خانه / بورس و سهام / نیم نگاهی به چند نماد مهم بورسی / شنیده های 12 اسفند

نیم نگاهی به چند نماد مهم بورسی / شنیده های 12 اسفند

هر کس یک سازی می زند اما فلوت مرگبار این گروه را نواخته ده وقتی ثاخت با پی بر ای زیر 4معامله می شود این یعنی گروه ساختمانی حامی ندارد اما فروشندگان این سهم واقعا می خواهند چه بخرند؟  ثاخت را با دید مجمع از نگه دارید. ثاخت نمی تواند لیدری کن.

نگاهی کوتاه به چند گروه و چند نماد بورس می اندازیم

وغدیر:

تاثیر خوراک را 6درصد اعلام کرده یعنی با نرخ خوراک 13 سنتی 122تومن سود پیش بینی کرده است پیش بینی قبلی را 130 تومن اعلام کرده بود.این روزها تاثیر خوراک را باید مهمترین مساله بدانیم.

قیمت بازگشایی سهم مهم است.

پترول:

نرخ خوراک جدید به دلیل شناسایی سود سال 92 شرکتهای پتروشیمی،تاثیری بر روی سود شرکت ندارد.

شکبیر:

بیشتر خوراکش مایع است و خوراک گازی شکبیر خیلی کم است به همین دلیل این مصوبه(نرخ جدید گاز) تاثیر چندانی بر پیش بینی سود کشور ندارد.

شاراک:

احتمال تعدیل درگزارش 12 ماهه شرکت بالاست .یکی از سهم های خوب برای خرید همین شاراک است

شاوان :

در پالایشی ها بدجور اعصاب خرد کن شده است.عده ای دراین سهم  از طمع معامله گران مبتدی استفاده می کنند و سود می برند و درطرف مقابل عده ای با زیان سهم را ازدست می دهند. شاوان هم خریدار 4400تومنی دارد و هم 2200تومنی ! خودت بخوان حدیث مفصل ….

شپنا :

افزایش سرمایه دارد اما فروش های عجیب تعاونی بهداشت و درمان این سهم را از پای درآورده است 400ملیون عرضه سهم در 40 روز اخیرباعث شده سهم نتواند از 2800 بالاتر برود از طرفی خریدهای یک تازه وارد به نام آوای سلامت نگذاشت سهم از2500پایین تر برود این شرکت  تقریبا به اندازه فروش تعاونی بهداشت ودرمان سهم دارد.

اما شبندر راهمه می شناسیم حد ضرر سهم در 1350 قرار دارد شبندر لیدری این گروه را ازدست نخواهد داد.

رتاب :

سودعملیاتی شرکت نسبت به سال گذشته با 18درصد و سودخالص با 5درصد رشد پیش بینی شده است.حمایت 988 تومنی سهم همچنان از افت بیشترش جلوگیری خواهد کرد. اگر به زیر این قیمت برود تا 10درصد دیگر می تواند افت کند.

مفاخر هم همچنانکه قبلا عرض شد حالا حالا دارد بالا می رود.

مرقام باید در 300 متوقف شود وگرنه می تواند پایینتر هم برود. پس مراقب باشید.

مداران هم از به تلفات حق تقدم ها پیوست این سهم را تا 325 تومن پایین می کشند.میدانید که چرا؟ چون می خواهند حق تقدم هارا مفت بخرند و سهم را صاحب شوند.

 پیشنهاد فعلی برای این سهم عدم خرید دراین قیمتها و حتی خروج به قصد خرید درچند درصد پایینتر یا نگهداری با حدضرر 320-315 تومن است.

ایرانخودرو

21همین ماه مجمع افزایش سرمایه دارد. درمورد این سهم شاید بتوان این جمله را ازگذشته گفت و آن اینکه همیشه بعد از افزایش سرمایه سهم ،قیمت سهم دوباره به زمان قبل از افزایش می رسد این در بلند مدت در همه شرکتها مشهود است.

یعنی شما بجای اینهمه حرص خوردنها و بالا وپایین کردنها ،اگر هدف درازمدت داشته باشید وقتی سهمی را در یک قیمت می خرید بعد از دوسال سهم پس از دوبرابر شدن و اندازه ی قیمتش سود دادن، باز به قیمت خرید شما می رسد نمونه های زنده را در بازار داریم: شیران دویال پیش درهمین قیمتها بود اما الان تعداد سهام سهامدارانش دوبرابر شده است. قصفها دوسال پیش درهمین قیمتها بود اما الان تعداد سهامش 7برابر شده است.

کسانی که با دید دراز مدت سرمایه گذاری می کنند محکومان به موفقیت هستند.

خبهمن

30تومن سود اعلام کرده اما از 30 ضرب در 8 نمی تواند بالاتر برود. 240تومن مقاومت سرسختی برای سهم ایجاد کرده است.حمایت 210 تومن را برای سهم باید تشویق کنید تا مانع از افت قیمت به زیر200 شود که دراین صورت باید فاجعه در این گروه را تایید کرد.

درگروه ساختمانی لیدر کیست؟ هر کس یک سازی می زند اما فلوت مرگبار این گروه را نواخته ده وقتی ثاخت با پی بر ای زیر 4معامله می شود این یعنی گروه ساختمانی حامی ندارد اما فروشندگان این سهم واقعا می خواهند چه بخرند؟  ثاخت را با دید مجمع از نگه دارید.ثاخت نمی تواند لیدری کن.

وساخت که عملا بانکی است وبهتراست بگوییم کاملا ساختمانی نیست .ونوین دارد.خیلی هم زیاد دارد.

کرمان هم درواقع نیروگاهی است. سهمی که دراین قیمتها هنوز هم ارزنده است حدضرر سهم را 7 درصد پایینتراز این قیمت قرار دهید.

برای فردا نمادهای بیشتری بررسی می کنیم.

ازخدا می خواهیم به این مردم رحم کند و نظر لطفش را از بازار ما دریغ نکند .

با این شرایط خیلی از معامله گران در زیان شدید هستند انشالله بازار مثبت می شود و زیان همه جبران می شود.

این دعای صبح ماست و ازخدا می خواهیم مارا شرمنده خانواده مان نکند.

روزخوبی داشته باشید.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*