خانه / توریستی / جاهای دیدنی اصفهان را در فصل بهار بیشتر بشناسید

جاهای دیدنی اصفهان را در فصل بهار بیشتر بشناسید

دیدنی‌های اصفهان در بهار

اصفهان، یکی از پایتخت‌های فرهنگ و هنر ایران زمین است. جای جای این شهر تاریخی، مملو از نشانه‌هایی از تمدن و فرهنگ ناب ایران زمین است که بخشی از تاریخ پر افتخار این مرز و بوم را گواهی می‌دهد.

 

از گنبدهای فیروزه ای مساجدش تا کلیساهای ۴۰۰ ساله و هنر صنعتگران و نقاشان و خطاطان و میناکاران و خاتم‌کاران،‌ همه و همه، اصفهان را مقصد با پرستیژ برای گردشگران تبدیل کرده که البته طبیعت‌گردی در آن، کمی مورد غفلت بوده است.

طبیعت اصفهان و جاهای دیدنی اصفهان، این شهر لاجوردی که چونان نگارستانی دلپذیر و مرواریدی گران‌بها و بی‌بدیل در مرکز فلات ایران زمین خوش می‌درخشد، در عصر ماشینی امروز که رشد قارچ‌گونه صنایع آلاینده محیط زیست انسان و موجودات زنده را به خطر انداخته بر خلاف زاینده رودش هنوز زنده است.

در اصفهان، با بلوارهای تماشایی و کاخ‌ها و مناره‌هایی که شکوه صفویه و زندیه را به تصویر می‌کشند روبرو هستیم. جایی که نقش‌جهانش، جلوه‌گاهی از شکوه معماری ایرانی و اسلامی بوده و بسیاری از شرق‌شناسان و غرب شناسان ایرانگرد را شیفته طنازی این سرزمین هنرگرای ایران زمین کرده است.

اگر به اصفهان سفر کردید، علاوه بر خرید صنایع دستی فوق‌العاده زیبا و جذاب اصفهانی‌ها و گردش در میان پل‌ها و مناره‌ها و کلیساها و امکان گردشگری مهم آن، طبیعت‌گردی در نصف جهان را نیز فراموش نکنید و دیدنی‌های اصفهان سر بزنید. مخصوصا که جاهای دیدنی اصفهان در بهار و  بهار نصف جهان، یکی از رویایی‌ترین فصل‌ها برای اصفهان‌گردی خواهد بود.

رپورتاژ آگهی ارزان خرید رپورتاژ آگهی توریستی اصفهان

مرنجاب: سرزمین هیجانی و رویایی در نمک‌زارها

مقصد شماره ۱ طبیعت‌گردی حرفه‌ای‌ها در نصف جهان،‌ حتما کویر مرنجاب بوده که سرزمینی رویایی در نمک زارهای شمال شرقی اصفهان است. این کویر که یکی از دیدنی‌ترین کویرهای ایران پهناور به شمار می‌رود، از شمال به دریاچه نمک و از غرب به کویر مسیله، از جنوب شرقی به کوه‌های یخاب و لطیف، از شرق به کویر بندریگ، از شمال شرقی به پارک ملی کویر و از جنوب غربی به آران و بیدگل و کاشان محدود می‌شود.

رپورتاژ آگهی ارزان خرید رپورتاژ آگهی توریستی اصفهان

سفر به آب ملخ

اگر فکر می‌کنید که اصفهان، آبشارهای زیبایی مانند لرستان و کردستان ندارد، سخت در اشتباه هستید! یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های طبیعت گردی اصفهان را باید آبشار آب ملخ بدانیم که گویا در اثر سقوط تخته سنگ شکل گرفته و در شهرستان سمیرم قرار دارد. این آبشار را یکی از آبشارهای عجیب و خطرناک ایران می‌دانند.

رپورتاژ آگهی ارزان خرید رپورتاژ آگهی توریستی اصفهان

باغ پرندگان معروف اصفهان

جنگل ناژوان از مناطق خوش آب‌و هوای حاشیه زایند‌ه‌رود به شمار می‌رود که تا پیش از بسته شدن آب زاینده‌رود، آب‌وهوای خوب آن نوید یک روز فوق‌العاده را به اصفهانی‌ها می‌داد. هرچند که هنوز هم از مناطق خوش آب‌وهوای اصفهان به شمار می‌رود و بدون شک اگر به دنبال یک ظهر آرام همراه با جوجه کباب و غذای کبابی در طبیعتی زیبا هستید، سر زدن به ناژوان به شما توصیه می‌شود. باغ پرندگان در امتداد مسیر ناژوان به خصوص برای بچه هایی که از دیدن پرنده های رنگ و وارنگ ذوق می کنند، یک روز خوب را رقم خواهد زد.

علاقه‌مند شدید که جاهای دیدنی اصفهان در بهار را ببینید؟ اگر پاسخ مثبت است می‌توانید به بزرگترین پایگاه معرفی جاذبه‌های گردشگری ایران یعنی سایت سیری در ایران مراجعه کنید و همه جاهای دیدنی اصفهان را ببینید. برای اینکار کافی است روی لینک زیر کلی کنید:

جاهای دیدنی اصفهان در بهار 

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*