اهمیتی در بودجه ارائه شده این شرکت اتفاق نخواهد افتاد. در صورتی که نرخ تعیین شده عطف به ماسبق شود و به سال مالی منتهی به 29 اسفند 1392 تسری یابد، اعلام پیش بنی سود شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری مستلزم اعلام سود جدید توسط شرکت های سرمایه پذیر برای سال مالی 1392 آن شرکت ها خواهد بود.

گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان در خصوص تأثیر افزایش نرخ خوراک گاز پتروشیمی ها بر سود سال مالی آینده این شرکت توضیحاتی را به اداره نظارت بر ناشران فرابورسی ارائه کرده است.

 سید ابوالحسن سید خاموشی مدیرعامل گروه “پترول” در متن این اطلاعیه آورده است، در خصوص اثرات نرخ خوراک 13 سنتی بر سودآوری واحدهای پتروشیمی گازی بر سودآوری این شرکت، با توجه به عدم تطابق سال مالی این شرکت و شرکت های موجود در پرتفوی، نرخ خوراک 13 سنت برای واحدهای گازی پتروشیمی، بر سود سال مالی منتهی به 31 شهریور 93 این شرکت هیچگونه تأثیری نخواهد داشت.

در ادامه این اطلاعیه آمده است، ضمناً برای آگاهی از اثرات نرخ یاد شده مقتضی است از شرکت های تولید کننده محصولات پتروشیمی که خوراک آنها مستقیماً از گاز تأمین می شود مراتب فوق استعلام می شود و همچنین با اعلام سود شرکت های تابعه و وابسته، سود سال مالی منتهی به 31 شهریور 94 تا قبل از فرصت نهایی اعلام سود به استحضار بازار سرمایه می رسد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*